بهترین مارک کفش طبی چه خصوصیاتی دارد؟

وقتی پا عرق کرده و کفش را نمناک می کند، کفی قابل تعویض در کم کردن رطوبت کفش می تواند موثر باشد. قوز شست پا ارثی است و در اثر پوشیدن کفش نامناسب تشدید میشود. پسوریازیس بیماری خودایمنی مزمنی است که پوست، ناخنها و مفصلها را درگیر میکند و باعث پوسته پوسته شدن (پلاک پسوریازیس) و درد مفاصل میشود. متاتارسالژیا یا درد جلوی پا عارضهای دردناک است که در ناحیه متاتارسال کف پا (برجستگی کف پا) حس میشود. زمانی جلوی پا درد میگیرد که سر استخوان متاتارسال ملتهب شود، این التهاب غالباً نتیجه تحمیل فشار مکرر روی برجستگی پا است.

این کفی ها تنها به منظور تصحیح صافی کف پا به کار گرفته نمی شوند؛ بلکه هدف اصلی آن ها راحت تر کردن ایستادن، راه رفتن و دویدن است. کفی ها و کفش های طبی وظیفه اصلاح کردن انواع ناهنجاری های بدن و الگوهای غلط راه رفتن را دارند و هدف از ساخت آنها فراهم کردن شرایط مطلوب برای ایستادن و راه رفتن و دویدن است. این نیرو در حالت دویدن حتی تا 10 برابر وزن بدن هم به اندامها منتقل خواهد شد. ضمن اینکه باید سبک، ضخیم و جاذب ضربه (دارای خاصیت الاستیکی) بهخصوص در ناحیه پاشنه هم باشد. کفیهای طبی نرم معمولاً ضربه را جذب کرده، تعادل را بهبود بخشیده و فشار را از روی نقاط پا برمیدارند.

این لایه بالشتکی به صورت طبیعی امواج ضربه ای را که به کف پا وارد می شوند، ملایم تر کرده و به شیوه ای مناسب به کل پا اعمال می کند. وقتی عرض یا ارتفاع پنجه کفش کم باشد اختلالات زیادی مانند انگشت چکشی، میخچه و هالوکس والگوس را ایجاد میکند. کفش پنجه مستقیم برای بیماران کلاب فوت و متاتارسوس ادداکتوس تجویز می شود. پشتی محکم : پشتی کفش یا Heel counter بخشی از کفش طبی زنانه است که پشت پاشنه قرار می گیرد. شود. اما با استفاده از صندل ها و کفش طبی مناسب می توان صافی کف پا ، پای طاقدیسی ، انحراف پاشنه و انحراف زانوها به طرفین را اصلاح کرد. بعضی ها هم هستند که هیچ ناراحتی در پای خود ندارند، ولی می خواهند کفش مناسبی داشته باشند تا در آینده مشکلی در پای خود نداشته باشند.

بیماری های مختلفی در پا وجود دارند و مشکلات ناشی از بعضی را میتوان با استفاده از کفش مناسب برطرف کرد. دفورمیتی ( بدشکلی) در ناحیه پا و مشکلاتی چون صافی کف پا، خار پاشنه و درد پاشنه پا که در اثر حوادث و بیماری ها عارض می شود و بیماران را با مشکلات زیادی در راه رفتن و زندگی روزمره دچار می کند حتی در کودکان و نوجوانان استفاده از این نوع کفش ها به اصلاح و درمان آنان می انجامد. استفاده از کفش طبی یا صندل ارتوپدی میتواند به رفع درد و مشکلات مرتبط با پا کمک کند. در مرحله اول اندازه گیری انجام می شود که بیمار دقیق مشکلات پای خود را حین معاینه به ارتوپد فنی می گوید و با دستگاه های پیشرفته و اسکنر های دقیق ابعاد پا را می گیرند.