دلایل و مزایای پوشیدن کفش طبی مجله ایرانگان

رویهی استفاده شده در این کفش، از جنس چرم طبیعی گاوی تبریز است. یک کفش طبی زنانه ی استاندارد از زیره و رویه ی باکیفیتی ساخته شده است و به مروز زمان دچار پارگی یا در رفتن زیره ی کفش نمیشود. اگر سبک زندگی یا کارتان ایجاب میکند که ساعتهای طولانی بایستید، کفش نامناسب باعث خواهد شد که فشار بسیار زیادی به یک ناحیه خاص وارد شود و در نتیجه پا و کمرتان درد بگیرد. چه به دنبال کفش ورزشی، کفش بوت، کفش مجلسی یا صندل باشید، مطمئناً کفش مناسب ارتوپدی را مناسب هر سنی برای پسران، دختران و کودکان نو پا پیدا خواهید کرد. کفش طبی کاملا مناسب زنان گروه سنی مختلف است که روزانه پیادهروی زیادی میکنند.

اطلاعات جمع آوری شده در خلال معاینات به متخصص پا در تعیین نوع کفی یا کفش طبی مناسب کمک میکند. هرچند در ابتدا متوجه اختلال در خونرسانی و عوارض آن نمیشوید، اما به تدریج انجام دادن سادهترین کارها هم برایتان مشکل میشود. بورسیت: استفاده بیش از حد از هر چیزی باعث زود از بین رفتن آن میشود، این غیرعادی به نظر میرسد ولی بدن هم از این قاعده مستثنا نیست. پاها و زانوها به معنای واقعی کلمه با هم ارتباط دارند بنابراین اگر یکی از آنها درد داشته باشد بر دیگری هم تأثیر میگذارد! کفشهایی که کفی محافظ دارند و از گودی کف پا حمایت میکنند، چنین مشکلاتی را به سادگی برطرف میکنند. ضرباتی که در هنگام راه رفتن به پاها وارد میشود، نحوه ترازی پاها و نحوه توزیع نیروها در هنگام راه رفتن بر پاها، پاشنهها و حتی بر زانوهای شما تأثیر قابل توجهی دارند.

کفیهای طبی، سایزها و اشکال و جنسهای مختلفی دارند و به طور کلی به سه دسته اصلی تقسیم میشوند: آنهایی که برای تغییر عملکرد پاها طراحی شدهاند، برای حفظ حالت طبیعی پا طراحی شده باشند و آنهایی که ترکیبی بوده و برای کنترل عملکردی و حفاظت از پا طراحی شدهاند. کفشهای ارتوپدی یک محیط بهینهای را برای عملکرد به پاهای شما میبخشند، به همین دلیل میتوانند مزایای قابل توجه متعددی را برای سلامتی فراهم آورند. اگر وی دچار درد یا ناراحتی شدید در پاهای خود است میتواند به یک متخصص پا مراجعه کند. به گفته کارشناسان جریان خون زیادی که در کف پا وجود دارد این عضو را به یکی از اعضای مهم و حیاتی بدن تبدیل کرده است. بر اساس مطالعات انجام شده، حدود 25 درصد از دردهای زانو صرفاً به دلیل دویدن اتفاق میافتند.

اوزگود شلاتر: این عارضه در زیر زانو و در قسمتی که عضلات کشکک زانو در رفته و به پوست میرسند ایجاد میشود. به راحتی میتوانید با دنبال کردن سه مرحله زیر متوجه شوید که آیا مبتلا به عارضه کف پای صاف هستید یا خیر. این عارضه باعث بروز درد و سوزش در قسمت بیرونی زانو میشود. با دست کشیدن به تمام سطح داخلی کفش باید متوجه شویم سطوح یکنواخت و قوس های نرمی در درون کفش وجود دارد. کفش پیادهروی: کفش پیادهروی به طور کلی با هدف درمان مشکلات مختلف طراحی میشود؛ کنترل حرکتی کفش ورزشی به اصلاح پرونیشن کمک میکند.