ویژگی های کفش طبی مناسب: چگونه کفش طبی خوب را انتخاب کنیم؟

زیاد بودن قوس کف پا گاهی نتیجه بدشکلیهایی مانند پینه، میخچه و انگشت چکشی است. انگشت چکشی، انگشت چنگالی، میخچه، پینه، تاول و قوز شست پا فقط چند نمونه از ناهنجاریهای کف پا هستند که با پوشیدن کفشی با پنجه تنگ یا با عمق کم تشدید میشوند. لنف ادم در موارد نادر پس از جراحی، آسیب دیدگی یا پرتودرمانی برای مدیریت سرطانهای مختلف مشاهده میشود. درصورتی که پاهای شما در شرایط مطلوبی قرار ندارند یا آنکه عملکرد مکانیکی مچ یا پای شما مناسب نیست استفاده از کفش طبی بهترین گزینه برای شما محسوب میشود. منظور از آسیبدیدگی هر گونه صدمهای، مانند شکستگی، کبودی یا رگ به رگ شدن یا عوارض پس از جراحی پا، انگشت پا یا مچ پا، است که به پا، انگشتان یا مچ پا وارد شود.

پشتی کفش Heel counter قسمتی از کفش است که در پشت پاشنه پا می باشد. باعث کاهش درد در نواحی مختلف پا و همچنین کمر می شود. جالب است بدانید با کاهش قوس، تاندون ها و رباط ها ضعیف شده و باعث درد شدید در سراسر پا، مچ, ساق پا و عضلات میشود. خار پاشنه نوعی زائده استخوانی است که از پشت یا زیر استخوان پاشنه پا برجسته شده و باعث ملتهب شدن قسمت قوس کف پا و دردناک شدن پاشنه و کف پا میشود. ممکن است این کفیها برای درمان صافی کف پای کودکان یا برای کودکانی که پای آنها پنجه کبوتری است یا کودکانی که پنجه پای آنها به سمت بیرون چرخیده است مورد استفاده قرار گیرند.

بخش اعظم وزن بدن روی برجستگی کف پا و پاشنه قرار میگیرد و قوس کف پا روی زمین نیست. اگر کف کفش گهوارهای باشد، زیره آن در بخش پنجه و پشت پاشنه اندکی رو به بالا است تا پا به راحتی هنگام راه رفتن بالا و پایین برود و فشار شدیدی به برجستگی کف پا وارد نشود. اگر بتوایند کفی کفش را درآورید، میتوانید اندازه آن را تغییر دهید تا کفش هنگام ورم کردن پا نیز اندازه باشد. بهتر است کفشی که انتخاب می کنید بندی باشد تا بتوان اندازه آن را طبق حالت پا تنظیم کرد. کفشی برای پای متورم مناسب است که تنگ نباشد و اندازه بزرگترین و متورمترین حالت پا باشد. خیلی از خانم ها فکر میکنند اگر یک سایز بزرگ تر خرید کنند بهتر است و احساس آزادی بیشتری در کفش دارند اما این کار کاملا اشتباه میباشد زیرا ضربات ناشی از بزرگ بودن کفش خود دچار آسیب میشود.

پاشنه کفش به گونهای طراحی میشود که پایداری کفش را افزایش دهد. تصویر سمت راست کف پای صاف و تصویر سمت چپ کف پای سالم را نشان میدهد. کفشهای طبی با فراهم آوردن تمام عناصر اساسی و ساختاری پای شما با پشتیبانی که برای عملکرد در بهترین حالت و بدون فشار لازم است، میتواند به کاهش درد پا کمک کند. برای جلوگیری از تغییر شکل پا اگر این کفیها برای کودکان در سنین 7 تا 10 سال که کف پای آن ها در حال شکل گیری است، مورد استفاده قرار گیرد. اگر شما دچار پا درد هستید، پای شما بزرگ است، پای شما از ناحیه سینه بسیار پهن است یا آن که پاهای شما بسیار باریک است استفاده از یک جفت کفش طبی مناسب میتواند به جای کفش معمولی احساس راحتی بیشتری را به وجود بیاورد. به علاوه آنکه آن ها می توانند با تهیه یک جفت کفش طبی مردانه مطابق با مد روز هم یک کفش خوب و با ظاهر زیبا داشته باشند و هم سلامتی پای خود را حفظ کرده و احساس راحتی کنند.