کفش طبی زنانه – کفش طبی مردانه

1. حتما می دانید که نیرویی که در حین راه رفتن از زمین و کف پا به بدن منتقل می شود حدود دو برابر وزن انسان است. قسمت جلویی کفش طبی باید فضای مناسب برای انگشتان پا داشته باشد.یعنی این فضا باید نه آنقدر تنگ باشد که انگشتان روی هم بیفتند و نه آن قدر فضا زیاد باشد که کفش نتواند در برابر ضربه های احتمالی از انگشتان شما محافظت کند، ضمن اینکه باید حدود یک ساتی متر بین نوک انگشت شست و نوک کفش طبی فضای خالی وجود داشته باشد. افرادی که مشکلی در پای خود داشته و بدنبال کفش طبی هستند باید بدانند که انواع مختلفی از کفش هایی که پسوند طبی هم دارند در بازار وجود دارند. افرادی که به علت مشکل پای خود دنبال کفش طبی هستند حتما میدانند که انواع مختلفی از کفش هایی که پسوند طبی دارند در بازار وجود دارد.

وجود یک سطح کاملا هموار در داخل کفش: از دیگر نکات مهمی که بهتر است در هنگام خرید کفش طبی زنانه به آن توجه داشته باشید، برخورداری از یک سطح داخلی کاملا هموار با قوس های درونی نرم جهت کاهش فشار وارده بر پاها به هنگام حرکت است. رویه منعطف با قابلیت تنفس پذیری: از دیگر نکات مهمی که حتما باید به هنگام خرید کفش طبی زنانه به آن توجه داشته باشید، وجود یک رویه نرم با قابلیت تنفس پذیری بر روی کفشتان است. اگر ساعات زیادی پیاده روی میکنید این کفش طبی زنانه بهترین گزینه است. جنس به کار رفته در یک کفش طبی زنانه مناسب باید دارای انعطاف پذیری مناسب بوده و مانع تعرق شدید پا ها در هنگام پیاده روی گردد. قیمت کفش طبی زنانه: عوامل مختلفی بر روی قیمت کفش طبی زنانه تاثیر گذار است که شاید از مهمترین آن ها می توان به جنس کفش، کی آن، زیره کفش و غیره اشاره نمود.

یادتان باشد مهمترین عامل در هنگام خرید هر نوع کفشی چه طبی باشد و چه غیر طبی، سایز متناسب آن با اندازه پای شما می باشد که برای این منظور بهتر است همیشه در هنگام عصر و یا شب برای خرید کفش اقدام نمایید؛ زیرا سایز پا در این زمان ها به اندازه واقعی خود و بدون هیچگونه ورمی خواهد بود. صرف اینکه نام کفشی طبی است یا از داروخانه تهیه شده و یا از فروشگاهی تهیه شده که ادعای فروش کفش طبی دارد به معنای آن نیست که کفش مورد نظر واقعا خصوصیاتی را که میخواهیم داشته باشد. صرف اینکه نام کفشی طبی است به معنای آن نیست که کفش مورد نظر متناسب با مشکل پای ماست.در هر بیماری پا ممکن است نیاز به استفاده از کفشی با خصوصیات خاص باشد ولی به طور کلی کفش های طبی دارای خصوصیات مشترکی هستند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم .

به طور مثال اگر پنجه ی پای شما پهن است باید در هنگام خرید کفش حتما به پهن بودن پنجه ی کفش توجه کنید در غیر این صورت کفش طبی هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. هنگام خرید کفش ارتوپدی اطمینان حاصل کنید که از ویژگیهای خاص بودن آن آگاه هستید. برای کسانی که با محدودیت های ناشی از مشکلات پا دست و پنجه نرم میکنند، کفشهای ارتوپدی کمک بسیار بیشتری میکنند و نسبت به کفشهای معمولی بسیار آزادتر هستند. هر چه این مشکلات کشف نشده و درمان نشده باقی بمانند، جدی تر و اصلاح آنها دشوارتر میشود. بیشتر مشکلات جدی پا دردناک است.