کفش طبی: مزایای کفش طبی رسمی، راحتی و ورزشی زنانه و مردانه

هنگام انتخاب کفش، حتماً آن را با دقت نصب کنید تا ببینید مناسب آن است یا نه. کفش طبی مناسب باید کاملا اندازه پا باشد، نه تنگتر و نه گشادتر. کفشهایی که مناسب نباشند، پشتیبانی ضعیفی داشته باشند یا پاهایتان را به شکلی غیر طبیعی فشار دهند، فقط باعث مشکلات پا و درد پا نمیشوند. برای افرادی که قوسهای کف پای بلندی دارند که از سطح زمین بالاتر است، فشار بیش از حد تمایل به جابجایی در قسمت عقب و جلو دارد و ساختار پای سفتتر، آنها را در معرض چرخش به خارج قرار میدهد، یعنی زمانی که پا به سمت خارج متمایل میشود. افرادی که قوس کمی در کف پایشان دارند، پای آنها انعطاف پذیرتر است و کمتر بر سطح زمین مینشیند که باعث میشود آنها مستعد چرخش بیش از حد پا در داخل شوند.

به عنوان مثال، یک کفش نامناسب همچنین میتواند باعث شود که پاهای شما به طور غیر طبیعی به داخل یا خارج بچرخد، باعث ایجاد کمر درد و افزایش استرس در زانوها و لگن شود. پوشیدن کفشهایی با پاشنه یا کفی از جنس چوب یا MDF، به هیچوجه توصیه نمیشود؛ جنس چوب و MDF (ام دی اف) میتواند به سرعت پاشنه پا را آزار دهد و باعث ایجاد درد در این ناحیه شود. همچنین افرادی که دارای الگوهای غلط راه رفتن یا دویدن هستند و نیز کسانی که از انواع ناهنجاری های مادرزادی در بدن خود برخوردار هستند نیز پوشیدن کفش طبی زنانه توصیه می گردد. راحتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و کفشهای طبی میتوانند به شما کمک کنند که احساس راحتی بینظیری در پاهای خود داشته باشید زیرا آنها به گونهای ساختهشدهاند که بتوانند در هر قدم راحتی را برای پاهای شما فراهم سازند.

وقتی به راههای بهبود سلامتی خود میاندیشید، آنچه در ذهن شما خطور میکند احتمالاً ورزش بیشتر و یا تغذیه سالم است، اما آیا میدانید استفاده از کفشهای طبی راهی آسان برای شروع بهبود سلامت شما است؟ آیا میدانید کفشهایی که میپوشید میتواند باعث ایجاد تفاوت بین لذت بردن از راه رفتن و راه رفتن با درد شود؟ آیا میدانید کفشهایی که میپوشید میتواند در گردش خون به اندام تحتانی شما نقش داشته باشد؟ 4- کفشهای طبی، کفشهای خاصی هستند که پا و مچ پا را میپوشاند و برای افرادی که هنگام پیادهروی یا فعالیتهای روزانه در ناحیه پا، ساق پا، کمر و زانو احساس درد میکنند، مناسب و دارای فواید سلامتی زیادی برای پا و عضلات کمر و زانو است. هنگامی که پاهای شما به درستی محافظت نشود، میتواند باعث ایجاد عواقب متعددی شود که میتواند موجب بروز دردهایی در کمر، زانو و مفاصلتان گردد. اگر کفشهای زیر را میپوشید و درد زانو دارید، تصور کنید تصادفی نیست.

اگر قبلاً از آرتروز رنج میبرید، کفشهای نامناسب میتوانند درد شما را بسیار بدتر کنند. یک مطالعه نشان داد افرادی که مرتباً کفش پاشنه بلند میپوشند در واقع بیشتر در معرض آرتروز در زانوی خود قرار دارند و همچنین احتمال بروز درد کمر و پا در زندگی بیشتر است. این امر باعث درد شدید در پاشنه پا میشود، به خصوص هنگامی که بعد از اولین بار از تخت بلند شدن روی پاهایتان وزن میگیرید یا پس از مدت طولانی نشستن از جای خود بلند میشوید. با این حال، برخی از افراد فقط هنگام کار یا در هنگام فعال بودن یا ایستادن برای مدت زمان طولانی، فقط باید کفش طبی خود را بپوشند.