ویژگی های کفش طبی مناسب: چگونه کفش طبی خوب را انتخاب کنیم؟

پای کاووسی: پا دارای قوس بلندی میباشد. کفشهای ارتوپدی دارای کفیهای ارتوپدیک هستند که به منظور پشتیبانی مناسب از قوس کف پا طراحی شدهاند. اگر از مشکل پا رنج میبرید، کفشهای طبی نیز میتوانند با ایجاد یک محیط مطلوب برای عملکرد، به کاهش ناراحتی و شرایط درد پا کمک کنند. پوشیدن کفش نامناسب تاول یا زخم هایی در پا ایجاد میکند، که می تواند به سرعت به طور جدی عفونت کنند. در همه نقاط جهان پوشیدن یک جفت کفش مناسب به عنوان بهترین روش برای پیشگیری از بروز درد پا و سایر اختلالات مرتبط با آن محسوب میشود. در صورت بروز مشکل در پاشنه پا، کفیهای طبی به شما کمک میکنند تا با فاشیات پلانتار و سایر شرایط قوس پا یا آستر پاشنه بلند مقابله کنید.

کفش طبی دیابتی رویه نرم بدون اتصال دارد تا فشار را از روی پا برداشته و مانع ار ایجاد بونیون شود. آیا کفش طبی خود را باید همیشه بپوشم؟ به این ترتیب هیچ گونه محدودیتی در ارتباط با سایز و پهنی کفش طبی وجود ندارد. هنگام خرید پشتی کفش را با شست خود فشار دهید. پنجه ی پا: برای خرید کفش طبی زنانه آنچه بسیار مهم است راحتی پا در ناحیه ی پنجه است، قبل از خرید حتما به اندازه ی پنجه توجه کنید. برای خرید کفش طبی دنبال جنس ارزان قیمت نروید و سعی کنید تا آنجایی که بودجه ی شما بهتون اجازه میدهد کفشی مناسب و با کیفیت خریداری کنید زیرا همانطور که در بالا اشاره کردیم خرید کفش بی کیفیت و ارزان قیمت جز آسیب به پای شما چیزی به همراه ندارد. یک کفش دیابتی باید محافظ داخلی داشته باشد. به خاطر انعطاف پذیری بیشتر پای کودک در مقایسه با پای یک فرد بالغ، مشکلات پای کودکان در مقایسه با مشکلات پای بزرگسالان کمتر دیده میشود.

خیر. زیره به رویه پرس شده است. این رویه ها شکل انحنای روی پا را می گیرند و فشارها را کاهش می دهند. در صورتی که شما دچار اختلالات هستید راه رفتن با درد بسیار زیادی همراه خواهد شد که این امر باعث کاهش توانایی حرکتی شما میشود زیرا ترجیح میدهید به منظور کاهش درد خود کمتر راه بروید. کفشهای ارتوپدی میتوانند به رشد و توسعه وضعیت صحیح راه رفتن فرزند شما کمک کنند و به حفظ تحرک، راحتی، رفع درد و در نهایت زندگی شادتر و سالم تر وی کمک میکنند.مشکلات پا، مچ پا و … چه افرادی میتوانند از کفش طبی استفاده کنند؟ با این حال، خبر خوب این است که کفشهای ارتوپدی مدرن در واقع حمایتی و راحت هستند و نه تنها کسانی که مشکلات خاصی دارند، بلکه همه میتوانند آنها را بپوشند. متخصصین این کینیک بعد از معاینه دقیق بیمار برنامه درمانی با رویکرد پلکانی را برای درمان درد و رفع ناهنجاری پا تجویز خواهند کرد.

ناهنجاری هاگلوند: یک اختلال در استخوان پاشنه است. کفی آن نرم و ارگونومیک است و برای درد پاشنه و درد کف پا بسیار مناسب است. همچنین کفی های سبک وزن دارند که باعث راحتی حرکت میشود. کفی طبی آن به افرادی که مشکلات ارتوپدی در کف پاها دارند کمک میکند تا در هنگام راهرفتن راحتی بیشتری داشته باشند و درد زیادی حس نکنند. اصولا وجود پاشنه غیر باریک و با ارتفاع حدود 3 تا 4 سانتی متر برای کفش بسیار مناسب است و از ساییدگی و درد پاشنه پا جلوگیری می کند اما کفش های پاشنه بلندی که امروزه به صورت مد می بینیم خانم ها می پوشند بسیار مضر است و موجب شده زنان 10 برابر بیشتر از مردان از درد پاهایشان شاکی باشند . مهم ترین قسمت کفش طبی پنجه کفش یا Toe box است .