خصوصیات یک کفش طبی ارتوپدی مناسب + نکات خرید

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کفشهای سازگار با کفیهای ارتوپدی، با پزشک متخصص یا فروشگاه محلی خود مشورت کنید. کفشهای نیوبالانس با پشتیبان قوس پا، زیره لاستیکی و کفیهای قابل برداشتن برای قراردادن کفیهای ارتوپدیِ مخصوص، بیشترین راحتی را برای پاها فراهم میکنند. جنس رویه چرم گاوی-جنس کفی و آستر چرم بزی-طراحی این کفش براساس اصول طبی است .مناسب برای استفاده های طولانی مدت است.این کفش تمام چرم است و چرم استر و کفی بسیار لطیف و طراحی کفی کاملا طبی است. خانم های بارداری که در مدت کوتاهی اضافه وزن شدیدی را تجربه می کنند و تمام افرادی که اضافه وزن شدید دارند. اما برخی از افراد به صراحت به کفش طبی یا دستگاه ارتوپدی نیاز دارند ولی آن را نمیدانند. همچنین زیره آن نیز باید قوس داشته باشد تا جلوی ضربه های اضافه را بگیرد.

بنابراین مراقبت از پاها اهمیت زیادی دارد پس بهتر است برای حفاظت از پا ها مناسب ترین راه یعنی استفاده از کفیها و کفش های طبی را انتخاب نماییم. برای بیان بهتر لازمه که کفش طبی و اصطلاح انگلیسی اون یعنی کلمه ارتوپدی (orthopedic) رو مورد بررسی قرار بدیم. در نوع عمومی، این كفی ها كار پمپاژ خون، تقسیم وزن بدن در سطح كف پا و جذب شوك ها را انجام می دهند و نوع پاهای خاص این كفی ها نیز برای 3 دسته از افراد، یعنی كسانی كه دارای خار پاشنه (زایده ای درقسمت جلوی استخوان پاشنه) هستند و هنگام راه رفتن، احساس درد در پاشنه می كنند یا افت قوس طولی پا دارند و همچنین برای استفاده، در بخش علمی تكمیلی در ارتوپدی و توانبخشی توصیه می شود. بدون شک، مصرف دارو برای درمان هر نوع آسیبدیدگی داخلی ضروری است. قوس موجود در سینه پا نقش مهمی در تحرک بدون درد و درست دارد.

پوشیدن کفش طبی زنانه در دوران بارداری علاوه بر حفظ سلامت مادر باردار از به وجود آمدن درد های اضافه در ناحیه پا و کمر نیز جلوگیری به عمل می آورد. البته شاید این موضوع برای افرادی که مشکلی در پاهایشان ندارند و فقط برای راحتی کفش طبی میپوشند زیاد فرقی نداشته باشد، اما برای کسانی که به درد پاشنه پا، درد فاسیت کف پا و مشکلاتی در قوس کف پایشان مبتلا هستند مسلما پوشیدن کفش طبی مناسب ضروری است. را برای شما خانم های جوان و دختران خوش سلیقه امروزی آماده کرده ایم که از دیدن آن ها پشیمان نخواهید شد. گفتنی است، كفی های طبی غیرمواج در رفع خستگی مفید نیستند یا جذب شوك و امثال آن ها را انجام نمی دهند و درعین حال كفی های مواج برای اصلاح تغییر شكل، مثل صافی كف پا، نمی توانند كاربرد داشته باشند.

چرا که مسلم است علاوه بر حفظ سلامت پاها شکیل بودن یک کفش فاکتور بسیار مهمی برای انتخاب آن محسوب می گردد. کفش تخت فشار مضاعفی را به پاشنه پا وارد میکند، چرا که کف کفش تخت خاصیت ضربهگیری ندارد یا قدرت ضربهگیری آن بسیار کم است و بنابراین کف پا مجبور میشود که تمام نیروهای وارده را تحمل کند. معمولا در اثر داغ شدن و عرق کردن پا در کفش ایجاد میشود. همچنین کفش های سبک با توجه به جنسی که دارند گردش هوا در آن ها بهتر انجام می شود و پاهای شما داغ نمی کند. برای اینکار ابتدا با در مورد برندهای خوب مطالعه کنید سپس وقتی از کیفیت یک مارک مطمئن شدید به دنبال زیباترین آن بروید.