در تهیه کفش به چه نکاتی توجه کنیم. کفش خوب چه خصوصیاتی دارد

به این خاطر که در این نوع کفش ها فضای مناسب و راحتی جهت حرکت و عملکرد پا تعبیه شده است. به دلیل اصل بودن چرم به کار رفته در تولید این کفش، راحتی کفش دو چندان شده، تبادل هوای بیرون و داخل کفش صورت گرفته و مانع از ایجاد درد کمد، زاتنو و ستون فقرات میگردد. پوشیدن کفش طبی که با چسب بسته شود و اثر ضربه را کاهش دهد و قوس پا را افزایش دهد. کاهش توانایی حرکتی میتواند به علت انواع مختلفی از مشکلات پا از قبیل بونیون، انگشت چکشی، خار پاشنه و پلانتار فاسیا به وجود بیاید. این نوع کفشها میتوانند هرگونه درد مرتبط با از عصب را کاهش دهند و احساس بهتری را در بیماران مبتلا به نوروپاتی دیابتی ایجاد کنند.

گاهی مشکلاتی که احساس نمی شوند؛ بسیار خطرناک تر از مواردی هستند که با درد همراه است. انتخاب اندازه مناسبی از کفش طبی، بسیار مهم است؛ به این دلیل که در صورت تنگی کفش، جریان خون مختل می شود و در صورت گشادی کفش، شخص در تحرک و انتقال نیرو دچار مشکل خواهد شد. مبتلایان به انواع مختلف آرتروز که دچار تورم یا درد در ناحیه مفاصل پا هستند. این برند آمریکایی با بیش از یک قرن تحقیق و توسعه درباره کفشهای طبی، به هر کسی با انواع بیماریهای پا ازجمله درد پاشنه پا و ورم کف پا قدرت انتخاب میدهد. در ضمن پاشنه کوتاه و بلند به یک اندازه در ایجاد یا تشدید ناراحتی یا درد پا دخالت دارند.

اکثر کفشهای طبی ساختار منحصر به فردی دارند که استفاده از آنها و پوشیدن شان برای فرد ساده است و میتواند بدون هیچ گونه محدودیتی راه برود و به انجام فعالیتهای خود بپردازد. مزیت این امر این است که می توان حجم کفش را کم و زیاد کرد و وقتی پا ورم کند بتوان با تعویض کفی کفش طبی زنانه جا را برای پا باز نمود یا کفی ساده را با کفی های درمانی تعویض کرد. کسانی که به ورم یا اِدِم در ناحیه پا مبتلا هستند. بسیاری از افرادی که به کفش طبی نیاز دارند؛ دارای مشکلات دیگری همچون ورم مفاصل، مشکل تحرک و انعطاف پذیری هستند و حتی ممکن است از ناحیه دست نیز دچار ناراحتی خاصی باشند. به این معنی که پا داخل آن ها به سادگی پیچ نمی خورد و به نحوی ساخته شده اند که شخص هنگام حرکت دچار مشکل نشود. هنگام تهیه کفش طبی به رعایت استاندارد در اندازه پاشنه نیز دقت کنید.

به طور مثال اگر پنجه ی پای شما پهن است باید در هنگام خرید کفش حتما به پهن بودن پنجه ی کفش توجه کنید در غیر این صورت کفش طبی هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. پاهایتان شما را به هرجایی که میخواهید بروید میبرند و بخشی حیاتی از بدن شما هستند، به همین دلیل مهم است که اطمینان حاصل کنید تمام پشتیبانی آنها برای عملکرد در بهترین حالت را دارند. وجود کوسن های نرم در بخش های میانی به خصوص برای افرادی که مبتلا به صافی کف پا هستند، بسیار مفید خواهد بود. شاید این تیتر کلی به نظر برسد اما بسیار مهم است. درست است که تمامی سالمندان بهتر است از کفش طبی استفاده کنند اما به گروه های زیر پیشنهاد می شود که جهت بهبود کیفیت زندگی خود از اینگونه کفش ها بهره ببرند. اما پیشرفت صنعت کفش موجب تولید و عرضه کفش های طبی زیبا و مدرنی شده است که در کنار زیبایی تمامی مزایایی که در ادامه گفته می شود را نیز برای شما خواهند داشت.