8 مدل از کفش طبی چرمی مردانه – مجله کادای

کسی که استعداد این امر را داشته باشد اگر کفش تنگ بپوشد، چون شست پا به طرف خارج و انگشتان دیگر انحراف پیدا میکند، احتمال برجسته شدن بونیون و درد آن و کجی شست پا که به آن هالوکس والگوس میگویند بیشتر میشود که در بعضی مواقع بسیار دردناک است و منجر به عمل جراحی خواهد شد. اگر مرتب کفش تنگ میپوشید، با گذشت زمان بدن با بافتی به شکل تاول که محتوی مایع است، سعی در حفاظت قسمتهای برجستهی پا میکند که خود تاول میتواند مرتب تحریک و دردناک شود و درد آن باعث خراب شدن ایام برای شما میشود.

کفش تنگ باعث ایجاد پینه، میخچه و تاول میشود. در زیر به خصلت های اختصاصی کفش که بسته به بیماری متفاوت است اشاره میشود. بهترین کفش برای خانم ها کفش با پاشنه ۳-۲ سانتیمتر با یک پنجه پهن است. پنجه آن باید به اندازه کافی پهن و جادار باشد که انگشتان پا به راحتی در آن خم و راست شوند و جا برای رشد پنجه داشته باشد. پنجه پهن و با ارتفاع : پنجه کفش یا Toe box از مهمترین قسمت های آن است. کفی قابل جابجایی دوگانه یکی دیگر از ویژگیهای مفید است زیرا آنها اجازه میدهند تا عمق کفش تغییر یابد تا برای رفع اختلاف طول پا تنظیم شود.

کفی قابل تعویض : سعی کنید کفشی بخرید که کفی Insole قابل عوض کردن داشته باشد. گشاد بودن کفش طبی مردانه و زنانه و بازی کردن پا درون آن هم باعث ساییدگی و ایجاد اختلال در انتقال نیرو میشود. پزشک میتواند شما را در جستجوی گزینهها و پیدا کردن کفشهایی که به وضعیت شما کمک میکند، راهنمایی کند. برای راهنمایی در مورد کفشهایی که باید برای چیزهای مختلف تهیه کنید، میتوانید با پزشک یا متخصص ارتوپدی خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که کفشهای طبی مناسب را برای خود انتخاب میکنید. کفشهای نوک تیز را دور انداخته و کفش با جعبه پنجه مربعی و گرد جایگزین کنید.

کفش طبی برکن استاک (Birkenstock) محصول کشور آلمان، از جمله کفشهای بسیار محبوب است. افراد آگاه به مد اکنون میتوانند به دنبال پوشیدن این کفشها باشند زیرا دوران کفشهای زشت کمرنگ شده و تولید کنندگان کفش به ساخت کفشهای ارتوپدی زیبا میپردازند که از نظر ظاهری مدرن تر و جذاب تر هستند. پوشیدن کفش تنگ در دراز مدت باعث شرایطی در پا میشود که به آن پای ورزشکاران (Athlete’s foot) میگویند. به این برجستگی بونیون گفته میشود. حتما دیدهاید که در قاعدهی شست بعضی از پاها برجستگی وجود دارد. اگر دچار این عارضه شدید، پاها را روزانه شستشو دهید. اگر مشکلی در پا ندارید، این کفشها به شما کمک میکنند تا از بروز دردهای پا جلوگیری کرده و به شما امکان میدهند در طولانی مدت سلامت پاهای خود را حفظ کنید.