چهنوع کفش طبی بخریم؟

نظریه غالب این است که مشکلات کف پا و مچ پا به عدم تعادل یا ناهمترازی پایین کمر دامن میزند و در نتیجه کمردرد به مرور شروع میشود. مشکلات مکانیکی کف پا میتواند بر شیوه راه رفتن یا ایستادن بیمار اثر بگذارد، این تغییرات نامطلوب به مرور زمان فشار مضاعفی را بر کمر تحمیل میکند و در نتیجه درد شروع میشود. گاهی اوقات از کفش طبی برای درمان کمر درد بیمارانی استفاده میشود که دچار گونهای عدم تعادل یا نقص در عملکرد پا هستند. برای جلوگیری از این مورد و برای اینکه خیالتان از این بابت راحت باشد ما لیست زیر را به شما معرفی می کنیم که گارانتی اصالت کالا دارد و در صورت عدم رضایت کفش را مرجوع کنید. برند پاتکان در سال ۱۳۹۰ با محوریت کیفیت در تولید، تامین و حفظ رضایت مشتری و بهبود مستمر تاسیس گردید. کفش های طبی زنانه با نام دکتر شول متعلق به شرکت کفش نهرین می باشد.

یک پزشک متخصص ارتوپدی میتواند به شما بهترین کفش طبی را متناسب با نیازهای شما توصیه کند و اطمینان حاصل کند که آنها به طور صحیح پای شما را میپوشانند. یادتان باشد مهمترین عامل در هنگام خرید هر نوع کفشی چه طبی باشد و چه غیر طبی، سایز متناسب آن با اندازه پای شما می باشد که برای این منظور بهتر است همیشه در هنگام عصر و یا شب برای خرید کفش اقدام نمایید؛ زیرا سایز پا در این زمان ها به اندازه واقعی خود و بدون هیچگونه ورمی خواهد بود. کفشهای طبی زنانه انواع مختلفی دارد و افراد با توجه به ناراحتی پای خود میتوانند کفش متناسب با پای خود را خریداری نمایند به عنوان مثال اگر از خار پاشنه رنج میبرید میتوانید کفش طبی مخصوص خار پاشنه را تهیه نمایید این نوع کفشها درد خار پاشنه را کاهش داده و تا بهبودی کامل خار پاشنه میتواند ابزار بسیار مناسبی برای راه رفتن باشند.

تا چند سال پیش یکی از دلایل تقاضای پایین کفشهای طبی ظاهر آن بود که باب میل و سلیقه هرکسی قرار نمیگرفت اما با کفشهای طبی تازهای که وارد بازار شده به نظر میرسد مصرفکننده گزینههای بیشتر و شکیلتری برای انتخاب دارد. «کفش نهرین» یکی از برندهای ایرانی است که باهدف تولید کفش فعالیتش را از سال ۱۳۶۰ آغاز کرده است. اکو یک شرکت تولید کفش در دانمارک است. قیمت کفش های طبی اکو به مراتب بیشتر از سایر برندهای موجود در ایران است اما کیفیت بالای محصولات این شرکت دانمارکی سبب فروش بالای آن می باشد. پاشنه مناسب : اگر کفش طبی زنان شما دارای پاشنه است نباید ارتفاع آن زیاد باشد زیرا در دراز مدت به ستون فقرات شما آسیب وارد می کند. ارتوز یا کفی طبی به طور سفارشی ساخته میشود و داخل کفش قرار داده میشود تا گامهای غیرعادی یا نامنظم بیمار با همتراز شدن مجدد ساختارهای مچ پا اصلاح شود.

پوشش نرم و راحت داخل کفش : قسمت داخلی کفش طبی زنانه راحت ، از هر جنسی که هست باید بسیار نرم و راحت باشد. از همان ابتدا کیفیت محصولات و ارایه جدیدترین مدلها بزرگترین دغدغه این برند بوده که این مهم با استفاده از مدلهای روز جهانی، استفاده از بهترین متریال همچون زیرههای تولیدی زیلان ترکیه و چرمهای درجه ۱ گاوی و بزی که به صورت گیاهی دباغی شده (چرم رستیک) و همچنین استفاده از کفی های طبی جهت راحتی پا است، به دست امده است. در نمونه های بی کیفیت شما شاهد هستید که کفش آنقدر خشک است که انگار یک تکه چوب به پا کردیده اید. نکته بسیار مهم : هرگز کفش طبی کیپ پایتان نخرید ، حتما کفشی که انتخاب می کنید چند میلیمتر از طرفین آزاد باشد زیرا با مقدار فعالیت پا متورم میشود و از آنجا که پوشش داخلی کفش از چرم یا پلاستیک است ، پا به سرعت تاول میزند.