ویژگی های کفش طبی مناسب: چگونه کفش طبی خوب را انتخاب کنیم؟

طراحی با عمق بیشتر: خاصیت غیر چسبندگی و عمق زیاد آنها باعث میشود که قسمت بالایی کفی کاملاً نرم باشد و فضای بیشتری هم برای انگشتان پا ایجاد کند که فشار را از روی بونیون برمیدارد. این کفشها به هنگام فشار زیاد برای مدت طولانی به پا، باعث تسکین ناراحتی و درد میشوند. اندازه مناسب کفش: اولین نکته ای که هنگام خرید یک کفش طبی زنانه باید به آن توجه داشته باشید، سایز مناسب کفش است. پُشتی محکم کفش: به جرات می توان گفت تنها قسمتی از یک کفش طبی مردانه و یا زنانه ای که باید سِفت و محکم باشد، پُشتی آن است.

پزشک به بیمار در انتخاب یک راه حل که باعث ایجاد بیماریها و مشکلات بیشتر برای وی نشود کمک میکند. راه رفتن آسان: ضربهگیرهای نرم باعث میشوند که کفی طبی سبک باشد و وجود هوا در ضربهگیرها باعث میشود که این کفیها علاوه بر این که نرم میشوند بلکه به گام برداشتن شما نیز کمک کنند. برای تهیه کفی طبی، متخصص با مشاهده چگونگی راه رفتن کفی طبی مناسب را برای فرد تجویز میکند. در مواردی که شما دچار مشکلات مرتبط با قوس کف پا هستید در هنگام راه رفتن درد بسیار زیادی را تحمل خواهید کرد. اساساً ضربهگیرهای اورتو برای توزیع و کاهش فشار وارده بر مفاصل طراحی شدهاند و ثبات پا در هنگام راه رفتن را افزایش میدهند. این راحتی باعث افزایش راحتی و آرامش و کاهش درد شما میشود. دلیل آن این است که اگر شما آسیبدیدگیها را تحت درمان قرار ندهید ممکن است آسیبدیدگی شما افزایش یافته و احتمال این که باعث بروز مشکلات بیشتر برای شما شود افزایش مییابد.

پس لطفا به سایز مناسب کفش طبی مورد نظر خود توجه داشته باشید و فریب صحبت فروشندگان کفش را که جا باز می کند و یا اگر کفی کفش را خارج کنید، هم سایز پایتان خواهد شد را به هیچ وجه نخورید! وجود فضای کافی در قسمت پنجه: منظور ما از وجود فضای کافی در قسمت پنجه یک کفش طبی زنانه، فضایی است نه آنقدر تنگ که سبب رو هم رفتن انگشت های پاهایتان شود و نه آنقدر باز که سبب کاهش مقاومت پنجه به هنگام ضربات وارده بر آن شود؛ بهترین فاصله برای قسمت پنجه یک کفش طبی زنانه، وجود فاصله تقریبی ۱۰ میلی متری میان نوک انگشت شست پای شما تا جلوی کفشتان می باشد. اگر طول کفش بچه را به اندازه عرض یک انگشت بلندتر تهیه کنید جا برای رشد شش ماه پا خواهد داشت. جلوی کفش باید حالتی داشته باشد که انگشت ها به هم فشرده نشوند این فشار انگشت ها ممکن است باعث هالوکس والگوس و بدشکلی انگشتان پا شود.

این کفیها هم پس از قالبگیری با گچ توسط متخصص پا یا با استفاده از روشهای دیگر تصویری ساخته میشوند. با این حال، برخی از افراد فقط هنگام کار یا در هنگام فعال بودن یا ایستادن برای مدت زمان طولانی، فقط باید کفش طبی خود را بپوشند. در نظر داشته باشید که بهتر است هنگام انتخاب کفش طبی برای پیادهروی، از معروف بودن برند و جنس و کیفیت بالای کفش طبی مطمئن شوید و سپس خرید کنید. علاوه بر این، پاشنه پا باعث میشود عضلات ساق پا ضعیف شود، در هنگام راه رفتن بی ثباتی ایجاد میکند و به بدن فشار می آورد. فشردن انگشتان پا در یک کفش نوک تیز میتواند استخوانهای شما را تغییر شکل دهد و باعث ایجاد انگشتان نخی و چکشی شکل شود. زیرا جنس چوب و MDF (ام دی اف) سبب آزار پاشنه پا و ایجاد درد در پاشنه می شود.