کفش طبی و مزایای استفاده از آن – کلینیک تخصصی حکیم

برای بهبود چه بیماریهایی میتوان از صندل استاندارد و کفش طبی استفاده کرد؟ یک کفی طبی ارتوپدی را میتوان در چند جفت کفش استفاده کرد. پس حواستان باشد فروشنده کفش بزرگتر یا کوچکتری را به شما تحمیل نکند و قول بهبود سایز با قالب زدن یا کفی گذاشتن را به شما ندهد. برای اکثر بخشها، هر کفشی که دارای یک کفی قابل جابجایی است میتواند برای کفی طبی سفارشی شما مورد استفاده قرار گیرد. این کفش طبی زنانه برای کسانی که دارای پنجه ی پهن میباشند بسیار مناسب و راحت است. کفش متناسب باید دارای سطح داخلی یکنواخت باشد .هنگامی که دست میکشیم به سطح داخلی کفش باید متوجه سطوح یکنواخت و قوس های نرمی در درون کفش شویم.استفاده از این چنین کفش هایی در هنگام پیاده روی، فشار کمتری را به پوست پا وارد می کند . کفش طبی سرعت پیادهروی زنان را بالا میبرد چرا که پاها در کفش طبی راحتتر بوده و هنگام پیادهروی درد کمتری احساس میکنند.

کفشهای طبی صرفا برای افرادی که مشکلات پا دارند نیست بلکه میتوانند برای هر فردی که احساس میکند به آنها احتیاج دارد مناسب باشد. بیشتر افرادی که از کفشها و کفیهای طبی استفاده میکنند از آنها بسیار راضی هستند و در آنها احساس راحتی میکنند. باید توجه کنید که کفشهای فرسوده عملکرد کفیهای طبی را تحت الشعاع قرار میدهند و بدون در نظر گرفتن برند، مدل یا هزینه، باید بدانیم که هر کفشی برای قرار دادن کفیهای طبی مناسب نیست. کفشهای طبی ارتوپدی به طور معمول در انواع گوناگون هستند تا انواع مختلف پا را در خود جای دهند. این وسایل پا را در موقعیت صحیحی قرار میدهند تا شما بتوانید در زمان مناسب از عضلات مناسب استفاده کنید. اگر چه از بین رفتن رنگ و ظاهر کارکرد کفی طبی شما را تحت تأثیر قرار نمیدهد، اما ممکن است بخواهید برای نو به نظر رسیدن کفی طبی خود پوششهای بالایی آن را در آزمایشگاه بهبود دهید.

شستشو و زمان ممکن است رنگ و ظاهر پوشش بالایی کفی طبی را تغییر دهد. تصور غالب افراد این است که کفش های طبی کفش هایی با ظاهر معمولی و قدیمی هستند که افراد جوان و با سن کم نمی توانند از آنها استفاده کنند. بیمارانی هستند که به دلیل مشکلاتی از قبیل قطع عضو در ناحیه پا و یا قسمتی از پنجه و دیگر بیماری ها دچار دفورمیتی و ناهنجاری شده اند که استفاده این افراد از کفش طبی و کفی های مخصوص می تواند، کمک قابل توجهی به این عزیزان بکند. اگر فعالیتهای روزانه شما به گونهای است که باید کفش خود را در طول روز تعویض کنید (به عنوان مثال رفتن به باشگاه ورزشی بعد از کار)، باید یک جفت دیگر از کفی طبی سفارشی طراحی شده برای آن فعالیت خاص را داشته باشید.

دوام کفیهای طبی میتواند از بیماری به بیمار دیگر متفاوت باشد و به ساختار پا، نوع فعالیتها، نوع کفی طبی و مواد مورد استفاده در آن بستگی دارد. ممکن است پس از دو یا سه سال نیاز به ساخت مجدد کفی طبی باشد، هر چند برخی از انواع آنها تا بیش از ده سال نیز دوام دارند. دوام کفیهای طبی چقدر است؟ ماسه و خاک موجود در کفشها، کفیهای طبی را فرسوده کرده و عمر آنها را کاهش میدهد. توصیه میشود که هر دو هفته یک بار کفیهای طبی خود را با استفاده از صابون ملایم و آب ولرم شستشو دهید.