پای کاووسی: پا دارای قوس بلندی میباشد

کفش های طبی، از جمله کفش هایی هستند که به طور خاص برای پشتیبانی و حمایت از ساختار پا، مچ پا و پا طراحی شده اند و دارای تعدادی ویژگی و کارکرد پزشکی نیز هستند و به همین دلیل تفاوت عمده ای با کفش های معمولی و روزمره دارند. سفت شدن تاندونها موجب از بین رفتن گودی کف پا میشود و به پارگی یا کشیدگی شدید تاندونها و رباطهای پا دامن میزند. وقتی خیلی روی پایتان هستید این اتفاق میافتد ورم کف پا یک بیماری شایع است که هنگامی اتفاق میافتد که بافت فیبری که در پایین پای شما بین پاشنه پا و انگشتان شما قرار دارد از التهاب زیاد ملتهب شود. کفشهای طبی با اطمینان از این که همه عناصر حیاتی کف پاهای شما محافظت میشوند و پشتیبانی لازم را برای راحتی آنها ارائه میدهند، میتوانند به کاهش درد پا و پاشنه کمک کنند. وقتی صحبت از کفش طبی میشه، بسیاری از افراد تصور می کنند که این کفش ها مخصوص افراد مسن بوده و یا برای افرادی که در ناحیه پا و کمر دچار اسیب هستند، طراحی و تولید شده است و خودشان نیازی به پوشیدن این مدل از کفش ها ندارند!

افراد دارای درد در ناحیه پا برای کاهش درد خار پاشنه و التهاب کیسه زلالی زیر پاشنه. در زیر تعدادی از بهترین مزایایی را که پوشیدن کفشهای ارتوپدی میتوانند بر سلامتی شما بگذارند، آورده شده است. کفشهای زیبا، اما ناراحت کننده مسئول پیشرفت بیماریهای ستون فقرات هستند، چرا که هر اینچ پاشنه میزان وزن وارد شده به پا را به طور قابل توجهی افزایش میدهد. کفی قابل جابجایی دوگانه یکی دیگر از ویژگیهای مفید است زیرا آنها اجازه میدهند تا عمق کفش تغییر یابد تا برای رفع اختلاف طول پا تنظیم شود. زیرا هدف از خریدن و استفاده از کفش های طبی، محافظت از پا و همچنین جلوگیری از ایجاد آسیب و حساسیت های قارچی در پا هست. اگرچه کفش های طبی فقط پاها را پوشش میدهند اما تاثیر خیلی خوبی در محافظت از ستون فقرات، کمر، زانو و باسن نیز دارند و حمایت گسترده ای رو برای محافظت از این بخش های بدن نیز خواهند داشت.

این جریان هوا باعث میشه تا پاها خیلی عرق نکنه. در هنگام خرید کفش طبی، از فروشنده درخواست کنید تا هر دو کفش را در اختیار شما قرار بده و هر دو کفش رو همزمان بپوشید تا از احساس راحتی که برای پاهاتون ایجاد می کنند مطمئن بشید. اگر از مشکل پا رنج میبرید، کفشهای طبی نیز میتوانند با ایجاد یک محیط مطلوب برای عملکرد، به کاهش ناراحتی و شرایط درد پا کمک کنند. قسمت پشتی کفش دقیقا بر روی پشت پاشنه پا قرار می گیره و سفت و محکم بودن این بخش، کمک میکنه تا پاها به طور مناسب و فیکس درون کفش جای بگیره و امکان پیچ خوردن مچ پا در اثر راه رفتن و پیاده روی به حداقل میرسه. برای کودکان 7 تا 12 سال استفاده از کفی های طبی مناسب است زیرا کف پای آنها در حال شکل گیری است ، این کفی ها از تغییر شکل پا جلوگیری می کنند و باعث می شود که تا از کف پایی استاندارد بهره مند شویم.

همچنین به دلیل وجود کپسول تهویه پا عرق نمیکند. بسیاری از کفش های طبی در سایز بندی های مختلف و با عرض بیشتر نسبت به کفش های معمولی طراحی و تولید می شوند تا تمام افراد بتوانند متناسب با اندازه طبیعی پاهای خود، کفش طبی مناسب و ایده آل رو پیدا کنند. معمولا با افزایش سن، قسمتهایی از بدن شروع به تجزیه شدن می کند، بنابراین اغلب افراد مسن به کفش طبی نیاز پیدا می کنند. زیرا برخی از افراد باید از کفی های سفارشی و مخصوص به خود استفاده کنند و کفش های طبی این قابلیت رو دارند که بتونید کفی کفش رو تغییر بدید و جایگزین کنید.