کفشهای خود را همراه داشته باشید

البته تعداد زیادی از افراد نمیخواهند که بر سلامت پاهای خود سرمایه گذاری کنند و از هر کفشی استفاده میکنند. چرم مصنوعی یا بیاله به هیچ وجه مانع از طبی بودن کفش نمیشود و اکثر خانم ها به اشتباه فکر میکنند اگر کفشی از چرم طبیعی ساخته نشده باشد راحت نیست و عملا در آن عذاب میکشند. کفیهای طبی معمولی از لایههای مواد نرم که با مواد سختتر تقویت شدهاند ساخته میشوند. استفاده از کفش طبی که با توجه به شرایط پاهای شما ساخته شده است میتواند به حفظ سلامت آن کمک نماید. کفیهای طبی، سایزها و اشکال و جنسهای مختلفی دارند و به طور کلی به سه دسته اصلی تقسیم میشوند: آنهایی که برای تغییر عملکرد پاها طراحی شدهاند، برای حفظ حالت طبیعی پا طراحی شده باشند و آنهایی که ترکیبی بوده و برای کنترل عملکردی و حفاظت از پا طراحی شدهاند.

همچنین کفی موجود در این نوع کفش ها می بایست سلامت قوس و انحنای کف پا را در حالت طبیعی حفظ نمایند. برای افرادی که قوس کم دارند، پاها بیشتر در معرض غلت خوردن به داخل است، در حالی که افرادی که دارای قوس زیادتری هستند بیشتر در معرض غلت زدن پا به سمت خارج هستند. از آنجایی که کفش طبی با توجه به شرایط پای افراد ساخته میشود فضای کافی در اختیار پای آنها قرار میگیرد تا از ساییده شدن نقاط مختلف آن به کفش جلوگیری گردد. آنها را امتحان کنید. کفیها را داخل کفشهای خود قرار دهید و آنها را امتحان کنید. با کفشهای خود راه بروید تا از راحت بودن آنها اطمینان حاصل کنید. کفی کفش طبی باید کاملا متناسب با ویژگیهای کف و قوس کف پا باشد.

در صورت نیاز به استفاده از کفیهای طبی، متخصص پا تصاویر سه بعدی از هر پا میگیرد. از دیگر افرادی که پوشیدن کفش طبی زنانه برای آنها امری واجب و ضروری است میتوان به زنان باردار و دارای و اضافه وزن اشاره کرد. برای کودکان 7 تا 12 سال استفاده از کفی های طبی مناسب است زیرا کف پای آنها در حال شکل گیری است ، این کفی ها از تغییر شکل پا جلوگیری می کنند و باعث می شود که تا از کف پایی استاندارد بهره مند شویم. کفیهای طبی نرم معمولاً ضربه را جذب کرده، تعادل را بهبود بخشیده و فشار را از روی نقاط پا برمیدارند. ضمن اینکه باید از جنس چرم باشد تا بتواند سرما و گرما را به خوبی به پا منتقل کند و پا نفس بکشد و عرق نکند. هنگامی که پا عرق می کند و کفش نمناک می شود، برای جلوگیری از ابتلا پا به بیماری های قارچی در اثر رطوبت می توان کفی کفش را عوض کرد.

با انتخاب و خرید یک کفش طبی زنانه مناسب به راحتی می توانید کارهای روزانه خود را از جمله رفتن به محل کار، پیاده روی، خرید و یا حتی ورزش انجام دهید. این تصاویر و اقدامات دیگر انجام شده توسط متخصص پا برای ساخت یک کفش مناسب و منحصربفرد برای بیمار به کار برده میشود تا وی بتواند حرکات پای خود را بهبود بخشیده و راحتتر حرکت کند. بیشتر مردم فکر می کنند که کفش طبی مردانه فقط برای افراد مسن و اشخاصی که مشکلات مربوط به پا و ناهنجاری های آن دارند مناسب است در حالی که این نوع کفش نه تنها استاندارد وخیلی راحت است بلکه برای تمام سنین یک گزینه خوب و خیلی مناسب به حساب می آید.