ویژگی های کفش طبی مناسب: چگونه کفش طبی خوب را انتخاب کنیم؟

به عنوان یک قاعده کلی، هرچه پایه کفش ثابت تر باشد، پشتیبانی از پا بیشتر میشود. صرف اینکه نام کفشی طبی است، یا از داروخانه تهیه شده و یا از فروشگاهی تهیه شده که ادعای فروش کفش طبی دارد، به معنای آن نیست که کفش مورد نظر واقعا خصوصیاتی را که میخواهیم داشته باشد، یعنی بتواند مشکل پای ما را کمتر کند. کفش طبی برای ناهنجاری پاچنبری طراحی شده است، اما برای درمان مناسب و تعیین نوع کفش باید حتماً به پزشک مراجعه کرد. دامن میزند. بنابراین کفشی انتخاب کنید که از بروز این بدشکلیها جلوگیری کند، یا اگر بدشکلی ایجاد شده است، شکل آنها را به خود بگیرد. هر بار که با کفشهای ارتز حرکت میکنید، فقط خود را برای یک روز پیاده روی راحت تر آماده نمیکنید. کفش طبی برخلاف آنچه همه تصور میکنند فقط برای افرادی که پادرد دارند نیست و هر کسی میتواند این کفشها را بپوشد.

این یک نسخه ی عمومی است که برای همه ی افراد استفاده کننده از کفش طبی و نه فقط کفش طبی زنانه کاربرد دارد. همچنین، از آنجا که امروزه، این نوع کفشها از نظر ظاهری نیز جذابیت بیشتری دارند، از هر زمان دیگری کاربرد بیشتری میتوانند داشته باشند است و هم راحتی و هم زیبایی ظاهری را به صورت هم زمان برای پای شما فراهم نمایند. کفشهای ارتوتیک را میتوان “نگهدارنده و پیشگیری کننده” برای پاهای شما دانست، استفاده از این کفشها باعث میشود که در آینده در پاها خود مشکل فلج کننده ای نداشته باشید. در برخی حتی میتوان کفیهای دوتایی قرار داد. کودکان غالباً به روش پونستی تحت درمان قرار میگیرند و باید از ترکیبی از گچ، آتل و کفش ارتوپدی استفاده کنند. اگر بیمار به تویی اضافه نیاز دارد میتواند از کفشها یا کفیهای طبی بدون نیاز به نسخه پزشک استفاده کند.

درصد زیادی از مارکهای کفش، از پشتیبانی مناسب یا طراحی سالمی برای پای شما استفاده نمیکنند. پوشیدن کفش مناسب میتواند به اصلاح رشد و حالت بدن، بهبود قابلیت حرکتی شما رفع درد، و داشتن پاهایی سالم کمک کند تا در نهایت زندگی شادتر و سالم تری داشته باشید. بهترین راه به منظور پیشگیری از بروز درد در هنگام راه رفتن پوشیدن کفش طبی مناسب است که به خوبی با پای شما تناسب دارد و میتواند از آنها محافظت کند. خاصیت ضربه گیری متناسب، جادار بودن متناسب و طراحی آنها برای جبران آسیب میتواند به شما در آزادی که میخواهید کمک کند. یک کفش طبی خوب میتواند به کاهش درد پا کمک کند به این صورت که این کفشها به گونه ای ساخته شدهاند که ضربه گیری و پشتیبانی مناسبی را برای پای شما فراهم میکنند، و باعث میشوند هنگام راه رفتن آسیب کمتری به پاهای شما وارد شود.

استانداردهای طبی این کفش در پاشنه و پنجه باعث میشود برای افرادی که مجبورند تمام روز بایستند، ازجمله سرآشپزها، آرایشگرها، جراحان و نظایر آنها، انتخاب کاملا مناسبی باشد. پاشنه کفش طبی باعث میشود که پاها در هنگام راه رفتن به سمت بالا و پایین ساییده نشوند که این موارد در کنار یکدیگر به کاهش درد و ناراحتی شما کمک خواهند کرد. یکی از بزرگترین مشکلات مرتبط با اختلالات پا و درد و ناراحتی حاصل از آن به کاهش توانایی حرکتی شما در بلند مدت ارتباط دارد. 3- بهبود توانایی حرکت: امروزه تغذیه نامناسب و زندگی آپارتمان نشینی و کمی تحرک باعث بروز انواع بیماریها از جمله بیماریهای مربوط به پا شده است که یکی از این مشکلات کاهش توانایی حرکتی است.