کفش طبی چه ویژگی و مزیتهایی دارد و برای چه افرادی مناسب است؟

این تهویه برای جلوگیری و کاهش عرق کردن پا از موارد ضروری در کفش های طبی می باشد . جنس رویی کفش باید به گونه ای باشد که سبب تهویه داخل کفش و عرق نکردن پا گردد. در نوع عمومی، این كفی ها كار پمپاژ خون، تقسیم وزن بدن در سطح كف پا و جذب شوك ها را انجام می دهند و نوع پاهای خاص این كفی ها نیز برای 3 دسته از افراد، یعنی كسانی كه دارای خار پاشنه (زایده ای درقسمت جلوی استخوان پاشنه) هستند و هنگام راه رفتن، احساس درد در پاشنه می كنند یا افت قوس طولی پا دارند و همچنین برای استفاده، در بخش علمی تكمیلی در ارتوپدی و توانبخشی توصیه می شود. كفی های مواج بیشتر برای رفع خستگی و جلوگیری از اعمال فشار به پاها استفاده می شوند و موارد استفاده درمانی آن ها محدود است و كفی های دیگر نیز بسته به نوع عارضه به صورت خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

گفتنی است، كفی های طبی غیرمواج در رفع خستگی مفید نیستند یا جذب شوك و امثال آن ها را انجام نمی دهند و درعین حال كفی های مواج برای اصلاح تغییر شكل، مثل صافی كف پا، نمی توانند كاربرد داشته باشند. كفی ها از نظر شكل و ساختار نیز به انواع مختلف مثل كفی با حمایت كننده قوسی طولی، كفی با پد متاتارسال (برای صافی قوس عرضی و درد انتهایی استخوان كف پایی)، كفی با بالابر پاشنه (برای كسانی كه قد كوتاهی دارند) تقسیم می شوند. امروزه تولید كننده ها دنبال مد و جنس ارزان قیمت هستند. كفش تولید شده فضای مناسبی برای نصب كفی های طبی ندارند و از كفش بیرون می زنند. کفش طبی بسیار شیک است و در طرح، سایز، جنس و رنگهای مختلف تولید شده است. وقتی دمپایی میپوشید، قدمهای کوتاهتری برمیدارید که مانند حالت پوشیدن کفش تخت باعث چرخش رو به داخل مچ پا میشود.

برای اینکار ابتدا با در مورد برندهای خوب مطالعه کنید سپس وقتی از کیفیت یک مارک مطمئن شدید به دنبال زیباترین آن بروید. کلینیک امید با ترکیبی از فناوری بیومکانیک پیشگام، مواد با کیفیت بالا و سبک مدرن برای ارائه کفشهای ارتوپدی ساخته شده به صورت سفارشی، سلامتی شما را تضمین میکند و سبک زندگی شما را ارتقا میبخشد! ابتدایی ترین سوالی که برای بسیاری از افراد در زمینه قیمت کفش طبی زنانه به وجود می آید، این است که چرا قیمت کفش های طبی زنانه در مقایسه با سایر کفش هایی که دیگران می پوشند بالا می باشد. بنابراین کفی کفش میتواند نقش مهمی در انتقال و پخش نیرو از زمین به کف پا و در نهایت به بدن داشته باشد.2- کفی کفش طبی باید کاملا متناسب با ویژگیهای کف و قوس کف پا باشد.

بنابراین مراقبت از پاها اهمیت زیادی دارد پس بهتر است برای حفاظت از پا ها مناسب ترین راه یعنی استفاده از کفیها و کفش های طبی را انتخاب نماییم. پوشیدن کفش طبی مردانه هنگام پیاده روی و ورزش برای مردان فواید خیلی زیادی دارد و همچنین مانع بروز بعضی از ناهنجاری ها در پا می شود. آیا کفش طبی زنانه فقط مختص به افراد خاصی است؟ کفش طبی خانم ها باید ۲ الی ۳ سانتیمتر لژ داشته باشد که این پاشنه از عقب به سمت جلو به مرور حذف شود. وزن کفش استاندارد بین ۲۰۰ تا ۴۰۰ گرم می باشد، همچنین باید ۲ سانتیمتر بین انگشتان پا تا نوک کفش فاصله باشد. به عبارت دیگر تمام نیروی وزن بدن به وسیله پاها به زمین منتقل میشوند. در این گروه از افراد پاها دارای شکل و ظاهر طبیعی هستند و نیازی به استفاده از هیچ گونه وسیله محافظتی به منظور مراقبت از پاها در هنگام تحمل وزن بدن نیست.