همه چیز درباره کفش چرم ورنی(از معرفی تا خرید) – چرم کروکو

با استفاده از روش غوطه وری افراد می توانند همه ی کفش را به رنگ آغشته کنند. وقتی صحبت از کفش کلاسیک یا همان کفش رسمی مردانه به میان می آید، ناخودآگاه ذهنمان به سمت کفش چرمی می رود که کفی ضخیمی دارد و معمولا در رنگ های قهوه ای و مشکی و از این دست رنگ ها استفاده می شود. کفشهای ورزشی مستعد جمع شدن باکتریها هستند و اگر به تمیز کردنشان اهمیت ندهید، پاهایتان بعد از هر بار استفاده بو خواهند گرفت. بعد از هر بار استفاده، بند کفش و کفی آن را در کیسه شست و شو قرار دهید و در ماشین لباسشویی بیندازید. حتی بهتر است که بعد از برداشتن کف هم دستمال را در مشتتان فشار دهید تا مازاد آب آن بیرون بریزد. اما مراقب باشید که با فشار آوردن به پارچه یا کف کفش آن را خراب نکنید. اما مراقب باشید با بیش از اندازه چرب کردن کفش، لباسهایتان را چرب نکنید.

همچنین مداد پاک کن نیز در پاک کردن کفشهای جیر مؤثر هستند. برای پاک کردن لکه روغن از روی کفش جیز یا پارچهای، روی لکه کمی پودر بچه بریزید و چند ساعت برای جذب شدن چربی توسط پودر صبر کنید. برای اینکه بتوانید با خیال راحت کفشهایتان را در کمد لباس بگذارید، در یک کاسه کمی پودر لباسشویی دستی و آب بریزید و با برس مسواک کمی از کف آن را کف کفش بکشید. برای تمیز کردن کفش چرم، دو راه دارید، میتوانید آب را با سرکه سفید ترکیب کنید و با پارچه کفش را تمیز کنید، یا اینکه در آب کمی جوش شیرین بریزید و کفشتان را با دستمال آغشته به این محلول تمیز کنید. در ادامه به شما میگوییم چگونه از این کفشها مراقبت کنید. اگر میخواهید ظاهر کفشهای پارچهای خود را مثل روز اولش حفظ کنید، مخصوصاً اگر کفشهای پارچهای شما دارای رنگی روشن باشند، باید مدام آنها را تمیز نمایید.

با افزایش قیمت کفشها خیلی از ما دیگر به دنبال خرید کفش های متفاوت نیستیم و سعی میکنیم کفش هایمان را مدت زیادی نسبت به قبل نگه داریم و شاید سوالی که ذهنمان را درگیر میکنید این باشد که چطور طول عمر کفشمان را بالا برید که ما چند نکته اصلی را برایتان میگویم ابتدا باید کفشی یا نیم بوت ی انتخاب کنید که مناسب سایز پاهایتان باشد چون چه تنگ باشد چخ گشاد باعث کاهش طول عمر کفش میشود همیشه سعی کنید همیشه کفشتان حالت خود را از دست ندهد یا چروک نشود اگر زمانی شاهد چروک کفش شدید میتوانید زمانی که از کفش یا نیم بوت هایتان استفاده نمیکنید داخل کفش روزنامه بگذارید.

از طرفی برای این که بتوانید کفشهای چرمی خود را برق بیندازید و به نو کردن کفش بپردازید، میتوانید از پوست موز استفاده نمایید. مهمترین خصوصیت چرم ورنی ظاهر براق آن است؛ همین ظاهر جذاب کفش ورنی را به کالایی لوکس تبدیل میکند که این چرم طرفداران خاص خود را دارد. اما یادتان باشد که روش استفاده از هر کدام از این واکسها متفاوت است؛ بنابراین پیش از استفاده حتما دستورالعمل آن را با دقت بخوانید و مطابق با آن پیش بروید. یادتان نرود که هر چند ماه یکبار باید کفی کفشتان را عوض کنید. اگر کفشتان از جنس چرم مصنوعی است، بعد از پاک کردن آلودگیها مقدار کمی شیشهشور روی آن اسپری کنید و فورا با دستمال تمیز آن را پاک کنید تا خوب برق بیفتد. مسواک را به ترکیب آب و پودر لباسشویی دستی آغشته کنید و بعد از تمیز کردن حصیر، با دستمال نمدار آن را پاک کنید.