نکات مهم خرید کفش طبی

چکمههای پاشنه بلند میتوانند همان مشکلات دیگر کفشهای پاشنه بلند را ایجاد کنند، بنابراین گزینه مناسبی برای افرادی که زانو درد دارند نمیباشند. هدف اصلی که در پشت طراحی و تولید کفش های طبی وجود داره این هست که درد و ناراحتی که در اثر مشکلات پا برای برخی از افراد ایجاد میشه، کاهش پیدا کنه. بدون درز بودن داخل کفش از پوست ظریف و حساس پا در برابر سایش روی خط درز محافظت میکند. برای بسیاری از افرادی که دچار ناهنجاری های مختلف پا هستند؛ تنها راهی که به کمک آن بدون درد و به آسانی امکان تحرک دارند؛ کفش های طبی مناسب هستند. بنابراین کفش نباید پاشنه بلند داشته باشد و باید پدهای محافظ داشته و اجازه دهد که پا به راحتی از پاشنه تا پنجه بچرخد، بدون این که به ناحیه متاتارسال فشار وارد کند. کفش تخت فشار مضاعفی را به پاشنه پا وارد میکند، چرا که کف کفش تخت خاصیت ضربهگیری ندارد یا قدرت ضربهگیری آن بسیار کم است و بنابراین کف پا مجبور میشود که تمام نیروهای وارده را تحمل کند.

قسمت کفی آن به خوبی از پاهای شما محافظت میکند و قابلیت جذب ضربه در این نوع کفش بسیار عالی است. این کفش ایرانی هم محصول شرکت پاتکان طب است که با بهکارگیری فناوری تولید کفشهای طبی، کفشی راحت با رویه چرم طبیعی و زیره پلیاورتان به بازار عرضه میکند. بنابراین باید کفشی رو انتخاب کنید که در تمام ساعات روز، متناسب با اندازه پاها باشه و احساس راحتی و خوبی رو براتون ایجاد کنه. افراد زیادی که به دنبال کفش طبی هستند از وجود مشکلاتی در پای خود رنج میبرند عدهای هم به جهت پیشگیری از بروز مشکلات در آینده از کفش طبی استفاده میکنند به همین دلیل باید دقت داشته باشید که به هنگام خرید کفش زنانه، کفشی را انتخاب کنید که ویژگیهای یک کفش استاندارد را در خود داشته باشد.

تمام این موارد رو باید قبل از خرید کفش طبی بررسی کنید. قسمت داخلی کفش رو کاملا بررسی کنیدو زیرا ممکنه در صورت وجود درز، برچسب و یا پارچه اضافی در داخل کفش، احساس ناخوشایندی رو براتون ایجاد کنه و حتی باعث تاول زدن پاها هم بشه. بهتره کفش رو هم بر روی سطوح سخت و هم بر روی سطوح نرم و صاف بررسی و امتحان کنید تا ببینید کفش در هر دو حالت چگونه هست! در هنگام خرید کفش طبی باید به چه مواردی توجه کرد؟ جنس به کار رفته در یک کفش طبی زنانه مناسب باید دارای انعطاف پذیری مناسب بوده و مانع تعرق شدید پا ها در هنگام پیاده روی گردد. هرچه ساختار پا، دارای ناهنجاری بیشتری باشه، به احتمال زیاد لازم هست که از کفش طبی استفاده کنید.

کفش های طبی، از جمله کفش هایی هستند که به طور خاص برای پشتیبانی و حمایت از ساختار پا، مچ پا و پا طراحی شده اند و دارای تعدادی ویژگی و کارکرد پزشکی نیز هستند و به همین دلیل تفاوت عمده ای با کفش های معمولی و روزمره دارند. هدف اصلی حمایت از قوس کف پا، ممانعت از ایجاد فشار بیش از حد زیاد در پاهای شماست که بر عملکرد پا تأثیر میگذارد و علت اصلی درد پا و عوارض ناشی از آن میباشد. پزشکان بر این باورند که کفش پاشنه بلند اندامهای داخلی را به دیواره لگن فشار میدهد، در نتیجه عملکرد معده کند میشود و اختلالاتی در قاعدگی و باروری پیش میآید. قبل از خرید کفش، یک ترسیم کلی از شکل و اندازه پاهای خود داشته باشید و کفش رو انتخاب کنید که دقیقا اندازه این ترسیم باشه.