کفش طبی: مزایای کفش طبی رسمی، راحتی و ورزشی زنانه و مردانه

لازم به ذکر است که پزشکان معمولاً برای کودکان زیر پنج سال ارتزها را تجویز نمی کنند؛ به این دلیل که ارتزهای درمانی برای این رده سنی تولید نمی شوند. عدم تحرک به واسطه درد پا موجب تضعیف گردش خون می شود و محدودیت های زیادی برای فرد به وجود می آورد که کیفیت زندگی او را تحت تاثیر قرار می دهد. کفش های طبی جریان خود و تحرک را بهبود می بخشد؛ در دراز مدت به بهبودی مشکلات پا کمک می کند؛ درد پا را کاهش می دهد و به هنگام تحرک پشتیبانی مناسبی از پا به عمل می آورد. به این خاطر که در این نوع کفش ها فضای مناسب و راحتی جهت حرکت و عملکرد پا تعبیه شده است. این کفشها برای افرادی که مشکلات درد ساده و مزمن پا دارند خوب است. نکته بسیار مهم در خصوص کفش های طبی این است که با استفاده مداوم از آن ها مشکلات پا بهبود پیدا می کند که این مسئله به کاهش درد پا منجر می شود.

صاف بودن داخل کفش برای بیماران مبتلا به دیابت یا لنف ادم یا بیمارانی که مستعد آسیبهای جزئی پا هستند، بسیار مهم است. کفی کفش متحرک است تا بتوان کفش را اندازه پا کرد. زیره کفش هاش پاپیز از لاستیک ساخته شده است و چهار برابر سبکتر از هر کفش دیگری است. عدم انطباق پا فقط با گذشت زمان بدتر میشود و اگر آنها را به اندازه کافی نادیده بگیرید، ممکن است تنها گزینه اصلاحی شما در نهایت جراحی دردناک و تهاجمی پا شود. کسانی که به تازگی یک جراحی پا داشته اند و هم اکنون در دوران نقاهت به سر می برند. با توجه به اینکه بسیاری از افراد به دلیل مشغله های مختلف، زمان زیادی از روز خود را خارج از منزل می گذرانند و در اغلب مواقع نیز کفش به پا دارند؛ اگر کفش نامناسب باشد و پشتیبانی مناسبی از پاها به عمل نیاورد؛ خطر ابتلا به صافی کف پا و هالوکس والگوس و حتی فاسیت وجود خواهد داشت (فاسیت یک بیماری عفونی است که در موارد حاد منجر به مرگ شخص می شود).

مهم تر اینکه این درد و ناراحتی با بی توجهی و تداوم استفاده از کفش نامناسب بیشتر می شود. او میتواند به شما در یافتن موارد مناسب کمک کند و همچنین میتواند کفش طبی متناسب با نیاز شما را تجویز کند. معمولاً پوشیدن یک جفت کفش مناسب میتواند به تغییر دادن نحوه راه رفتن شما کمک کند به عنوان مثال اگر در هنگام راه رفتن به جای آن که به پاشنه خود فشار بیشتری بیاورید به پنجههای خود فشار وارد میکنید پوشیدن کفش مناسب میتواند به رفع درد و فشار در هنگام راه رفتن کمک کند و احساس بهتری را در شما ایجاد نماید. در اکثر مشکلات مزمن پا، درد و سایر علائم در نهایت به دلیل عدم تغییر جهت و قوس پا است. در حقیقت، بسیاری از افراد ممکن است فکر کنند که به کفش طبی احتیاج ندارند یا ممکن است از کفپوشهای طبی به جای استفاده از خود کفشهای طبی برای حل مشکلات خود استفاده کنند تا آنچه را که درد جزئی یا مشکلات جزئی محسوب میشود، درمان کنند.

با مطالعه مواردی که گفته شد؛ قطعاً متوجه شده اید که در صورت زخم، بیماری هایی همچون دیابت یا آرتروز یا هرگونه ناتوانی دیگر نیاز به استفاده از کفش طبی است؛ اما اگر شخصی بدون هیچ گونه بیماری خاصی احساس درد یا سوزش در ناحیه پا داشته باشد؛ آیا نیاز است که به جای کفش معمولی از کفش طبی استفاده کند یا خیر. سطح داخلی کفش طبی باید یکنواخت باشد و با دست کشیدن می توانیم متوجه یکنواختی و قوس های نرمی در درون کفش وجود دارد ، شویم. هنگامی که این کفش را بپوشید باید وزن بدن به صورت متناسب بر روی تمام سطح کف آن پخش شود و سبب احساس راحتی در پا گردد. ایستادن و راه رفتن با کفش پاشنه بلند موجب افزایش لوردوز کمر (قوس ستون مهره کمری به سمت جلو) میشود. پوشیدن کفش نامناسب تاول یا زخم هایی در پا ایجاد میکند، که می تواند به سرعت به طور جدی عفونت کنند.