همه ریزهکاریهایی که درباره تمیز کردن انواع کفش باید بدانید – کتاب کاله

با راه رفتن روی آسفالت و زمینهای سفت میتوانید کف کفشهای فوتبالی را تا اندازهای پاک کنید. اگر کفش را در لباسشویی میاندازید، دما را روی ۳۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید و خشککن را روی دور تند قرار ندهید. برای اینکه بتوانید با خیال راحت کفشهایتان را در کمد لباس بگذارید، در یک کاسه کمی پودر لباسشویی دستی و آب بریزید و با برس مسواک کمی از کف آن را کف کفش بکشید. اگر چیزی به کفشتان چسبیده که با فشار مسواک نمیتوانید آن را پاک کنید، از سوهان ناخن کمک بگیرید. بعد هم با کمک یک مسواک باقی آلودگیهای باقی مانده را از کف کفشتان پاک کنید. وقتی کف و لژ کفش را تمیز کردید، با یک دستمال خشک و تمیز روی کفشها را هم تمیز کنید تا گرد و غبار از روی آن کنار برود و آماده خشکشویی خانگی شود. بعد از هر بار استفاده، بند کفش و کفی آن را در کیسه شست و شو قرار دهید و در ماشین لباسشویی بیندازید.

لازم است بدانید که هرگز به طور مستقیم آن را از کفش نکَنید. فرقی نمیکند که روی کفش چرمتان خراش افتاده یا اینکه کتانیهایتان پر از لکههای سیاه شدهاند. اما کفش ورنی را میتوانید پس از گردگیری، با مقدار کمی شیشهپاک کن برق بیندازید. ابتدا با یک دستمال تمیز یا برس نرم کفش را پاک و گردگیری کنید. کفشهای ورزشی، از تمیز کردن کف و لژ کفش شروع کنید. اگر میخواهید کفش فوتبال را تمیز کنید، ابتدا میخهای کف کفش را در اولین فرصت تمیز کنید و برای سایز کفشهای ورزشی، از تمیز کردن کف و لژ کفش شروع کنید. زیره چرم طبیعی علاوه بر اینکه باعث ایجاد حس راحت و خوشایند در حین استفاده از کفش چرمی بر روی سطوحی مانند فرش، موکت یا پارکت می شود از جمله زیرههایی است که کمترین حرارت را از سطح زمین به داخل کفش انتقال می دهد و به همین دلیل می توان گفت زیره های طبیعی گاومیش بهترین نوع زیره برای کفش در محیط های گرم است.

با پارچه سطح کفشها را بهآرامی پاک کنید. اما مراقب باشید که با فشار آوردن به پارچه یا کف کفش آن را خراب نکنید. مراقب باشید دستمال را زیاد خیس نکنید و تنها کفها را با آن بردارید. اما مراقب باشید با بیش از اندازه چرب کردن کفش، لباسهایتان را چرب نکنید. با ما همراه باشید. ما به شما برای تبدیل کردن کفشهای کهنه به نو کمک میکنیم. اگر به دنبال روشهای تمیز کردن کفش جیز هستید خواندن لینک مرتبط ما را از دست ندهید. سپس دستمال مرطوب را روی خط و خشهای کفشتان بکشید. کفش نبوک و جیر را تا آنجا که میتوانید با دستمال نمدار تمیز نکنید و اگر احساس میکنه آلودهتر از آن است که با دستمال خشک تمیز شود، کمی آب ولرم و سرکه سفید را مخلوط کرده و دستمال را خیلی کم با استفاده از این مایع مرطوب کنید.

سپس فورا با یک دستمال تمیز نمدار کف را از روی کفش پاک کنید. سپس با یک دستمال نمدار تمیز کف کفش را پاک کنید. دو تا سه ساعت بگذارید تا پودر، روغن را جذب کند. ترکیب فوق را خوب با هم مخلوط کنید تا خوب کف کند. حتی بهتر است که بعد از برداشتن کف هم دستمال را در مشتتان فشار دهید تا مازاد آب آن بیرون بریزد. اما وقتی به خانه برگشتید، کف دو لنگه کفش را به هم بمالید تا چیزهایی که به کف کفشتان چسبیده از آن جدا شود. در اینکه ظاهر کفشهای ورنی توجه هر فردی را جلب میکند، هیچ شکی نیست. طبیعی است که برای خرید کفش ورنی اصل باید هزینه بیشتری پرداخت کرد، اما این هزینه با توجه به دوام و ماندگاری بالا ارزشش را خواهد داشت. سعی کنید این کار را با سرعت بالا انجام دهید. امروزه فروش به صورت عمده دارای مزایایی چون قیمت پایین ، کیفیت بالا و مناسب و …