بهترین مارک کفش طبی چه خصوصیاتی دارد؟

در افرادی که دچار اضافه وزن بالا، درد و ناراحتی شدید در ناحیه پا به علت هایی همچون انحراف شست پا، آرتروز، خار پاشنه و تورم هستند یا به تازگی عمل جراحی پا داشته اند یا در سالمندان و افرادی که دچار ناهنجاری خاصی در ناحیه پا هستند؛ استفاده از این نوع کفش ها ضروری است. اگر سبک زندگی یا کارتان ایجاب میکند که ساعتهای طولانی بایستید، کفش نامناسب باعث خواهد شد که فشار بسیار زیادی به یک ناحیه خاص وارد شود و در نتیجه پا و کمرتان درد بگیرد. در پیادهرویهای طولانی پاها روی کفی نرم آن راحت هستند و رویه چرم آن باعث میشود ناخنهایتان در وضعیت راحتی قرار داشته باشند.

اگر قبلاً یک جفت کفش مورد علاقه دارید، میتوانید با استفاده از کفپوش های طبی، آنها را به کفش طبی راحت و مناسب ارتقا دهید. نکته مهمی که هنگام خرید کفش طبی باید به آن توجه کنید، این است که بهترین نوع کفش را با توجه به مشکل خاص پایتان تهیه کنید. یادتان باشد مهمترین عامل در هنگام خرید هر نوع کفشی چه طبی باشد و چه غیر طبی، سایز متناسب آن با اندازه پای شما می باشد که برای این منظور بهتر است همیشه در هنگام عصر و یا شب برای خرید کفش اقدام نمایید؛ زیرا سایز پا در این زمان ها به اندازه واقعی خود و بدون هیچگونه ورمی خواهد بود.

کفش طبی مردانه نیز یکی از انواع کفش های طبی است که آقایان می توانند با مراجعه به پزشک متخصص آن را مناسب با پا و مشکل پای خود تهیه کنند. پای کودکان دچار مشکل پاچنبری کوتاهتر و پهنتر از حد متوسط است. ویژگیهای حمایتی تعبیه شده در کفشهای طبی اطمینان حاصل میکنند که پای شما در هنگام پوشیدن از یک محیط مطلوب برخوردار است. هنگامی که شما دچار یک مشکل یا دردی در پا هستید و کفشهای غیر طبی و غیر محافظتی میپوشید، پاهای شما حتی ممکن است درد بیشتری را متحمل شوند و وضعیت پای شما بدتر شود. وسایل ارتوپدی مختلفی برای کنار آمدن با مشکل قوز شست پا وجود دارد که از آن جمله میتوان به جداکنندهها، بالشتک و آتل قوز شست پا اشاره کرد. هرچند در ابتدا متوجه اختلال در خونرسانی و عوارض آن نمیشوید، اما به تدریج انجام دادن سادهترین کارها هم برایتان مشکل میشود.

بسیاری از کفشهای معمولی به صورت ضعیف و نامناسب ساخته شدهاند و سلامتی پا هنگام ساخت آنها در نظر گرفته نشده است اما در عوض به گونه ای ساخته شدهاند که زیباتر به نظر رسیده و راحت تر به فروش برسند. اما کفش طبی به گونهای طراحی شده است که گردش خون را در تمام قسمتهای پا و کف پا بهبود دهد. کفش طبی با تحریک کردن نقاط مختلف بدن موجب بهینه شدن گردش خون میشود. کفش پیادهروی: کفش پیادهروی به طور کلی با هدف درمان مشکلات مختلف طراحی میشود؛ کنترل حرکتی کفش ورزشی به اصلاح پرونیشن کمک میکند. کفی طبی با طراحی خاص: کفی طبی به دلیل ارائه حمایت بیشتر از کف پا به تسکین کمر درد برخی بیماران کمک میکند. کفش نامناسب و ناراحت میتواند دلیل احساس درد مزمن در کمر، لگن، پایین پا، پاشنه و کف پا باشد. به همین دلیل کفش طبی به خوبی از کمر، پا و از همه مهمتر مچ و کف پا حمایت میکند.