کفش طبی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

ساخت کفی و کفش های مذکور پس از تجویز پزشک و انجام معاینات تخصصی کارشناسان مجرب اتاق معاینه در کارگاهی مجهز و توسط متخصصین خبره انجام می پذیرد که یک نوع از خدمات این کارگاه، ارائه کفش و کفی طبی و اسکن پای بیماران به روش استاتیک-داینامیک (ایستاده و در حال حرکت) و اسکن سه بعدی (3D) جهت بررسی نقاط کم فشار و پرفشار برای طراحی و برداشتن فشار از روی کف پا و با طراحی و استفاده از پیشرفته ترین و جدیدترین متدهای کفی می باشد. اما نمونه های مختلف کفش طبی زنانه به مانند نمونه های زیر می باشند.

پیاده روی به دلیل ملایم و متعادل بودن و نیز سودمندی های فراوانی که برای بدن دارد، محبوب ترین نوع ورزش به ویژه برای بانوان است از جمله ی این سودمندی ها می توان به تعادل وزن و تناسب اندام، کاهش فشار خون، تقویت استخوان ها و عضلات و بهبود بیماری های قلبی و عروقی اشاره کرد. البته توجه کنید که این كفشها كه پشتشان بازاست در هنگام حركت یك انرژی باید فرد مصرف کند تا کفش از پایش بیرون نیفتد و این مصرف انرژی سبب خستگی بی مورد و زودرس می شوند. رویه این کفش از کشباف سریع خشکشونده یا یک لایه توری است که بیشترین راحتی و قابلیت تنفس را برای پاها فراهم میکند.

کفشهای نیوبالانس با پشتیبان قوس پا، زیره لاستیکی و کفیهای قابل برداشتن برای قراردادن کفیهای ارتوپدیِ مخصوص، بیشترین راحتی را برای پاها فراهم میکنند. یک پشتیبان قوس پا در داخل آن تعبیه شده است که برای بسیاری از افرادی که دارای مشکلاتی مانند درد پاشنه، ورم کف پا، صافی کف پا و پاهای پینهبسته هستند مفید است. عرضهای گوناگون – ضروری است برای اطمینان از تناسب مناسب برای پاهای باریک، استاندارد، پهن و خارجی، کفش طبی با پهنای مناسب را برای پای خود انتخاب نمایید. همچنین میتوانید از کوسنهای پا یا فقط کفیهای معمولی طبی استفاده کنید تا به کفشهای مورد علاقه و غیر طبی مورد خود کمک کنید تا ضربه گیری اضافی مورد نیاز شما را برای مقابله با ایجاد فشار اضافی و زیاد روی پاهای خود کمک کرده باشید. کفشهای طبی به دلیل ویژگیهای حمایتی که زیرساختهای منحصر به فرد آنها را تشکیل میدهند، می توانند تفاوت چشمگیری در سلامت و راحتی شما ایجاد کنند.

شکل پا نقش مهمی در سلامتی آن ایفا می کند، ساختار نامناسب پا، موجب لنگش و اعمال فشار زیاد روی مفاصل مچ پا، زانو، لگن و ستون فقرات می شود. بندهای نازك به علت قطر كم و نازک بودنشان فشار بیشتری روی یك نقطه و نه کل پا متمركز می كنند این حالت موجب آزار و فشار روی تاندون آشیل و تاندون پشت آن می شود و استفاده طولانی مدت از انها بسیار دردناك و آزاردهنده است. انحراف انگشت شست پا یا هالو والگوس می تواند در اثر استفاده از کفش پاشنه بلند ایجاد و یا تشدید شود. سپس مرحله فویل که رد این مرحله یک لایه پلاستیکی روی لست کشیده می شود تا یک کفش شفاف ایجاد شود. کفش های ارتوپدی(طبی) که به عنوان کفش های درمانی سفارشی نیز شناخته می شوند، برای بیمارانی طراحی شده اند که ناهنجاری های قابل توجهی دارند.