چگونه انواع کفش (چرم، جیر، مخمل، ورنی و پارچه ای) را نو کنیم؟

به علت کاربرد بسیار زیاد کفش در زندگی امروزه شاهد تنوع در تولید کفش ها در انواع اقسام مختلف هستیم . انواع مدل های کفش ورنی کودکانه برای دختران کفش با طرح پاپیون ای و مرواریدی مورد استفاده قرار میگیرد که برای دختران با رنگ قرمز ،صورتی و … کفش ورنی چرم طبیعی لرد یک کفش از نوع کفشهای رسمی با طرح تمام بروژ (Full Brogue) است که طرح ظاهری شیک و زیبایی دارد. از این رو این کفش مناسبترین انتخاب برای کسانی است که تنها به دنبال یک کفش هستند تا در هر کجا آن را پوشیده و با هر استایلی آن را ست کنند.

در این مقاله با روش گام به گام اجرای چرم براق که یکی از متریال های مهم در طراحی کفش و تصویرسازی آن است، آشنا شدید. در مرحله اول با یک طراحی آزادانه و خطوط نرم شروع کنید و الگو های سایه را رنگ آمیزی نمایید. برای تمیز کردن کفش چرم باید همیشه آن را با وسیلهی مناسب گردگیری کنید. اگر دوست دارید این هر را به تماما همراه با پشتیبانی بیاموزید، می توانید بسته کامل و تخصصی طراحی کفش را تهیه کنید. مقدار برابری سرکه و آب را با هم مخلوط کنید. یکی از راه های نگهداری و براق شدن این مدل کفش ها استفاده از واکس مخصوص ورنی است که می توانید این واکس را از فروشگاه ها تهیه کنید.

راه دیگری که کلیه لکهها و کثیفیهای کفشهای کتانی شما را از بین خواهد برد و از این طریق ظاهری نو و زیبا را به کفش شما هدیه خواهد کرد، استفاده از لاک پاک کن است. کفش چرم را نزدیک منبع گرما قرار ندهید، چون ممکن است باعث تغییر رنگ یا ترکخوردگی شود. نباید برس را سفت بکشید، چون ممکن است به چرم آسیب بزند. این در حالی است که ظاهر پرزرقوبرق ورنی را در صنعت مد و کالکشنهای پوشاک نیز به وفور میبینیم. اگر تمایل دارید می توانید آموزش طراحی کفش زنانه با مداد را نیز بیاموزید. اما اگر دوخت شلوار شما رسمی است پوشیدن کفش های بزرگتر و با کفی های درشت مشکلی ندارد و می توانید به راحتی از هر مدلی استفاده کنید. در آخر ذکر این نکته لازم است که پوشیدن هر مدلی کاملا بر اساس سلیقه است و ممکن است هر کس از یک سبک خاص از کفش های رسمی استفاده کند.

این کفش با کت و شلوار رسمی گرفته تا جین و لباس اسپرت هماهنگ است. در مرحله آخر با رنگ سفید گواش، درخشش ها را افزوده تا با دادن یک ظاهر پر جلا به سطح، کار را به پایان برسانید. وقتی تمیز کردن کفش چرم تمام شد، آن را با براقکننده کفش جلا بدهید تا از کفشتان محافظت کند و به آن درخشش بدهد. چنانچه روی کفش چرم شما خراشی ایجاد شده است میتوانید با استفاده از مقداری وازلین نیز این مشکل را حل کنید. به همین دلیل. مراقب باشید تا مبلمان و کفش هایتان خراشی روی آن ایجاد نکند. وجود کفی و آستر نرم و لطیف با جنس چرم طبیعی، از خستگی و ایجاد بوی نامطبوع پا جلوگیری میکند. در این مرحله می توانید برای ایجاد جلوه ای براق یک ماژیک بی رنگ را روی کار به کار ببرید.