ویژگی های کفش طبی مناسب: چگونه کفش طبی خوب را انتخاب کنیم؟

اگر ساعات زیادی پیاده روی میکنید این کفش طبی زنانه بهترین گزینه است. درصورتی که پاهای شما در شرایط مطلوبی قرار ندارند یا آنکه عملکرد مکانیکی مچ یا پای شما مناسب نیست استفاده از کفش طبی بهترین گزینه برای شما محسوب میشود. کفشهای طبی، تمام زیرساختهای حمایتی را که پاهای شما در موقعیتهای مختلف چه در حال انجام کارها باشید، با دوستان برای یک شب از شهر بیرون بروید، تمام روز را در محل کار خود ایستاده باشید، یا هر چیز دیگری در این بین به آنها احتیاج دارد، در اختیار شما قرار میدهد تا بتوانید راحت بمانید. فقط ۲۰ درصد از افراد دچار هیچ یک از مشکلات و اختلالات مرتبط با پا نیستند. کسانی هم که بر اثر ایستادنهای طولانی یا اضافه وزن مبتلا به خارپاشنه هستند در صورتیکه درمان نشوند راه رفتن برای آنها بسیار سخت خواهد شد تولیدکنندگان کفشهای طبی برای اینگونه افراد با ساخت انواع کفش طبی خار پاشنه، پد و ابزارهای دیگر برای پاشنه در کنار سایر مراحل درمان کمک شایانی به حل مشکل این افراد میکنند.

کفشهای مردانه نیز در مدلهای تخت و لژدار تهیه میشوند که معمولا اقایان هر چقدر هم که قد بلند باشد کفشهای لژدار را میپسندند. علاوه بر این مزایای سلامتی، کفشهای طبی همچنین میتوانند با ایجاد فضای مناسب برای حرکت پاها و هم راستا نگه داشتن آنها با بدن، به ترغیب جریان خون کمک کنند. استفاده از کفش های نامناسب و تنگ باعث میشود تا جریان خون براحتی در پا انجام نشود و در نهایت باعث ایجاد زخم و عفونت در انگشتان، کف پا و سایر بخش های آن می گردد. یکی از عفونت های رایج در بدن افراد دیابتی در پا مشاهده می گردد که به دلیل عدم جریان مناسب خون ممکن است بروز کند.

ممکن است فناوری بیومکانیک پیشرفته و سبکهای مدرن و مد روز نباشد، اما هر دو عناصر جدایی ناپذیر کفشهای طبی مدرن هستند. صنعت مد، معمولا پشتیبانی و سلامت پا را نادیده میگیرد، به همین دلیل ممکن است شما پس از پوشیدن مدت زمان طولانی احساس ناراحتی و دردناک در پا کنید. سعی کنید برندی که کفش طبی را از آن خریداری می کنید برند معتبری باشد، زیرا بسیاری از فروشگاه ها به اسم کفش طبی، کفش هایی با کیفیت نه چندان خوب را عرضه می کنند. این کفش ها عملکرد اصلاحی ندارند و به فرد کمک می نمایند که با شرایط سازش کند.

پاشنه مناسب که به موقعیت و تثبیت پاها کمک میکند تا از حرکت بیش از حد یا چرخش ناگهانی پا هنگام راه رفتن جلوگیری کند. از آنجا که ویژگیهای کف پا و قوس کف پا در افراد متفاوت است کفی کفش طبی نیز باید متناسب با قوس کف پا باشد و یا افرادی که از صافی کف پا رنج میبرند باید کفش مخصوص صافی کف پا تهیه کنند تا هنگام راه رفتن و دویدن فشار بیش از حد به پا وارد نشود و احساس مطلوبی داشته باشند. اگرچه کفش طبی زنانه برای افرادی که دارای بیماری ها و مشکلات خاص از جمله درد مفاصل، مشکلات در ناحیه کف پا، درد ساق پا، وجود خار پاشنه، نداشتن قوس کف پا، مبتلایان به دیابت و غیره هستند، جنبه حیاتی دارد؛ اما پوشیدن کفش طبی زنانه به تمامی افراد توصیه می گردد.