ویژگی های کفش طبی مناسب: چگونه کفش طبی خوب را انتخاب کنیم؟

افرادی که علاقه به پیاده روی در طول روز دارندمیتوانند با خیال راحت کفش طبی مدل آیدا را انتخاب وازپیاده روی لذت ببرند. چگونه با کفش پاشنه بلند راحت راه برویم؟ رویه این کفش طبی از چرم ساخته شده است که خیلی زود شکل پاها را به خود میگیرد. در این موارد متخصصین مرکز کفش طبی در تهران اقدام به طراحی و ساخت کفش طبی خاص بیمار می کنند. کفش های طبی، از جمله کفش هایی هستند که به طور خاص برای پشتیبانی و حمایت از ساختار پا، مچ پا و پا طراحی شده اند و دارای تعدادی ویژگی و کارکرد پزشکی نیز هستند و به همین دلیل تفاوت عمده ای با کفش های معمولی و روزمره دارند. بدون پاشنه بودن کفش و یا داشتن پاشنه بلند، هر دو به یک اندازه برای پاها مضر و آسیب رسان خواهند بود. دکتر بهنام سلیمانی با ارایه خدمات ارتوزی، پروتزی و انواع ارزیابی ها و اندازه گیری ها برای مراجعان عزیز طی قریب به یک دهه سابقه با استفاده از دستگاه های پیشرفته و به روز و اسکنر های دقیق پا ، با افتخار مشغول خدمت رسانی به هم وطنان می باشد.

اگرچه این کفش ها به طور خاص برای پشتیبانی از ساختار پا و ستون فقرات طراحی شده اند و افرادی که در ناحیه پا و کمر مشکل دارند به سراغ کفش طبی می روند اما این موضوع دلیل نمیشه که سایر افراد از این مدل از کفش ها استفاده نکنند. اگرچه تمام کفش های موجود در بازار، استاندارهای اولیه رو در هنگام طراحی و تولید رعایت می کنند، اما کفش های طبی یا کفش های ارتوپدی (Orthopedic Shoe)، جز کفش های فوق العاده استاندارد و اصولی هستند و نه تنها از پاها در برابر آسیب دیدگی مراقبت می کنند، بلکه احساس راحتی خیلی خوبی رو هم برای افراد ایجاد می کنند و تاثیر خیلی خوبی در برطرف شدن مشکلات مربوط به پاها و ستون فقرات نیز دارند و همچنین مانع از آسیب دیدن پاها و ستون فقرات و کمر نیز خواهند شد.

جنس رویه : چرمگاویجنس زیره : EVA plasticجنس استر و کفی : چرم بزی-فشتمامچرم مارکواین کفش با جنس فوقالعادهی زیرهی EVAplastic و چرم به خصوصی که دارد جزء کفش های بسیار مناسب,خوب و با قیمتی عالی است و طراحی آن بسیار زیبا است.این کفش تمام چرم است و چرم رویه به گونهایاست که خط و چروک روی آن نمی افتد.طراحی کفی و زیرهی کفش بر اساس اصول طبی است و باعث جلوگیری از پیدایش درد کف پا و کمردرد می شود.این کفش برای استفاده های بلند مدت مثل مدرسه,دانشگاه و محل کار بسیار مناسب است. آستری وکفی داخل کفش از سوییت پرزدار استفاده شده که باعث عدم تعریق وحساسیت میشود این محصول به دست توانمند متخصصان و کارگران ایرانی تولید میشود وبدون واسطه ومستقیم از کارخانه در اختیار مصرف کننده قرار میگیرد.

نکته: افراد دارای قوز شست پا گاهی کفش بزرگتر انتخاب میکنند تا کفش به انگشتشان فشار نیاورد. بنابراین کفش های طبی یا کفش های ارتوپدی، دارای ویژگی های خاصی هستند که این کفش ها رو از کفش های معمولی متمایز میکنه و ممکنه برای هر فردی مناسب باشه. بسیاری از کفش های طبی در سایز بندی های مختلف و با عرض بیشتر نسبت به کفش های معمولی طراحی و تولید می شوند تا تمام افراد بتوانند متناسب با اندازه طبیعی پاهای خود، کفش طبی مناسب و ایده آل رو پیدا کنند. قسمت پشتی کفش دقیقا بر روی پشت پاشنه پا قرار می گیره و سفت و محکم بودن این بخش، کمک میکنه تا پاها به طور مناسب و فیکس درون کفش جای بگیره و امکان پیچ خوردن مچ پا در اثر راه رفتن و پیاده روی به حداقل میرسه. دارای فضای کافی برای انگشتان باشد تا فشار و سایش انگشتان به هم درون کفش اتفاق نیافتد.