15 ویژگی کفش طبی استاندارد

قسمت پشتی کفش دقیقا بر روی پشت پاشنه پا قرار می گیره و سفت و محکم بودن این بخش، کمک میکنه تا پاها به طور مناسب و فیکس درون کفش جای بگیره و امکان پیچ خوردن مچ پا در اثر راه رفتن و پیاده روی به حداقل میرسه. بنابراین کفش های طبی یا کفش های ارتوپدی، دارای ویژگی های خاصی هستند که این کفش ها رو از کفش های معمولی متمایز میکنه و ممکنه برای هر فردی مناسب باشه. رویه این کفش از کشباف سریع خشکشونده یا یک لایه توری است که بیشترین راحتی و قابلیت تنفس را برای پاها فراهم میکند. جنس رویه از چرم مصنوعی مرغوب وزیره از پلی اورتان سبک است که نرمی وراحتی ودر عین حال زیبایی و ظرافت خاصی دارد .استری داخل کفش از سوییت پرزدار ساخته شده .در دو طرف ,کش هایی تعبیه شده اند که باعث میشوند پا داخل کفش کاملا فیت بشود.

رویه این محصول از بهترین مواد خارجی وزیره از پلی اورتان سبک ساخته شده که از مقاومت ودوام بیشتر ی برخوردار است. به همین دلیل کفش های طبی به گونه ای طراحی شده اند که به راحتی بتونید این کفش ها رو بپوشید و نیازی به خم شدن یا نشستن، برای باز و بسته کردن کفش وجود نداشته باشه. 7- پنجه پهن و با ارتفاع: پنجه کفش یا Toe box از مهم ترین قسمت های آن است.وقتی عرض یا ارتفاع پنجه کفش کم باشد بیماری های زیادی مانند انگشت چکشی، میخچه و هالوکس والگوس را ایجاد می کند.انگشتان پا باید در پنجه کفش فضای کافی داشته باشند تا از هم باز شوند و کمی به بالا و پایین بروند. برای اطمینان از این موضوع، بالای کفش و نزدیک به پنجه کفش رو کمی فشار دهید تا مشخص شود، طولانی ترین انگشت پا در کجا قرار دارد.

احتمالا شما هم این جمله معروف رو شنیدید که میگه: “پا قلب دوم ماست” و برای اینکه بهترین مراقبت رو از پاهامون داشته باشیم، لازم هست که در انتخاب کفش دقت کنیم و بهترین و مناسب ترین کفشی رو که احساس راحتی خوبی باهاش دارید رو انتخاب کرده و مورد استفاده قرار بدید. پاشنه کفش یکی دیگه از مواردی هست که باید به اون توجه داشته باشید. اگرچه تمام کفش های موجود در بازار، استاندارهای اولیه رو در هنگام طراحی و تولید رعایت می کنند، اما کفش های طبی یا کفش های ارتوپدی (Orthopedic Shoe)، جز کفش های فوق العاده استاندارد و اصولی هستند و نه تنها از پاها در برابر آسیب دیدگی مراقبت می کنند، بلکه احساس راحتی خیلی خوبی رو هم برای افراد ایجاد می کنند و تاثیر خیلی خوبی در برطرف شدن مشکلات مربوط به پاها و ستون فقرات نیز دارند و همچنین مانع از آسیب دیدن پاها و ستون فقرات و کمر نیز خواهند شد.

اگرچه این کفش ها به طور خاص برای پشتیبانی از ساختار پا و ستون فقرات طراحی شده اند و افرادی که در ناحیه پا و کمر مشکل دارند به سراغ کفش طبی می روند اما این موضوع دلیل نمیشه که سایر افراد از این مدل از کفش ها استفاده نکنند. زیرا برخی از افراد باید از کفی های سفارشی و مخصوص به خود استفاده کنند و کفش های طبی این قابلیت رو دارند که بتونید کفی کفش رو تغییر بدید و جایگزین کنید. به علاوه آنکه آن ها می توانند با تهیه یک جفت کفش طبی مردانه مطابق با مد روز هم یک کفش خوب و با ظاهر زیبا داشته باشند و هم سلامتی پای خود را حفظ کرده و احساس راحتی کنند.