کفش طبی – بهترین ارتوپد پا مرکز تخصصی فوق تخصصی

کفش های طبی به گونه ای طراحی شده اند، که قابلیت ورود و خروج هوا به درون کفش وجود داره و به بیان بهتر، بعد از پوشیدن کفش، هوا به درون کفش جریان خواهد داشت. اصطلاحا کفش طبی به کفشی گفته می شود که در کارگاهی خاص، با تجویز پزشک و زیر نظر مهندسین ارتوپدی فنی ساخته شود. امروزه در بسیاری از مراکز توانبخشی و کلینیک های ارتوپدی فنی، با معاینه بالینی و لمس کف پا، مشاهده چگونگی راه رفتن و بر اساس تجربیات متخصص، کفی طبی برای افراد تهیه می شود. در این کلینیک انواع کفی و کفش طبی با مجهزترین دستگاه های روز دنیا قالب گیری و ساخته می شود.

وظیفه هر كفی كفش باید این باشد كه انواع ناهنجاری های بدن و یا الگوهای غلط راه رفتن را اصلاح كند. کفی طبی تهیه شده در داخل کفش شما برای توزیع مناسب فشار روی سطوح پا و اصلاح مشکلات بیومکانیکی بدن شما تهیه شده است. بیمارانی هستند که به دلیل مشکلاتی از قبیل قطع عضو در ناحیه پا و یا قسمتی از پنجه و دیگر بیماری ها دچار دفورمیتی و ناهنجاری شده اند که استفاده این افراد از کفش طبی و کفی های مخصوص می تواند، کمک قابل توجهی را به این عزیزان بکند. بیماری کوهلر: زمانی اتفاق میافتد که جریان خون رسانی به استخوان پا از بین میرود. دفورمیتی ( بدشکلی) در ناحیه پا در اثر حوادث و بیماری ها عارض می شود و بیماران را با مشکلات زیادی در راه رفتن و زندگی روزمره دچار می کند حتی در کودکان و نوجوانان استفاده از این نوع کفش ها به اصلاح و درمان آنان می انجامد.

بنابراین کفش نباید پاشنه بلند داشته باشد و باید پدهای محافظ داشته و اجازه دهد که پا به راحتی از پاشنه تا پنجه بچرخد، بدون این که به ناحیه متاتارسال فشار وارد کند. همانطور که گفته شد نخستین نکته در خرید کفش، توجه به حالت آن است به گونهای که به صورت طبیعی و منطبق بر ساختار اسکلت کف پا ساخته شده باشد. در مراکز توانبخشی در کشورهای پیشرفته، اطلاعات شخص با استفاده از دستگاه های اندازه گیری نیرو و فشار کف پا در حالت حرکت و ایستاده دریافت و پردازش می شود. این لایه بالشتكی به صورت طبیعی امواج ضربه ای را كه به كف پا وارد می شوند، ملایم تر كرده و به شیوه ای مناسب به كل پا اعمال می كند. پس از به پایان رسیدن سه ماهه اول بارداری و شروع عوارض این دوران و نیز با به وجود آمدن افزایش وزن و دیگر مشکلات مانند ورم پاها پوشیدن کفش طبی مناسب امری لازم به شمار می آید.

به علاوه این كفی ها درباره زنان باردار كه در یك دوره 6 ماهه با اضافه وزن تحمیلی روبه رو هستند، توصیه می شود. این سؤال در اینجا مطرح میشود که انتخاب درست کفیهای طبی برای مشکلات زانو چیست. از سنین خردسالی باید پای كودك را با كفشی مناسب آشنا كرد تا او اولین گام هایش را درست بردارد. بعضی از کفش ها که جدیدا در بازار یافت می شوند که به آن ها نیز کفش طبی گفته می شود، این کفش ها گرچه طبی نیستند ولی ساختار طبیعی پای سالم را رعایت کرده اند. این کفش ها فقط برای افراد سالم خوب هستند نه برای کسانی که با مشکلات و دمفورمیتی های شدید مواجهند. به این ترتیب كه به مقدار بسیار كمی، زاویه هایی را كه در آن ها به پا ضربه می خورد، تغییر می دهند. پای كودك گوشتی است، او نیاز به كفشی دارد كه پاشنه اش سفت و ساق دار باشد تا مچ پایش را بگیرد.