ویژگی های کفش طبی مناسب: چگونه کفش طبی خوب را انتخاب کنیم؟

بجای استفاده از کفش های نوک تیز از کفش های با پنجه گرد استفاده کنید. هنگامی که قصد خرید کفش را دارید انواع مختلفی از کفشها را امتحان کنید و به دنبال کفش باشید که به خوبی با پای شما تناسب دارد. به سلامت خود توجه کنید. هنگام خرید کفش اولین ویژگی که در نظر می گیریم، ظاهر زیبا و رنگ کفش است و معمولا کمتر به این نکته توجه داریم که چه نوع کفشی را انتخاب کنیم تا آثار سوئی بر سلامت ستون فقرات، کمر و زانو نداشته باشد. پارامترهای مختلفی بر روی قیمت کفش طبی زنانه تاثیرگذار می باشد که از آن ها می توان به کیفیت نمونه های مختلف و جنسی که در آن استفاده شده اشاره کرد. پوشیدن کفش های پر زرق و برق ولی فاقد استاندارد میتواند در طولانی مدت برای پا خطراتی داشته باشد و موجب انواع بیماری های مربوط به پا شود، در این مطلب قصد داریم انواع کفش طبی زنانه را مورد برسی قرار دهیم تا شما عزیزان بهترین انتخاب را داشته باشید.

دسته سوم عوارض در معرض آسیب و تخریب قرار گرفتن مفاصل و ساختار مچ پا و پای شخص به علت بیماری یا شرایط فیزیکی خاص است و علت آن عوامل عصبی، عروقی و یا روماتیسمی است. بنابراین تمامی کسانی که به دلیل مشکلات و بیماری ها و یا تمایل به حفظ سلامت پاها دارند می توانند مدل دلخواه خود را از میان کفش طبی زنانه و مردانه را انتخاب کرده و استفاده نمایند. بعضی از افراد نیز به دلیل جلوگیری از مشکلات پا در آینده به دنبال کفش های طبی هستند. افرادی که آسیب پذیری بالایی دارند مانند کودکان و سالخوردگان باید برای جلوگیری از آسیب از کفش طبی کودکان و کفش ارتوپدی مخصوص به بزرگسالان استفاده نمایند. کودکان غالباً به روش پونستی تحت درمان قرار میگیرند و باید از ترکیبی از گچ، آتل و کفش ارتوپدی استفاده کنند.

نکته: پوشیدن کفش طبی مناسبی که از پا حمایت و محافظت کند، غالباً برای بیماران دچار پای دیابتی مفید است. تاندونیت آشیل پیآمد التهاب یا تحریک این تاندون است و غالباً پس از آسیبهای ورزشی، به ویژه تمرینهای سخت یا افزایش ناگهانی تمرینها، بروز مییابد. متاسفانه با افزایش سن افراد این لایه طبیعی در طول زمان اثر خود را از دست داده و تحلیل می رود. کفش طبی فضای بیشتری را در اختیار پاها قرار میدهند و پا میتواند به راحتی تنفس کند. این یک نسخه ی عمومی است که برای همه ی افراد استفاده کننده از کفش طبی و نه فقط کفش طبی زنانه کاربرد دارد.

نکته: کف گهوارهای برای همه مناسب نیست. در همه کفش های طبی خصوصیات مشترکی وجود دارند که باید همه کفش ها این خصوصیات را دارا باشند که در این قسمت از نمناک ویژگی های یک کفش طبی خوب را برای شما آورده ایم. کفش طبی به نحوی طراحی شده است که از پاهای شما محافظت کند و به شما برای غلبه بر مشکلات موجود کمک نماید. وزن بدن در داخل چنین کفشی به صورت متناسب بر روی تمام سطح کف آن توزیع شده و پا در چنین کفی احساس راحتی می کند. راه رفتن در چنین کفشی بسیار راحت بوده و در هنگام راه رفتن، موقع اصابت پاشنه به زمین و موقع بلند شدن پنجه از زمین، فشار زیادی به کف پا و مچ پا وارد نمی شود. هر یک از شکلهای خاص پا، عارضهها، آسیبها و بدشکلیها نیاز به کفشی طبی دارد که ترکیببندی آن اندکی با بقیه کفشهای طبی تفاوت دارد.