کفش طبی چیست؛ نحوه استفاده و مراقبت از کفش طبی

کفش طبی یا اصطلاحا کفش ارتوپدی، کفشی است که زیر نظر کارشناسان ارتوپدی فنی (ارتوز و پروتز) با انجام معاینه بالینی و ارزیابی کامل متناسب با شرایط پای شما ساخته شود. و اما کفش هایی که در بازار و مغازه های کفش فروشی موجود است و گاهی برای فروش بیشتر، نام کفش طبی روی آن ها می گذارند که ممکن است واقعیت نداشته باشد. به صورت هفته ای به پولیش کردن سطح آن با استفاده از پولیش های گیاهی اقدام نمایید. این لایه بالشتكی به صورت طبیعی امواج ضربه ای را كه به كف پا وارد می شوند، ملایم تر كرده و به شیوه ای مناسب به كل پا اعمال می كند.

از سنین خردسالی باید پای كودك را با كفشی مناسب آشنا كرد تا او اولین گام هایش را درست بردارد. کفش پزشکی فقط به خاطر کف طبی توصیه نمیشود زیرا زیره کفش پزشکی و طبی باید استاندارد باشد. آیا چسب محصول بعد از چندبار استفاده خراب نمیشود؟ اگر دنبال کفش طبی زنانه راحت و با دوام هستید، این محصول گزینه ی بسیار مناسبی برای شما بانوان گرامی میباشد. کفشهای طبی ارتوپدی برای همه افراد مفید است، به ویژه برای آنهایی که از مشکلات پا رنج میبرند. چنانچه دچار کمردرد و دردهای عضلانی ناشی از ایستادن سرپا و پیاده روی طولانی شده اید با خرید یک جفت کفش طبی تمام این مشکلات را حل کنید. قبل از خرید کفش، یک ترسیم کلی از شکل و اندازه پاهای خود داشته باشید و کفش رو انتخاب کنید که دقیقا اندازه این ترسیم باشه. گامهای کوتاهتر که خاص دمپاییپوشها است، فشار مضاعفی را به عضلات پایین کمر، مفصل ران و کف پا وارد میکند.

را به همراه دارد. 2. چرم طبیعی همانند پوشت بدن، نیاز به رسیدگی دارد. این تغییرات به علت طبیعی و ارگانیک بودن ساختار چرم اجتناب ناپذیر است. بعضی از کفش ها که جدیدا در بازار یافت می شوند که به آن ها نیز کفش طبی گفته می شود، این کفش ها گرچه طبی نیستند ولی ساختار طبیعی پای سالم را رعایت کرده اند. كفی ها از نظر شكل و ساختار نیز به انواع مختلف مثل كفی با حمایت كننده قوسی طولی، كفی با پد متاتارسال (برای صافی قوس عرضی و درد انتهایی استخوان كف پایی)، كفی با بالابر پاشنه (برای كسانی كه قد كوتاهی دارند) تقسیم می شوند.

خشک بودن کفش برای پیشگیری از عفونتهای باکتریایی یا قارچی، مانند عفونتهای قارچی ناخن پا یا پای ورزشکاران، بسیار مهم است. امروزه میدانیم با تغییر دادن کفش هایی که می پوشیم به کفش طبی ارتوپدی می توان از درد پا جلوگیری کرد. البته در حال حاضر، جنسهای ترکیبی مختلف و با قیمت مناسبتری برای رویه کفشهای طبی طراحی شدهاند که چنین خاصیتهایی هم دارند. كفی های مواج بیشتر برای رفع خستگی و جلوگیری از اعمال فشار به پاها استفاده می شوند و موارد استفاده درمانی آن ها محدود است و كفی های دیگر نیز بسته به نوع عارضه به صورت خاص مورد استفاده قرار می گیرند. از دیگر عوارض تنگی کفش می توان به ایجاد نقاط فشاری و زخم ناشی از آن هم اشاره کرد . بیمارانی هستند که به دلیل مشکلاتی از قبیل قطع عضو در ناحیه پا و یا قسمتی از پنجه و دیگر بیماری ها دچار دفورمیتی و ناهنجاری شده اند که استفاده این افراد از کفش طبی و کفی های مخصوص می تواند، کمک قابل توجهی را به این عزیزان بکند.