همه چیز درباره کفش چرم ورنی(از معرفی تا خرید) – چرم کروکو

یکی از دوستان من در فصل های سرد از مدل لباس های نیمه رسمی به همراه کفش رسمی استفاده می کند تا هم موجه تر به نظر برسد و هم در برف و باران و گل و لای از خیس شدن کفش پارچه ای اش در امان باشد و راحت تر باشد (البته در کل پوشیدن کفش های رسمی چرمی در فصل های گرم توصیه نمی شود، به این دلیل که چسبندگی زیادی دارند و موجب تعریق بیشتر پا نیز می شوند). اما برای موجه تر جلوه کردن کفش و راحت بودن بیشتر، بهتر است اصول انتخاب کفش رسمی بر اساس نیاز رعایت شود. بهتر است به این مسئله توجه کنید که جنس کفش شما چیست؟ این کفش تخت زنانه از برند آمریکایی ناین نوست Nine West مکمل استایل بهاره و تابستانه شما خواهد بود. سپس براساس آن از ماده ی مناسب برای رنگ کفش استفاده کنید. بعد از خرید کفش جیر، اولین کاری که باید بکنید، استفاده از اسپری محافظ کفش است.

بعد هم باقیماندههای پاککن را با برس جیر تمیز کنید. در برخی موارد این امکان وجود دارد که کفش های وینیل یا چرمی را به کمک اسپری یا رنگ های پارچه ای رنگ کرد که در این موارد باید سطح کفش را تا پایه ی پارچه ای آن برسانید تا رنگ را به خود بگیرد. برای تمیز کردن کفش مخمل از روش زیر استفاده نمایید تا بتوانید به نو کردن کفش خود کمک نمایید. برای کَندن آدامس از روی کفش از چند قطعه یخ استفاده کنید. در صورتی که از واکس ها برای مشکی کردن کفش ها استفاده می کنید بهتر است در مرحله ی اولیه که واکس را روی کفش کشیدید، فرصت بدهید تا کاملا خشک شود. هر کس بنا به سلیقه و نیاز خود یکی از این کفشها را انتخاب و استفاده میکند. زیرا امکان دارد که این کفش ها در معرض رطوبت رنگ خود را از دست بدهند.

در صورتی که کفش های زمستانه ی خود را رنگ مشکی کرده اید تا جایی که ممکن است در روزهای برفی و بارانی از این کفش ها استفاده نکنید. مهمترین خصوصیت چرم ورنی ظاهر براق آن است؛ همین ظاهر جذاب کفش ورنی را به کالایی لوکس تبدیل میکند که این چرم طرفداران خاص خود را دارد. تکهای پارچه را مرطوب و چند قطره صابون مایع به آن اضافه کنید. با تکه پارچهی تمیز و مرطوب دیگری آن را پاک کنید. درست است که ظاهر کفشهای ورنی با آن برق چشمگیرش بیشتر شبیه کفشهای مجلسی دیده میشود؛ اما این روزها مدلهای اسپرت این کفشها را نیز کم در بازار نمیبینیم.

آیا به این موضوع فکر کرده اید که چگونه رنگ کفش را مشکی کنیم؟ در ادامه چگونه رنگ کفش را مشکی کنیم ؟ یک روش چگونه رنگ کفش را مشکی کنیم در مورد کفش های چرم این است که از رنگ هایی استفاده کنیم که مخصوص این کار هستند. روغن معدنی مادهی اصلیِ بیشتر تمیزکنندههای کفش ورنی است و بهتنهایی هم میتوان برای تمیز کردن کفش ورنی از آن استفاده کرد. چهار یا پنج قطره روغن معدنی را روی تکه پارچهی تمیزی بریزید و آن را روی سطح کفش بمالید. اگر از نیم بوت های براق چرمی استفاده میکنید میتوانید از اسپری های براق کننده کفش که در بازار موجود است استفاده نمایید اگر از کفش های چرمی استفاده میکنید و اگر خشک شد میتوانید از کره یا روغن زیتون استفاده کنید تا کفشهایتان نرم شود .