بهترین مارک کفش طبی چه خصوصیاتی دارد؟

کفش های بدون پاشنه و با کف تخت به نظر کفش های سبک و راحتی میایند با این حال در استفاده از آنها باید نکاتی را در نظر داشت چه استفاده طولانی از آنها میتواند موجب بروز مشکلاتی برای پا شود. یک کفش طبی زنانه مناسب احساس راحتی بسیار زیادی را برای شما به دنبال خواهد داشت. برای قرار گرفتن AFO در کفش كودك، این كفش باید نسبت به کفشهای کودکی که نیاز به استفاده از بریس ندارد دارای پهنای بزرگتری باشد. این بیحسی که بیماران دیابتی با آن روبهرو هستند عوارض جدی دارد که کفشهای طبی آن را به حداقل میرسانند. یکی دیگر از نشانههای کفشهای طبی کفی قابل جابهجایی آنها است. با این حال صرفنظر از اینکه گرفتار درد پا هستید یا نه، کفشهای طبی نسبت به کفشهای معمولی گزینه مناسبتری برای پا است.

پاشنههای نه چندان بلند را برای کاهش نیرویی که پاشنه بلند و سایر کفشهای پاشنه بلند روی مچ پا قرار میدهد، کاهش دهید. قیمت کفشهای طبی به اندازه کفشهای برند باکیفیت بالا نرفته و به همین دلیل همچنان تقاضای خاص خود را در بازار دارد. طبق آمار به دست آمده خانمها و آقایانی که به ظاهر خود خصوصاً در کفش بسیار اهمیت میدهند، همیشه دوست دارند بهترین کفش را با بهترین لباس خود ست کنند این افراد به دنبال کفشهای طبی مد روز با قیمت مناسب هستند. بنابراین ارائه کفشهای مخصوص پای صاف، کفش خارپاشنه، کفش مخصوص هالوکس والگوس از اهمیت بالایی برخوردار است. نمونه هایی چون کفش های دیابتی، کفش هایی که مخصوص خار پاشنه می باشند، کفش هایی که برای کمر درد، درمان دردهای ارتوپدی، آرتروز، پرتز، هالوکس والگوس که مورد استفاده قرار می گیرند. گرچه به نظر نمیرسد بتوان خانم ها را از پوشیدن کفش های پاشنه بلند منصرف کرد، بهتر است استفاده از آنها را تا حد امکان به زمان های کوتاهی محدود نمود.

همچنین بعد از اتمام راه رفتن و درآوردن کفش ها باید چند دقیقه عضلات پشت ساق و تاندون آشیل را در هر دو پا کشش بدهیم. استفاده از این کفش ها همچنین موجب افزایش فشار در قسمت داخلی مفصل زانو میگردد. کشش زیاد بر روی تاندون آشیل که به علت نداشتن پاشنه ایجاد میشود، همراه با نداشتن قوس کف پایی که در این نوع کفش ها معمول است موجب میشود فاشیای کف پا دچار کشش شود. ایستادن و راه رفتن با کفشی که پاشنه ندارد میتواند موجب اعمال کشش زیاد بر روی تاندون آشیل و عضلات پشت ساق شود. استفاده طولانی مدت از کفش پاشنه بلند موجب میشود عضلات پشت ساق و تاندون آشیل کوتاه تر از معمول شوند. کفش تخت راحت با پاشنه کوتاه.

پس استفاده طولانی مدت از کفش های تخت میتواند موجب درد پاشنه شود. در صورتی که از کفش های بدون پاشنه و تخت استفاده میکنیم بهتر است مدت استفاده از آنها کوتاه باشد. راه رفتن درست در انسان و سلامت سیستم حرکتی مستلزم هماهنگی مناسب و تنظیم دقیقی است که بین اجزاء آن بخصوص عضلات، تاندون ها و استخوان های اندام تحتانی، لگن و ستون مهره وجود دارد. بنابراین مراقبت از پاها اهمیت زیادی دارد پس بهتر است برای حفاظت از پا ها مناسب ترین راه یعنی استفاده از کفش های طبی را انتخاب کنیم. افراد دوست دارند که علاوه بر راحتی از کفشی استفاده کنند که مد روز باشد به همین خاطر کفش های طبی مردانه نیز در انواع مختلفی طراحی و ساخته شده اند که جوابگوی تمام سلیقه ها باشد. نداشتن یک کفی سفت و محکم موجب میشود نتوانیم با آنها بر روی زمین های ناهموار به راحتی راه برویم.