کفش طبی چه ویژگی و مزیتهایی دارد و برای چه افرادی مناسب است؟

مطالعات نشان میدهد که بیشتر افراد تمایل به پوشیدن کفشهایی دارند که برای آنها خیلی کوچک است، بنابراین تهیه یک کفش مناسب در یک فروشگاه کفش مناسب برای تهیه بهترین کفشهای مناسب توصیه میشود. اولین جفت کفش ارتوپدی باید توسط متخصص (در طب فیزیکی و توانبخشی، ارتوپدی یا روماتولوژی) تجویز شود. رویه کفش طبی باید انعطافپذیر و از جنس چرم باشد تا بتواند سرما و گرما را به خوبی به پا منتقل کند. رویه کفش تنفسپذیر است تا هوا به خوبی در آن جریان پیدا کند. استفاده از ضربهگیر در کفش همچنین میتواند شوکی را که میتواند در هر مرحله رخ دهد کاهش دهد. با این حال، کفشهای پاشنه بلند باعث میشوند شما به روشی غیرطبیعی راه بروید، در حالی که وزن شما به سمت استخوانهای انگشت شما رانده میشود. کف پای صاف در قسمت پاشنه پا: پا به شدت در زیر پاشنه دچار زاویه شده و به سمت بالا میرود.

ما به شما این اطمینان را میدهیم طبیعی یا مصنوعی بودن چرم کفش به هیچ وجه در راحتی آن تاثییری ندارد. مسدود شده با پشت باز میتواند برای زانوها مضر باشد و سایر مشکلات پا را ایجاد کند زیرا برای ماندن در کفش نیاز به گرفتن انگشتان وجود دارد. انگشت چکشی زمانی اتفاق میافتد که انگشتی که به یک کفش خیلی محکم فشار داده شده است شروع به خم شدن به روشی غیر عادی میکند و میتواند تا جایی سخت شود که برای اصلاح آن نیاز به جراحی باشد. قبل از خرید کفش، اطمینان حاصل کنید که ابزار داخلی مناسب برای کفش خود تهیه کنید. کفشهای طبی میتوانند با فراهم کردن یک محیط راحت، تکیهگاه (وجود بالشتکها) و فضای نگهدارنده برای عملکرد پاهای شما، این محدودیت را کاهش دهند و کمک میکنند تا به سطح تحرک خود بازگردید و به شما اجازه میدهد تا فعالیتهای موردعلاقه خود را انجام دهید.

با گذشت زمان، این امر میتواند تحرک شما را محدود کند و شما را از بیرون رفتن و انجام کارهایی که دوست دارید باز دارد. کفی متحرک: این امر برای بسیاری از افراد که میخواهند کفیهای کفش خود را ارتقا دهند و از کفیهای مخصوص افراد دیابتی یا کفیهای سفارشی استفاده کنند ضروری است. این امر باعث درد شدید در پاشنه پا میشود، به خصوص هنگامی که بعد از اولین بار از تخت بلند شدن روی پاهایتان وزن میگیرید یا پس از مدت طولانی نشستن از جای خود بلند میشوید. این کفشها به هنگام فشار زیاد برای مدت طولانی به پا، باعث تسکین ناراحتی و درد میشوند. وقتی کفشهایی مانند اینها هیچ پایه قوسی ندارند – و معمولاً هم ندارند – فشار زیادی به زانوها، باسن و پشت شما وارد میکنند. این برند، پشت کفشهای تولیدیاش را بهصورت جداگانه به آن متصل میکند تا حالت تاشونده داشته باشد. کفشهای سیلیتوس آن را به حد شدیدتری میرساند، حتی بیشتر وزن شما را به جلو منتقل میکند و ثبات کمی در پشت ایجاد میکند، و باعث میشود که مچ پا رگ به رگ شود.

اطلاعات جمع آوری شده در خلال معاینات به متخصص پا در تعیین نوع کفی یا کفش طبی مناسب کمک میکند. وقتی نوبت به انتخاب کفش مناسب میرسد، یادآوری این نکته مهم است که هیچ کس از کفشهای تجاری برای همه مناسب نیست. آیا داخل این محصول نرم است؟ کفشهای طبی دارای تکیه گاه قوس قابل توجهی و یک کاپ (فضای) پاشنه هستند که به تثبیت کف پا کمک میکنند و از چرخش بیشازحد به داخل یا خارج جلوگیری میکنند. به عنوان مثال، یک کفش نامناسب همچنین میتواند باعث شود که پاهای شما به طور غیر طبیعی به داخل یا خارج بچرخد، باعث ایجاد کمر درد و افزایش استرس در زانوها و لگن شود. اگر قبلاً یک جفت کفش مورد علاقه دارید، میتوانید با استفاده از کفپوش های طبی، آنها را به کفش طبی راحت و مناسب ارتقا دهید. اکثر متخصصان میگویند شما میتوانید یک کفش خوش ساخت با پاشنه دو اینچ یا کمتر بدون مشکل قابل توجهی بپوشید.