کفش طبی و نکات خرید آن

نحوهی طراحی هر یک از کفشهای طبی بر اساس مشکل خاصی که بیمار با آن مواجه است، بسیار متفاوت خواهد بود. و اما کفش هایی که در بازار و مغازه های کفش فروشی موجود است و گاهی برای فروش بیشتر، نام کفش طبی روی آن ها می گذارند که ممکن است واقعیت نداشته باشد. کفش طبی تهیه شده برای شما، با رویه و آستری چرم طبیعی است. امروزه در بسیاری از مراکز توانبخشی و کلینیک های ارتوپدی فنی، با معاینه بالینی و لمس کف پا، مشاهده چگونگی راه رفتن و بر اساس تجربیات متخصص، کفی طبی برای افراد تهیه می شود. 1- افراد دارای ناهنجاری های متحرك، برای اصلاح (صافی كف پا در كودكان). بیمارانی هستند که به دلیل مشکلاتی از قبیل قطع عضو در ناحیه پا و یا قسمتی از پنجه و دیگر بیماری ها دچار دفورمیتی و ناهنجاری شده اند که استفاده این افراد از کفش طبی و کفی های مخصوص می تواند، کمک قابل توجهی را به این عزیزان بکند.

2- افراد دارای ناهنجاری های ثابت برای كاهش درد و توزیع فشار. این کفش ها فقط برای افراد سالم خوب هستند نه برای کسانی که با مشکلات و دمفورمیتی های شدید مواجهند. بعضی از کفش ها که جدیدا در بازار یافت می شوند که به آن ها نیز کفش طبی گفته می شود، این کفش ها گرچه طبی نیستند ولی ساختار طبیعی پای سالم را رعایت کرده اند. آقایان با پوشیدن کفش طبی مردانه هنگام کار و ورزش سلامت پاهای خود را تضمین می کنند و همچنین با پوشیدن این کفش ها از ساختار کلی پای خود محافظت می کنند. این تغییرات به علت طبیعی و ارگانیک بودن ساختار چرم اجتناب ناپذیر است.

از همین رو کفش ارتوپدیک باید تمام چرم باشد. در مراکز توانبخشی در کشورهای پیشرفته، اطلاعات شخص با استفاده از دستگاه های اندازه گیری نیرو و فشار کف پا در حالت حرکت و ایستاده دریافت و پردازش می شود. این وسایل پا را در موقعیت صحیحی قرار میدهند تا شما بتوانید در زمان مناسب از عضلات مناسب استفاده کنید. قسمت میانی و خارجی کفش بافت مناسبی دارد و به خوبی از پا محافظت میکند تا از ساییده شدن پاها در هنگام راه رفتن پیشگیری گردد. افراد زیادی که به دنبال کفش طبی هستند از وجود مشکلاتی در پای خود رنج میبرند عدهای هم به جهت پیشگیری از بروز مشکلات در آینده از کفش طبی استفاده میکنند به همین دلیل باید دقت داشته باشید که به هنگام خرید کفش زنانه، کفشی را انتخاب کنید که ویژگیهای یک کفش استاندارد را در خود داشته باشد.

فرو رفتن ناخن در پوست کنار انگشت حتی با پوشیدن جوراب تنگ هم ممکن است به وجود آید که معمولا شست پا گرفتار میشود. این بیماری موجب کندی حرکت، درد و سفتی در شست پا می شود . نکته: افراد دارای قوز شست پا گاهی کفش بزرگتر انتخاب میکنند تا کفش به انگشتشان فشار نیاورد. کفیهای طبی سخت حرکات را در دو مفصل اصلی پا که مستقیماً زیر مچ پا قرار دارند کنترل کرده و کشیدگی عضلات و دردهای ساق پا، باسن و قسمت پایین کمر را از بین برده یا کاهش میدهند. پاشنه مناسب که به موقعیت و تثبیت پاها کمک میکند تا از حرکت بیش از حد یا چرخش ناگهانی پا هنگام راه رفتن جلوگیری کند. این ویژگیها باعث شده که کفش طبی به یک گزینه عالی برای افرادی تبدیل شود که دچار درد و ناراحتی پا هستند.