چگونه انواع کفش (چرم، جیر، مخمل، ورنی و پارچه ای) را نو کنیم؟

بند کفشها را جدا کنید و اگر لازم است آنها را بشویید. همچنین اگر از طرفداران مد خیابانی و استریت استایل هستید مطالعه مطلب مد لباس خیابانی آقایان پیشنهاد می شود.ممکن است شخص دیگری از کفش های رسمی تنها در مراسم های عروسی و جشن های دیگر استفاده کند و یا شخص دیگری از کفش های رسمی در محل کار و یا جلسات کاری استفاده کند. روغن معدنی مادهی اصلیِ بیشتر تمیزکنندههای کفش ورنی است و بهتنهایی هم میتوان برای تمیز کردن کفش ورنی از آن استفاده کرد. بهترین گزینه برای رنگ کردن کتانی ها استفاده از رنگ های پارچه ای است.

پیش از آنکه تصمیم بگیرید که با استفاده از چه ماده ای رنگ کفش را تغییر دهید. برای این کار مقداری روغن معدنی را روی پارچه تمیز ریخته و روی کفش ورنی خود بکشید. کفش جیر را بهآرامی و با حرکات رفتوبرگشت برس بکشید. کل سطح کفشها را برس بکشید تا خراشها و لکهها از بین بروند. کل سطح کفش را بهآرامی بمالید. چهار یا پنج قطره روغن معدنی را روی تکه پارچهی تمیزی بریزید و آن را روی سطح کفش بمالید. مقدار کمی نشاستهی ذرت را بهطور مستقیم روی لکهها بمالید، آنقدر عمیق بمالید که به خوردِ جیر برود.

گوشپاککن را به ضدعفونیکنندهی دست آغشته کنید و بعد بادقت روی لکههای کفش ورنی بمالید. سطح کفشتان را با حرکات ریز و دایرهوار بمالید. اسپری را بهاندازهی یک دست از کفش نگه دارید و به یک میزان روی همهی سطح آن اسپری کنید. بعد از خرید کفش جیر، اولین کاری که باید بکنید، استفاده از اسپری محافظ کفش است. بعد از هربار که کفش را تمیز میکنید هم باید با آن روی کفشتان اسپری کنید. روی قسمتهای غیرچرمی کفشتان، براقکننده نمالید. و در آخر بعد از ۳۰ دقیقه با دستمال روی کفش می کشیم. اما برای موجه تر جلوه کردن کفش و راحت بودن بیشتر، بهتر است اصول انتخاب کفش رسمی بر اساس نیاز رعایت شود. از پاک کننده لاک ناخن و یک برس ناخن برای از بین بردن لکه های قسمت پلاستیکی دور کفش استفاده کنید به این طریق که ابتدا برس ناخن را در محلول آب و صابون قرار دهید و کفش را تمیز کنید اما اگر لکه .

ضدعفونیکنندهی اضافی را با پارچهی تمیز پاک کنید. با تکه پارچهی تمیز و مرطوب دیگری آن را پاک کنید. سپس با برس جیر چربی را پاک کنید. براقکنندهی اضافی را با پارچهی تمیز دیگری پاک کنید. برای تمیز کردن کفش مخمل از روش زیر استفاده نمایید تا بتوانید به نو کردن کفش خود کمک نمایید. کفش های سفید با توجه به زیبایی که دارند ممکن است با برخی از لباس ها ست نشوند. ممکن است که کفش مورد علاقه ی شما کهنه شده باشد یا به هر دلیلی قصد داشته باشید رنگ آن را به مشکی تغییر دهید برای آشنایی با این فرایند با ما باشید.