ویژگی های کفش طبی مناسب: چگونه کفش طبی خوب را انتخاب کنیم؟

نشانه دیگر کفش طبی امکان «نفس کشیدن پا» است؛ به بیان دیگر این کفشها از مواد قابل هواگیری ساخته شده است که به گردش هوا در کفش کمک زیادی میکند. کفش طبیعی برند ژست 300هزار تومان و برند کلارک ایرانی مدل پاتن 550هزار تومان نرخ خورده است. البته از برند کلارک مدل آتن آن هم در بازار با قیمت یک میلیون و 400هزار تومان پیدا میشود. هر دو لنگه کفش را امتحان کنید چراکه اندازه در برندهای مختلف متفاوت است؛ از راحتی کفش اطمینان پیدا کنید. معمولا این کفشها در سایزها و برندهای مختلف وارد بازار میشود و سایتهای فروش اینترنتی هم این کالا را در منوی خود دارند. کفش طبی ، انواع کفش های طبی ارتوپدی در دو نوع جلو بسته و باز و رنگ های مختلف می باشد. برای پشتیبانی بیشتر به دنبال کفشهای بند دار با پشت بسته باشید. این بیحسی که بیماران دیابتی با آن روبهرو هستند عوارض جدی دارد که کفشهای طبی آن را به حداقل میرسانند.

این نوع کفشها میتوانند هرگونه درد مرتبط با از عصب را کاهش دهند و احساس بهتری را در بیماران مبتلا به نوروپاتی دیابتی ایجاد کنند. تعداد زیادی از افراد پاهای کشیده و برخی دیگر پاهای پهن تری را دارند و باید در هنگام خرید کفش این مسئله را مورد نظر قرار دهند و کفشی را تهیه کنند که به خوبی با پای آنها تناسب دارد و پاسخگوی نیازهای جسمانی آنها نیز است. برخلاف بسیاری از مارکهای فروشگاهی، کفیهای طبی Orthotic طراحی شدهاند تا علاوه بر فراهم آوردن راحتی و تناسب بهتر، به اصلاح بسیاری از شرایط و مشکلات رایج پا نیز کمک کنند. علاوه بر این تعویض منظم کفی کفشهای طبی کمک میکند کفش در مقابل تغییرات آبوهوایی و همینطور عرق کردن پا، خشک و راحت بماند. پنجه پهن : پنجه پهن کفشهای طبی با کاهش فشار وارده به انگشتها از تشدید ناهنجاریهایی چون بانیون و انگشت چکشی جلوگیری میکند.

کفشهای با جلوی گرد یا مربعی ازلحاظ فضای پنجه در مقایسه با مدلهای باریک یا نوکتیز بهترند؛ مشکلاتی نظیر بانیون و انگشت چکشی، درصورتیکه فضای پنجه کفش تنگ و فشرده باشد و انگشتها کاملا کیپ بمانند، وخیمتر خواهند شد، اما کفشهای طبی با سایز مناسب از فضای آزاد کافی در قسمت پنجه برخوردارند و در جهت کمک به کاهش علائم عمل میکنند. جمع کردن انگشتها داخل کفش ارزش تحمل عوارض بلندمدت را ندارد. کفشهای طبی مخصوص پروناسیون شدید از چرخش غیرطبیعی پاها به داخل جلوگیری کرده و از فشار وارده به زانوها و لگن میکاهند. عمق: همه انواع کفشهای ارتوپدی عمیق هستند، به این معنی که شما قادر خواهید بود هر نوع ارتز یا بریسی را داخل این کفشها جای دهید.

با این حال صرفنظر از اینکه گرفتار درد پا هستید یا نه، کفشهای طبی نسبت به کفشهای معمولی گزینه مناسبتری برای پا است. این کفشها توسط پزشک یا متخصص ارتوپدی تجویز میشوند و قیمت آن از کفشهای عمومی ارتوپدی بیشتر است. جنس زیره ی این کفش طبی زنانه پلی یورتان است. کفشِ هاش پاپیز با استفاده از فناوری ZeroG، حجیمبودن و وزن زیاد را که در قسمت قوسدار همه کفشهای طبی دیده میشوند حذف میکند و کفشی کاملا سبک و درعینحال راحت عرضه میکند. محیط مرطوب بستر مناسبی برای رشد قارچها و کپکها هم هست که خشک نگهداشتن از انتشار این بیماریها بر پوست پا جلوگیری میکند. کفشهای طبی به شکل طبیعی کف پا طراحی شدهاند تا کسانی که با درد پا و زانو دستوپنجه نرم میکنند راحتتر به فعالیت بپردازند.