کفش طبی زنانه – کفش طبی مردانه

افرادی که دچار برخی مشکلات پا از قبیل پا چنگالی هستند به کفش نیاز دارند که فضای عمودی بیشتری را در اختیار پای آنها قرار بدهد. اکثر کفشهای طبی ساختار منحصر به فردی دارند که استفاده از آنها و پوشیدن شان برای فرد ساده است و میتواند بدون هیچ گونه محدودیتی راه برود و به انجام فعالیتهای خود بپردازد. در مرحله اول اندازه گیری انجام می شود که بیمار دقیق مشکلات پای خود را حین معاینه به ارتوپد فنی می گوید و با دستگاه های پیشرفته و اسکنر های دقیق ابعاد پا را می گیرند. همچنین گاهی وجود مشکلات لگنی و یا کمر نیز به پوشیدن کفش نا مناسب مربوط می شود. اگرچه کفش طبی زنانه برای افرادی که دارای بیماری ها و مشکلات خاص از جمله درد مفاصل، مشکلات در ناحیه کف پا، درد ساق پا، وجود خار پاشنه، نداشتن قوس کف پا، مبتلایان به دیابت و غیره هستند، جنبه حیاتی دارد؛ اما پوشیدن کفش طبی زنانه به تمامی افراد توصیه می گردد.

همچنین کفی موجود در این نوع کفش ها می بایست سلامت قوس و انحنای کف پا را در حالت طبیعی حفظ نمایند. سطح داخلی یکنواخت: سطح یکنواخت و قوس های نرم در کفش طبی زنانه در هنگام پیاده روی فشار کمتری را به پوست وارد می نمایند. البته قیمت آن بالا است اما کیفیتی که دارد و مزایایی که در مورد سلامتی افراد دارد باعث شده تا افراد سعی کنند تا با توجه به بالا بودن قیمت کفش طبی زنانه آن را برای خود خریداری نمایند. کفش طبی زنانه باعث کاهش تورم پا به هنگام پیاده روی، دویدن و یا حتی پریدن خواهد شد. در این صورت موقع اصابت پاشنه به زمین فشار زیادی به کف و مچ پا وارد نمی شود. همچنین کفش طبی زنانه به سلامت مچ پا و مفاصل موجود در این ناحیه کمک شایانی می نماید. از جمله بیماری های آن می توان به مفصل شارکوت ، پاهای دیابتیک ، پای نورپاتیک و هلوکس ریجیدوس را نام برد.

کفش طبی به نحوی طراحی شده است که از پاهای شما محافظت کند و به شما برای غلبه بر مشکلات موجود کمک نماید. پوشیدن کفش طبی زنانه در دوران بارداری علاوه بر حفظ سلامت مادر باردار از به وجود آمدن درد های اضافه در ناحیه پا و کمر نیز جلوگیری به عمل می آورد. پوشیدن کفش طبی علاوه بر رفع مشکلات پا به حفظ و بهبود قوس کف پا کمک خواهد کرد. اندازه پاشنه: پاشنه Heel کفش طبی زنانه به طور متعادل باید حدود 1.5 تا 4 سانتی متر باشد و کفش بدون پاشنه یا پاشنه بلند هر دو مضر هستند.

همچنین افرادی که دارای الگوهای غلط راه رفتن یا دویدن هستند و نیز کسانی که از انواع ناهنجاری های مادرزادی در بدن خود برخوردار هستند نیز پوشیدن کفش طبی زنانه توصیه می گردد. از دیگر افرادی که پوشیدن کفش طبی زنانه برای آنها امری واجب و ضروری است میتوان به زنان باردار و دارای و اضافه وزن اشاره کرد. پیاده روی به دلیل ملایم و متعادل بودن و نیز سودمندی های فراوانی که برای بدن دارد، محبوب ترین نوع ورزش به ویژه برای بانوان است از جمله ی این سودمندی ها می توان به تعادل وزن و تناسب اندام، کاهش فشار خون، تقویت استخوان ها و عضلات و بهبود بیماری های قلبی و عروقی اشاره کرد. در تمام دنیا پوشیدن کفش مناسب یکی از بهترین شیوه ها برای پیشگیری از بروز مشکلات و درد پا و دیگر اختلالات مربوط به پا می باشد. کفشی که انتخاب میکنید بر فعالیت جسمانی و سلامت بدن شما تاثیرات بسیار زیادی میگذارد و به همین دلیل باید کفش خود را عاقلانه انتخاب کنید.