کفشهای خود را همراه داشته باشید

کفش بدون پاشنه و کفش پاشنه بلند هر دو مضر هستند.اندازه پاشنه ی کفش طبی استاندارد به طور متعادل باید حدود 1.5 تا 4 سانتی متر باشد. در حالی که تمایل به ابتلا به بانیون ارثی است، کفشی نوک تیز که به طور مداوم به این ناحیه فشار وارد میکند، میتواند کفش را تحریک کند. صرف اینکه نام کفشی طبی است به معنای آن نیست که کفش مورد نظر متناسب با مشکل پای ماست.در هر بیماری پا ممکن است نیاز به استفاده از کفشی با خصوصیات خاص باشد ولی به طور کلی کفش های طبی دارای خصوصیات مشترکی هستند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم .

با این حال این نوع کفش ها صرفاً برای استفاده افراد مسن نیست. در واقع کفش طبی زنانه پاشنه دار کفش های بسیار مناسبی هستند و پاشنه آنها به گونه ای نیست که به سلامت کمر و پای شما آسیب برساند. اگرچه خود درد کافی نمیباشد، اما این شرایط توانایی شما را محدود میکند و محدودیت های ناعادلانه ای در نحوه حرکت و زندگی شما ایجاد میکند. کفشهای طبی میتوانند با فراهم کردن یک محیط راحت، تکیهگاه (وجود بالشتکها) و فضای نگهدارنده برای عملکرد پاهای شما، این محدودیت را کاهش دهند و کمک میکنند تا به سطح تحرک خود بازگردید و به شما اجازه میدهد تا فعالیتهای موردعلاقه خود را انجام دهید. افرادی که دارای مشکلی در پای خود هستند و به دنبال کفش های طبی هستند باید آگاه باشند که انواع مختلفی از کفش هایی که صرفاً فقط نام طبی را دارند در بازار وجود دارند .

امروزه تعداد زیادی از افرادی که به نوعی مشکلات و دردهایی در پای خود دارند به دنبال کفش های استاندارد و طبی هستند. افرادی که به علت مشکل پای خود دنبال کفش طبی هستند حتما میدانند که انواع مختلفی از کفش هایی که پسوند طبی دارند در بازار وجود دارد. بیماری های متعددی در نقاط مختلف پا وجود دارد و مشکلات ناشی از آن را می توان در اکثر مواقع با انتخاب کفش مناسب مرتفع کرد . در همه نقاط جهان پوشیدن یک جفت کفش مناسب به عنوان بهترین روش برای پیشگیری از بروز درد پا و سایر اختلالات مرتبط با آن محسوب میشود. قسمت جلویی کفش طبی باید فضای مناسب برای انگشتان پا داشته باشد.یعنی این فضا باید نه آنقدر تنگ باشد که انگشتان روی هم بیفتند و نه آن قدر فضا زیاد باشد که کفش نتواند در برابر ضربه های احتمالی از انگشتان شما محافظت کند، ضمن اینکه باید حدود یک ساتی متر بین نوک انگشت شست و نوک کفش طبی فضای خالی وجود داشته باشد.

در انواع بیماری های پا، ممکن است نیاز داشته باشیم به کفشی با خصوصیات خاص که با بیماری دیگر موجود در پا متفاوت است، ولی خصوصیات مشترکی وجود دارند که تمام کفش های طبی باید دارای آنها باشند . 7. کف داخلی با شکل مناسب یکی دیگر از خصوصیات کفش طبی ایده آل است. بنابراین افراد مسن بیشتر از دیگر افراد به استفاده از کفش طبی نیاز پیدا میکنند. جالب است بدانید که حدود ۷۰ درصد از افراد از یک کفش نامناسب استفاده میکنند که تناسب خوبی با پاهای آنها ندارد. اگر بخواهیم خصوصیات یک کفی طبی را برشماریم، آنها باید سبک،ضخیم، جاذب ضربه به خصوص در ناحیه پاشنه باشد.