چهنوع کفش طبی بخریم؟

این مشکل فقط به کفشهای زنانه محدود نمیشود – در بسیاری از کفشهای مردانه کفشهای بسیار نوک تیز نیز وجود دارد که با شکل طبیعی پا مطابقت ندارد. وجود کوسن های نرم در بخش های میانی به خصوص برای افرادی که مبتلا به صافی کف پا هستند، بسیار مفید خواهد بود. افرادی که دچار ناهنجاری های ثابت و درد پای همیشگی و مشکلاتی مانند خار پاشنه و التهاب کیسه زلالی زیر پاشنه هستند. انتخاب اندازه مناسبی از کفش طبی، بسیار مهم است؛ به این دلیل که در صورت تنگی کفش، جریان خون مختل می شود و در صورت گشادی کفش، شخص در تحرک و انتقال نیرو دچار مشکل خواهد شد.

کفش باید پاشنه مناسبی داشته باشد . ناهنجاری هاگلوند: یک اختلال در استخوان پاشنه است. در صورتی که آناتومی پای شخص دارای ناهنجاری مادرزادی یا تصادفی باشد، حتماً نیاز است که از کفش طبی استفاده کند. با این حال، استفاده از کفش های مناسب همیشه کارساز نخواهند بود و برای افرادی که دارای ناهنجاری های خاصی در پای خود هستند؛ کافی نیست. بسیاری از افرادی که به کفش طبی نیاز دارند؛ دارای مشکلات دیگری همچون ورم مفاصل، مشکل تحرک و انعطاف پذیری هستند و حتی ممکن است از ناحیه دست نیز دچار ناراحتی خاصی باشند. بسیاری از افرادی که کاندیدای استفاده از کفش طبی هستند؛ به ارتزهای سفارشی نیز احتیاج دارند.

بسیاری از عوارض در سنین کودکی قابل پیشگیری اند و با استفاده از کفش طبی قابل درمان اند. در این شرایط پزشک متخصص ارتوپدی پوشیدن کفش طبی یا استفاده از کفی طبی را توصیه میکند. پوشیدن کفش طبی زنانه ، بعد از 40 سالگی برای اکثر بیماران توسط پزشک تجویز می شود. اگر به تازگی متوجه احساس درد مزمن هنگام استفاده از کفش های عادی شده اید یا پزشک شما این روش درمانی را توصیه کرده است؛ نکاتی که در ادامه می خوانید را به خاطر بسپارید. با یک بیماری مزمن پا که درد قابل توجهی را تحمیل میکند، ممکن است چالش نداشته باشید که به جایی که میخواهید بروید و آنچه میخواهید انجام دهید. جنس زیرهی این مدل کفش مردانه چرم اصل تبریز از جنس PU و TPU است که همین امر، کمر درد را در استفادههای طولانی مدت (چه در پیادهروی و چه در ایستادن) از استفاده کنندههای آن دور میکند.

به عنوان مثال، یک کفش نامناسب همچنین میتواند باعث شود که پاهای شما به طور غیر طبیعی به داخل یا خارج بچرخد، باعث ایجاد کمر درد و افزایش استرس در زانوها و لگن شود. در ضمن پاشنه کوتاه و بلند به یک اندازه در ایجاد یا تشدید ناراحتی یا درد پا دخالت دارند. راه رفتن و حتی ایستادن با کفش پاشنه بلند موجب افزایش کشش و انقباض در عضلات اندام تحتانی میشود. به همین دلیل پزشکان پیشنهاد میکنند که از کفش با جعبه انگشت بزرگ استفاده کنید که راه رفتن هم راحتتر باشد؛ مخصوصا برای ساکنان شهرهای بزرگ مثل تهران که زمان طولانی کفش به پا دارند. به طور کلی نیرویی که در حال راه رفتن از زمین و کف پا به بدن منتقل میشود، معمولا حدود دو برابر وزن بدن است.