کفشهای خود را همراه داشته باشید

آیا همه کفشهای طبی یکسان هستند؟ اگرچه آرتریت همه گروههای سنی را هدف میگیرد، اما علت اصلی ناتوانی سالمندان بالای ۵۵ سال است. خیر. اگرچه تغییر در ساختار پا و بیومکانیک که ممکن است مرتبط با پیری باشد، به کفشهای طبی احتیاج داشته باشد، مکانیک ضعیف پا میتواند بر افراد در هر سنی تأثیر بگذارد. پزشک متخصص ارتوپدی میتواند به شما در رمزگشایی و حل این موضوع کمک کند و میتواند به شما در یافتن انتخاب مناسب کمک کند تا چیزی را پیدا کنید که برای شما بهتر باشد. کفش های خاص که ناحیه ی پاشنه بالاتر از ناحیه ی قدام پا طراحی می شود و در حالت ایستاده پاشنه در تماس با زمین نیست در نتیجه فشار وزن بصورت کامل از ناحیه ی قدام پا به زمین منتقل می شود. این کار همچنین باعث میشود کفش باریک تر به نظر برسد، اما همیشه مطلوب نیست.

مهم نیست که در کجا کار میکنید، کفشهای طبی میتوانند یک انتخاب عالی برای کاهش درد پا و هرگونه مشکل پا باشد. چه ویژگیهایی را باید در یک کفش طبی مناسب جستجو کنم؟ کف کفش طبی باید متناسب با قوس کف پا باشد. او میتواند به شما در یافتن موارد مناسب کمک کند و همچنین میتواند کفش طبی متناسب با نیاز شما را تجویز کند. محدودیت حرکتی میتواند در اثر عوامل مختلفی مانند: کف پای صاف، خار پاشنه، رفت و آمد زیاد در پلهها و مشاغل سخت و پر تحرک ایجاد شود. قسمت میانی و روکش بیرونی از لحاظ پیچشی قوی باشد یا نه- کفش مناسب باید پایه ای پایدار برای پا ایجاد کند و پیچ و تاب نداشته باشد یا به راحتی در قسمت میانی خم نشود. خصوصیات کفش طبی به نیازهای خاص پا بستگی دارد. هنگامی که از کفشهای طبی تجویزی استفاده میکنید، کفشهایی را تهیه خواهید کرد که کاملاً مناسب شرایط پای شما باشند و به بهبود شرایط پای شما کمک میکند.

انحراف انگشت شست پا یا هالو والگوس می تواند در اثر استفاده از کفش پاشنه بلند ایجاد و یا تشدید شود. همچنین میتوانید برای ساخت و ساز و کارهای ساختمانی نیز از این کفشهای راحت استفاده نمایید و یا اگر میخواهید پروژههای سختی را در اطراف خانه خود انجام دهید و همچنین برای کارهای ساختمانی که نیاز به راه رفتن و ایستادن برای مدت طولانی دارند، کفشهای طبی میتوانند گزینه ای ایده آل برای پاهای شما محسوب شوند. وی به دقت به مشکلات و نگرانیهای بیمار گوش فرا داده و حرکات و عملکرد اندام تحتانی او را مورد بررسی قرار میدهد. شما همچنین باید در نظر بگیرید که برای چه مدتی روی پای خود قرار دارید و شرایطی که در آن جا میپوشید چه شرایطی خواهد بود. امروزه جایگزینهای شیک تری نسبت به کفشهای طبی قدیمی در بازار وجود دارد، بنابراین ما معمولاً میتوانیم سلیقه و مد شما را در نظر گرفته، و کفشهای راحت و مناسب و همچنین شیک را به شما ارائه نماییم.

نکته: پزشک معالج ارتوز مناسبی را توصیه میکند که به توزیع یکنواختتر وزن روی کف پا کمک میکند. به طور کلی نیرویی که در حال راه رفتن از زمین و کف پا به بدن منتقل میشود، معمولا حدود دو برابر وزن بدن است. به طور کلی بهتر است خرید كفش طبی در ساعات بعد از ظهر یا شب باشد. کفش طبی راحتی نرم تر است و راحتی بیشتری را برای شما فراهم میکند که ممکن است برای وضعیت پا یا مشکل شما فراهم شود. یک پشتیبان قوس پا در داخل آن تعبیه شده است که برای بسیاری از افرادی که دارای مشکلاتی مانند درد پاشنه، ورم کف پا، صافی کف پا و پاهای پینهبسته هستند مفید است. به منظور بردن پایه پروزیشن به داخل کفش وج خارجی اضافه می کنیم.