کفش طبی را چه کسانی باید استفاده کنند؟

کفش طبی هاش پاپیز (Hush Poppies) محصول کشور آمریکاست و یکی از بهترین کفشهای طبی است. در این کفش که محصول کشور ژاپن است، از ژل کِنون (kenun) استفاده میکنند که به جذب شوک و ضربه کمک میکند. زیره این کفش سبک است، اما برای اطمینان حمایت از کف پاها، یک پشتیبان داخلی برای قوس پا در آن قرار دادهاند. این کفش کاملا راحت است، پشتیبان خوبی برای قوس کف پا دارد و دردهای آن را تسکین میدهد. در این کفش از لاتکس چوبپنبهای بهشکل آناتومیک استفاده شده است و پشتیبان کف هم دارد. این کفش دارای یک لایه میانی از نوع EVA با قالب فشرده است که به شکل آناتومیک برای راحتی مداوم پاها مناسب است.

اگر کتانی دوست داشته باشید این کفش مدل کتانی با کفی پلی اورتان آناتومیک با تراکم مضاعف را عرضه میکند. با بررسی مراحل تولید کفش طبی زنانه می توان ایده هایی در این مورد داشت. بیماری های مختلفی در پا وجود دارند که مشکلات ناشی از بعضی را می توان با استفاده از کفش مناسب برطرف کرد. عارضه ها و مشکلات پا به دلایل مختلفی بوجود می آیند که از جمله آنها می توان به عدم استفاده از کفش های استاندارد و متناسب با آناتومی بدن اشاره نمود. هنگامی که تاندونها و رباط ها ضعیف میشوند، قوس کف پا فرو میریزد. با اینکه کفشهای مخصوص دویدن با مکانیسمهای پیچیده در بازار بهوفور یافت میشوند، کفش اسیکس (Asics) میتواند برای دویدن هم مناسب باشد. بهتر است بدانید بسیاری از کفشها که بهنام کفش طبی فروخته میشوند، فقط اسم طبی را یدک میکشند و هیچ کمکی به پاها نمیکنند. کفیهای این کفش قابلبرداشتن است و بنابراین میتوانید در آنها کفیهای ارتوپدی مخصوص خودتان یا کفیهای بدون نسخهای که تهیه میکنید قرار دهید.

کفش طبی برخلاف آنچه همه تصور میکنند فقط برای افرادی که پادرد دارند نیست و هر کسی میتواند این کفشها را بپوشد. هاش پاپیز برای افرادی که با آرتروز، فاسیت پاشنه پا، پینه پا یا حتی جراحی انجام دادهاند مناسب است. کفشهای نیوبالانس با پشتیبان قوس پا، زیره لاستیکی و کفیهای قابل برداشتن برای قراردادن کفیهای ارتوپدیِ مخصوص، بیشترین راحتی را برای پاها فراهم میکنند. لذا مطمئناً کفشهایی که ارزان قیمت هستند و با نام طبی فروخته می شوند، نه تنها مشکلات را برای افراد کم نمی کنند، بلکه ممکن است آن ها را بیشتر نمایند. استفاده از این نوع کفش ها از سلامت ساختار کلی پا ها محافظت به عمل می آورد.

جنس زیره ی این محصول پلی یورتان می باشد، و جزو بهترین زیره های کفش است. کفش طبی برکن استاک (Birkenstock) محصول کشور آلمان، از جمله کفشهای بسیار محبوب است. کفش طبی اکو محصول کشور دانمارک است. چرا و چه کسانی باید از کفش طبی زنانه استفاده نمایند؟ انگشتها باید داخل کفش کاملاً راحت و از هم باز باشند و بتوانید آنها را تکان دهید. کفیها را داخل کفشهای خود قرار دهید و آنها را امتحان کنید. اگر پاشنه به راحتی به طرف داخل خم شد، پاشنه کفش طراحی مناسبی ندارد. کفشهای فرانکشتاین معمولا رنگهای بیروح داشته و بسیار بزرگ و به شکل جعبه طراحی شده است. در بسیاری از افراد، سایز یكی از پاها یشان بزرگ تر از پای دیگر است.