همه چیز درباره کفش چرم ورنی(از معرفی تا خرید) – چرم کروکو

اگر چیزهایی که گفته شد در دسترس ندارید، میتوانید از وازلین استفاده کنید. شما میتوانید کفشهای کتانی خود را داخل لباسشویی بیندازید. در صورتی که می خواهید کفش های شما تیره تر شود بهتر است از واکس های تیره کمک بگیرید. این واکس ها می توانند شامل نمونه های مایع، جامد، کرمی و… در صورتی که کفش های زمستانه ی خود را رنگ مشکی کرده اید تا جایی که ممکن است در روزهای برفی و بارانی از این کفش ها استفاده نکنید. برای مشکی کردن کفش های سفید می توانید از واکس کمک بگیرید. این رنگ ها معمولا با ترکیب اکریلیک لاتکس هستند و پایه آب داشته و در آن حل می شوند. سپس دستمال تمیزی را که تهیه کردهاید، با مخلوط آب و سرکه مرطوب کنید و روی کفش خود بکشید.

چهار یا پنج قطره روغن معدنی را روی تکه پارچهی تمیزی بریزید و آن را روی سطح کفش بمالید. تکهای پارچه را مرطوب و چند قطره صابون مایع به آن اضافه کنید. گوش پاک کن را با مایع لاک پاک کن خیس کنید و روی خراشهای تیره رنگ کفش خود بمالید. گوشپاککن را به ضدعفونیکنندهی دست آغشته کنید و بعد بادقت روی لکههای کفش ورنی بمالید. در کل چون کفش چرم ورنی براق است، رنگهای زنده و شاد در این مدلها جلوه شیکتری دارند. برای تمیز و براق شدن کفش ها معمولا از واکس مخصوص استفاده می شود. همچنین می توانند این نمونه را به صورت غیر حضوری و آنلاین خریداری کنند. اسپری را بهاندازهی یک دست از کفش نگه دارید و به یک میزان روی همهی سطح آن اسپری کنید. با یک چهارم پیمانه سرکه سفید و یک قاشق چایخوری مایع ظرفشویی مخلوط کنید. مایع ظرفشویی: در این روش باید ابتدا گردوخاک روی کفش را با پارچهای نخی تمیز کنید.

یک روش چگونه رنگ کفش را مشکی کنیم در مورد کفش های چرم این است که از رنگ هایی استفاده کنیم که مخصوص این کار هستند. با این کار نرمی کفش خود را در زمان خشک شدن حفظ مینمایید. این کار را در یک جهت مشخص انجام بدهید تا به جیر آسیبی نرسد. تا رنگ کفش یک دست شده و دچار رگه رگه نشود. باشند. برای اینکه نتیجه ی خوبی داشته باشد ابتدا آلودگی ها و گرد و خاک را از روی کفش پاک کنید. یخ را روی آدامس قرار دهید و بگذارید آدامس سفت شود. بگذارید پودر ۲ تا ۳ ساعت بماند.

با استفاده از مسواک محلول را روی کفش بمالید و بگذارید چند ساعتی روی کفش بماند. کل سطح کفش را بهآرامی بمالید. در برخی موارد این امکان وجود دارد که کفش های وینیل یا چرمی را به کمک اسپری یا رنگ های پارچه ای رنگ کرد که در این موارد باید سطح کفش را تا پایه ی پارچه ای آن برسانید تا رنگ را به خود بگیرد. البته بهتر است کفش های نبوک یا همان جیر را برای روز های بارانی انتخاب نکنید و از کفش هایی با جنس چرمی یا چرم اشبالت استفاده کنید. اگر واکس متناسب را با رنگ کفش چرمی خود پیدا نکردید، از پارچه تمیز و مرطوب و نیز مقداری جوش شیرین برای تمیز کردن آن از گرد و غبار بهره بگیرید. در صورتی که قصد دارید یک کفش جنس ورنی را مشکی کنید بهتر است برای رنگ کردن آن از رنگ های روغنی بهره بگیرید.