بهترین مارک کفش طبی چه خصوصیاتی دارد؟

ممکن است متخصص پا روشهای درمانی دیگری را نیز برای بهبود عملکرد و راحتی پای بیمار به وی توصیه یا پیشنهاد کند. کفشهای با پاشنه قوی: اگر بیمار مکرراً زمین میخورد، کفشهایی که پاشنه قوی دارند میتوانند به وی در داشتن تعادل بیشتر در هنگام راه رفتن کمک کنند. فضای داخلی محافظ – داخل این کفشها معمولاً با موادی صاف و نرم ساخته میشوند، و به گونه ای طراحی شدهاند که پای شما به آرامی در داخل آن قرار گرفته و نقاط مختلف فشار در پا را هنگام تماس با زمین از بین میبرند. کفشهای طبی به دلیل ویژگیهای حمایتی که زیرساختهای منحصر به فرد آنها را تشکیل میدهند، می توانند تفاوت چشمگیری در سلامت و راحتی شما ایجاد کنند. قسمت میانی و روکش بیرونی از لحاظ پیچشی قوی باشد یا نه- کفش مناسب باید پایه ای پایدار برای پا ایجاد کند و پیچ و تاب نداشته باشد یا به راحتی در قسمت میانی خم نشود.

پزشک میتواند شما را در جستجوی گزینهها و پیدا کردن کفشهایی که به وضعیت شما کمک میکند، راهنمایی کند. مهم نیست که در کجا کار میکنید، کفشهای طبی میتوانند یک انتخاب عالی برای کاهش درد پا و هرگونه مشکل پا باشد. طراحی کفشهای طبی بسته به هدف آنها متفاوت است و برخی برای بهبود مشکلات خاصی طراحی شدهاند اما ویژگیهای متداول بهترین مدلها شامل موارد زیر میشود. کفش چسبی است تا بتوان اندازه آن را تغییر داد. این کفش پاهایتان را زیاد گرم نمیکند و با هر نوع لباس یا ورزشی یا جین میتوانید آن را بپوشید. البته توجه کنید که این كفشها كه پشتشان بازاست در هنگام حركت یك انرژی باید فرد مصرف کند تا کفش از پایش بیرون نیفتد و این مصرف انرژی سبب خستگی بی مورد و زودرس می شوند. مالش دردناک، راه رفتن ناخوشایند یا کفش سخت، نصب در یک فروشگاه استاندارد می تواند پیچیده شود.

پای ما ذاتاً و به طرز باورنکردنی پیچیده است به همین خاطر پوشیدن کفش مناسب در جلوگیری از مشکلات پا ضروری است. به طور کلی بهتر است خرید كفش طبی در ساعات بعد از ظهر یا شب باشد. در صورتی که شما به طور منظم از کفش طبی خود استفاده کنید درد پای شما به طرز قابل توجهی بهبود خواهد یافت. یک پشتیبان قوس پا در داخل آن تعبیه شده است که برای بسیاری از افرادی که دارای مشکلاتی مانند درد پاشنه، ورم کف پا، صافی کف پا و پاهای پینهبسته هستند مفید است. پنجه پهن و با ارتفاع: پنجه کفش یا Toe box از مهمترین قسمت های آن است. در این کفش از لاتکس چوبپنبهای بهشکل آناتومیک استفاده شده است و پشتیبان کف هم دارد.

در این صورت میتوانید هر زمانی که لازم است پشت کفش را تا کنید و آن را به اصطلاح (به خواب) بپوشید. البته شاید این موضوع برای افرادی که مشکلی در پاهایشان ندارند و فقط برای راحتی کفش طبی میپوشند زیاد فرقی نداشته باشد، اما برای کسانی که به درد پاشنه پا، درد فاسیت کف پا و مشکلاتی در قوس کف پایشان مبتلا هستند مسلما پوشیدن کفش طبی مناسب ضروری است. کفش های طبی باعث می شوند در هنگام راه رفتن پا و کمر شما در وضعیت مناسبی قرار گیرد. کفیهای ارتوپدی پشتیبانی قوسی مناسبی را ارائه میدهند که نقش مهمی در کاهش فشار بر روی مناطق ذکر شده در بالا و همچنین در بهبود تراز کف پا و خود پا دارد. کفش طبی سرعت پیادهروی زنان را بالا میبرد چرا که پاها در کفش طبی راحتتر بوده و هنگام پیادهروی درد کمتری احساس میکنند.