کفش طبی – بهترین ارتوپد پا مرکز تخصصی فوق تخصصی

یک مطالعه نشان داد افرادی که مرتباً کفش پاشنه بلند میپوشند در واقع بیشتر در معرض آرتروز در زانوی خود قرار دارند و همچنین احتمال بروز درد کمر و پا در زندگی بیشتر است. 5.3 آیا ممکن است به دلیل استفاده از کفیهای طبی دچار زانو درد شوم؟ کفی طبی با طراحی خاص: کفی طبی به دلیل ارائه حمایت بیشتر از کف پا به تسکین کمر درد برخی بیماران کمک میکند. طراحی علمی کفش طبی محافظت را در یک ناحیه و انعطافپذیری را در ناحیه دیگر ارائه میدهد و به این ترتیب پا را محکم در میان میگیرد و آن را قوی و پایدار میکند. کفش طبی به گونهای طراحی شده است که حفاظت و حمایت حداکثری را از پا ارائه دهد، قدرت پا را افزایش دهد و به این ترتیب به برطرف شدن درد و فشار کمک کند. اما کفش طبی به گونهای طراحی شده است که گردش خون را در تمام قسمتهای پا و کف پا بهبود دهد.

این سبک طراحی شیوه تماس و تعامل کف پا و پا را با زمین تغییر میدهد. کفش طبی با تحریک کردن نقاط مختلف بدن موجب بهینه شدن گردش خون میشود. ممکن است فناوری بیومکانیک پیشرفته و سبکهای مدرن و مد روز نباشد، اما هر دو عناصر جدایی ناپذیر کفشهای طبی مدرن هستند. درد پاشنهی پا یا در قدام یا در خلف و یا در سطح کف پایی آن میباشد و باید بدانیم بیشترین چیزی که باعث این درد میشود، پوشیدن کفش تنگ است. مدلهای مختلفی از کفش طبی برای تسکین یا رفع علائم ناشی از عارضههای اسکلتی ـ عضلانی مانند درد کمر، لگن، زانو و کف پا وجود دارد.

قوس کف پا به طور کلی در سه شکل اورپرونیشن (کم بودن قوس کف پا)، خنثی و سوپینیشن شدید (زیاد بودن قوس کف پا) وجود دارد. در صورت وجود تورم و درد، شما میتوانید از یخ روی زانوی خود استفاده کنید. وقتی کفش طبی میپوشید، میتوانید مطمئن باشید که کفش از قوس کف پا، پاشنه و پنجه حمایت میکند. از دیگر راههای درمان مشکلات زانو و زانو درد، استفاده از کفش طبی مناسب است. نکته مهمی که هنگام خرید کفش طبی باید به آن توجه کنید، این است که بهترین نوع کفش را با توجه به مشکل خاص پایتان تهیه کنید. کفی تجویزی: کفی فانکشنال یا عملکردی معمولاً از پلاستیک یا گرافیت تهیه میشود و میتواند مشکلات ناشی از حرکت غیرعادی را درمان کند.

کسانی هم که بر اثر ایستادنهای طولانی یا اضافه وزن مبتلا به خارپاشنه هستند در صورتیکه درمان نشوند راه رفتن برای آنها بسیار سخت خواهد شد تولیدکنندگان کفشهای طبی برای اینگونه افراد با ساخت انواع کفش طبی خار پاشنه، پد و ابزارهای دیگر برای پاشنه در کنار سایر مراحل درمان کمک شایانی به حل مشکل این افراد میکنند. ساخت کفی یا کفش طبی با توجه به تشخیص پزشک معالج یا فیزیوتراپیست متخصص تجویز می گردد. کفش مینیمال: کفش مینیمال به گونهای طراحی شده است که به جای پاشنه پا، بخش جلویی یا میانی پا به زمین برخورد کند. زیاد بودن قوس کف پا گاهی نتیجه بدشکلیهایی مانند پینه، میخچه و انگشت چکشی است.