ویژگیهای بهترین کفش و کفی طبی – پروفسور بیژن فروغ

باید به خودتان زمان بدهید تا به استفاده از آنها عادت کنید، مدت زمان استفاده از کفیهای طبی را به مرور زمان در طول یک هفته افزایش دهید تا پس از آن بتوانید همیشه از آنها استفاده کنید. به عنوان مثال نیرویی که در حین راه رفتن از زمین به کف پا و از کف پا به بدن منتقل میشود، نیرویی نزدیک به دو برابر وزن بدن است. ضرباتی که در هنگام راه رفتن به پاها وارد میشود، نحوه ترازی پاها و نحوه توزیع نیروها در هنگام راه رفتن بر پاها، پاشنهها و حتی بر زانوهای شما تأثیر قابل توجهی دارند. در این عارضه، زانوی شما توسط تاندونها احاطه شده و گیر میکند و دچار درد میشود. این کفش در اصل برای افرادی که به دیابت مبتلا هستند طراحی شده است، اما افرادی که سایر بیماریهای مربوط به پا دارند میتوانند بهراحتی از آن استفاده کنند. این کفیها برای پای ورزشکاران مناسب بوده و به طور گستردهای برای افراد دیابتی که باید از پاهای خود مراقبت کنند به کار برده میشوند.

البته تعداد زیادی از افراد نمیخواهند که بر سلامت پاهای خود سرمایه گذاری کنند و از هر کفشی استفاده میکنند. در صورت بروز این آسیبدیدگیها احتمالاً مفصل از محل خود در رفته و باعث بروز درد و تورم میشود. کفشهای طبی با پشتیبانی خوب زانو را در یک راستا قرار میدهد و دلایل احتمالی درد را کاهش میدهد. استفاده از کفیهای طبی در ابتدا ممکن است کمی برای شما غیر عادی و نامأنوس باشد. در صوت بروز این عارضه، درد به حدی شدید است که شما قادر به راه رفتن هم نخواهید بود. کفی جانبی: کفشی با وزن سبک و در عین حال دارای تکیه گاه خواهد بود که ارتوتیک را در جای خود نگه میدارد. هنگام خرید کفشهای طبی، باید اطمینان حاصل کنید که کفشی را انتخاب کنید که مناسب مشکل شما باشد و شرایط و ویژگیهای منحصر به فرد پای خود را در نظر داشته باشید. هرچه کفش ارتوپدی بیشتر بپوشید، بهتر از کفشهای ارزان و معمولی شما است.

کفشهای ارتوپدی دارای کفیهای ارتوپدیک هستند که به منظور پشتیبانی مناسب از قوس کف پا طراحی شدهاند. از دیگر راههای درمان مشکلات زانو و زانو درد، استفاده از کفش طبی مناسب است. خیر چسب کفش بسیار با کیفیت است و در برابر آب خوردگی و باز بسته شدن پیاپی از مقاومت بالایی برخوردار است. کفی سفت وسخت داشته باشد که که از خم شدن و پیچیدن مکرر شست پا جلوگیری کند. استفاده از کفش طبی زنانه که متناسب با ساختار و سایز بدن باشد، باعث میشود تا انگشتان پا به اندازه کافی فضا برای حرکت داشته باشند و از ایجاد این قبیل مشکلات جلوگیری خواهد شد. در صورتی که به خوبی از پاهایش شما محافظت نشود شما دچار اختلالات دردناک پا از قبیل پلانتار فاسیا و صافی کف پا خواهید شد. کفی تطبیقی نرمتر است و بیشتر برای ارائه حمایت و محافظتی که برای درمان عارضههای دردناک پا مورد نیاز است، به کار برده میشود و برای درمان کمر درد چندان کاربرد ندارد.

کفیهای طبی نرم: این کفیها برای ضربهگیری طراحی شدهاند و همچنین تعادل پاها را افزایش داده و فشار وارده بر نقاط دردناک را کاهش میدهند. متخصصین کلینیک چند تخصصی پا (پدورتیک) امید همه مشکلات پا، مچ پا و انگشتان پا را در کودکان، نوجوانان و بزرگسالان تشخیص داده و درمان میکنند. همان طور که قبلاً توضیح داده شد، ما به دلایل مختلف به زانو درد مبتلا میشویم و علائم درد هر کدام نیز متفاوت است. شما همچنین کمی قدم به سمت رفع مشکلات پا که قبلاً داشته اید برداشته اید. کفش های طبی باعث می شوند در هنگام راه رفتن پا و کمر شما در وضعیت مناسبی قرار گیرد.