2 چه کفشهایی باعث کمردرد میشوند؟

هرچند فاصله بین کف پا تا کمر بسیار زیاد به نظر میرسد، اما این دو عضو ارتباط نزدیکی با هم دارند و مشکلات کف پا میتواند به کمر درد دامن بزند. وزن کفش استاندارد بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ گرم می باشد، همچنین باید ۲ سانتیمتر بین انگشتان پا تا نوک کفش فاصله باشد. وقتی پایتان در کفش است باید بتوانید به راحتی انگشتان پایتان را خم و راست کنید. همچنین با ادامه ی این وضعیت غیر طبیعی پا ، ماهیچه های متصل به انگشتان پا ضعیف می شوند. با این حال، ویژگی خوب کفشهای انگشت پهن این است که به پا اجازه میدهد نفس بکشد و اجازه حرکت میدهد. چندین ماه طول میکشد تا ورزشکاران بتوانند به راحتی با کفشهای طبی بدوند. الگوهای ظاهری کفش های طبی مانند سایر کفش ها دارای کفش های راحتی و مناسب فعالیت های روزمره و همچنین شامل کفش های مجلسی هم می شه.

وقتی صحبت از کفش طبی به میون میاد شاید برخی از افراد تصور کنن که کفش های طبی تنها به یک یا دو مدل محدود قدیمی محدود میشه اما این روزها کفش های طبی دارای مدل های متنوعی هستن که افراد با سلیقه های مختلف از اونها استفاده می کنن. از نظر انعطاف پذیری خیلی مهم است که کف کفش مناسب قوس پاهای شما باشد، زیرا اگر اینگونه نباشد به تدریج دردهایی در ناحیه تاندون آشیل یا عضلات پشت ساقتان احساس می کنید. همچنین زیره آن نیز باید قوس داشته باشد تا جلوی ضربه های اضافه را بگیرد. کفش طبی زنانه نه تنها به کمتر شدن درد پا و کمر کمک میکند؛ بلکه برای پیشگیری از چنین مشکلاتی نیز کاربردی است. به جنس کفی کفش توجه کنین. کفش های طبی دیابتی کفی های طبی طراحی شده دارند تا از قوس پا حمایت کند .

این کفش ها به شیوه ای طراحی شده اند که جریان خون را در ساق پا و پا بهبود می بخشند و باعث رفع دردهای قوس کف پا و پاشنه پا می شوند. البته حساسیت پا معمولاً به مرور زمان و به موازات عادت کردن به کفش طبی برطرف میشود. اگر محصولی که می خرید در این رنج باشد خیلی دیرتر خسته می شوید و می توانید زمان بیشتری راه بروید. اگر برای شغل خود به خانههای مختلفی سفر میکنید، میتوانید کفشهای طبی راحتی پیدا کنید، که این امکان را به شما میدهد که به راحتی از اتومبیل خود خارج شوید و به خانهها بروید و بدون هیچگونه درد و فرسودگی در خانهها قدم بزنید. اگر به کفشهای طبی ارتوپدی برای محل کارخود یا کفش راحتی برای تفریح خود نیاز دارید، کلینیک امید کفشهای طبی شیک را پیشنهاد میکند که برای شما مناسب خواهد بود. این باعث میشود سنگینی و فشار ناشی از پیادهروی یا راهرفتن کاهش یابد و درد و ورم کف پا تسکین پیدا کند.

افرادی که دچار مشکلاتی مانند قطع عضو در ناحیه پا یا قسمتی از پنجه و درد در ناحیه پا و یا بدشکلی و ناهنجاری در پا هستند. ولی متاسفانه بسیاری از کفش ها به پا آسیب میرسانند. کفش طبی باید از جنس چرم و انعطاف پذیری برخور دار باشد تا سرما و گرما را به خوبی به پا منتقل کند. در صورت عدم پشتیبانی مناسب از پا، بسته به ساختار پا، در طول زمان مستعد ابتلا به برخی از مشکلات پا خواهید بود. همه افرادی که از این نوع کفش ها استفاده می کنن اظهار کردن که به قدری پوشیدن این کفش های راحت و لذت بخشه که اونها دیگه نمیتونن از کفش دیگه ای استفاده کنن. از اونجایی که بیشترین قسمت هر کفشی رو رویه اون شامل میشه و همچنین رویه کفش بر جلوه و زیبایی کفش بسیار تاثیرگذاره پس مهمه که جنس اون با کیفیت باشه و دوام خوبی داشته باشه.