کفشهای خود را همراه داشته باشید

ایده طراحی کفش تونینگ این است که راه رفتن با این کفشها باعث میشود که آن دسته از عضلات پا را به کار بگیرید که هنگام راه رفتن معمولی از آنها استفاده نمیکنید. این کفشها به گونه ای ساخته شدهاند که به تحریک جریان خون در پا منجر میشوند و به پایین آمدن تورم و مشکلات ناشی از آن در پای شما کمک میکنند. در اینجا به ویژگیهای کفش طبی مردانه و مزایای استفاده از این کفشها مختصر اشاره میشود. خاصیت تسکین درد: همه این ویژگیهای ارزشمند و منحصر به فرد به کاهش درد و افزایش راحتی شما کمک میکنند. بنابراین بسیاری از ما با درد و ناراحتی پا زندگی میکنیم که توانایی بیرون رفتن و انجام فعالیتهایی را که دوست داریم محدود میکند و به دنبال راحتی و تسکین در اسرع وقت هستیم.

مبتلایان به خار پاشنه و دیگر ناراحتی های مخصوص این ناحیه. در صورتی که هر چه سریع تر به درمان این مشکلات نپردازید درد و ناراحتی شما افزایش خواهد یافت و در نهایت شما دچار آسیب دیدگی جدی خواهد شد که در برخی موارد برای درمان آن به انجام عمل جراحی نیاز خواهید داشت. کفش طبی با هدف برطرف کردن مشکلات اسکلتی ـ عضلانی خاص طراحی شده است. گامهای کوتاهتر که خاص دمپاییپوشها است، فشار مضاعفی را به عضلات پایین کمر، مفصل ران و کف پا وارد میکند. از آنجایی که روشهای درمان غیرجراحی کمردرد محدود است، کفش طبی غالباً راهکار مناسبی به شمار میآید، چرا که هم ارزان است و هم عوارض نامطلوب آن انگشتشمار است حساس شدن پا به لمس شایعترین عارضه پوشیدن کفش طبی است. مشتریانی که به دلیل کفی گرد کفش تونینگ اسکچرز که به منظور از حالت تعادل خارج کردن مصرف کننده طراحی شده است، دچار شکستگی استخوان، دررفتگی لگن و فتق دیسک شدهاند، از این شرکت شکایت کردهاند.

دمپایی مانند کفش باله ارزان غالباً هیچ کفی محافظی ندارد و کف پا یا انگشتان را پایدار نمیکند. دمپایی زیستمکانیک کف پا را به هم میزند و به آسیبدیدگی دائمی انگشتان، بدشکلی انگشت چکشی و انحراف شدید انگشت شست میانجامد. کفش پاشنه بلند دامنه حرکتی پا را محدود میکند و به بیماریهای مفصلی استخوانهای پا مانند انحراف انگشت شست، ناخن شست درون روییده و بدشکلی انگشت چکشی دامن میزند. در این کفش ها که در فصل گرما موجب تهویه مناسب هوا می شوند و از این نظر مناسب هستند اما باید از نظر ارگونومیک پا در هنگام حركت باید در انها لق نزند و در یك حالت پایدار و ثابتی بماند. وقتی دمپایی میپوشید، قدمهای کوتاهتری برمیدارید که مانند حالت پوشیدن کفش تخت باعث چرخش رو به داخل مچ پا میشود. اما پاشنه غیرعادی کفش تونینگ باعث توزیع غیریکنواخت وزن بدن میشود، در نتیجه فشار بیشتری به تاندونهای آشیل وارد میشود و مچ پا، زانو و کمر آسیب میبیند.

با این حال، کفش مناسب میتواند وضعیت شما را تا حد زیادی بهبود بخشد، درد شما را کاهش دهد و در هنگام راه رفتن و ایستادن ثبات بیشتری داشته باشد. پوشیدن کفش پاشنه بلند اجازه نمیدهد که پا عملکرد صحیحی داشته باشد و وزن بدن را رو به جلو به سمت برجستگی کف پا جابهجا میکند، در نتیجه فشار بیشتری به استخوانها و مفصلها وارد میشود. به علاوه کفش پاشنه بلند عضلات ساق پا را کوتاه و منقبض میکند، در نتیجه کار عضلات چهارسر و کشیدن و دراز کردن پا سختتر میشود. کفش تخت فشار مضاعفی را به پاشنه پا وارد میکند، چرا که کف کفش تخت خاصیت ضربهگیری ندارد یا قدرت ضربهگیری آن بسیار کم است و بنابراین کف پا مجبور میشود که تمام نیروهای وارده را تحمل کند.