بهترین مارک کفش طبی چه خصوصیاتی دارد؟

کفیهای طبی به افزایش ترازی پاها و مچ پاها کمک کرده که باعث افزایش ترازی زانوها شده و به درست راه رفتن شما کمک میکند. فرو نشستن قوس باعث میشود کف پا رو به پایین صاف شده و تمام تخت پا با زمین مماس شود. خانم های بارداری که در مدت کوتاهی اضافه وزن شدیدی را تجربه می کنند و تمام افرادی که اضافه وزن شدید دارند. در افرادی که دچار اضافه وزن بالا، درد و ناراحتی شدید در ناحیه پا به علت هایی همچون انحراف شست پا، آرتروز، خار پاشنه و تورم هستند یا به تازگی عمل جراحی پا داشته اند یا در سالمندان و افرادی که دچار ناهنجاری خاصی در ناحیه پا هستند؛ استفاده از این نوع کفش ها ضروری است. استفاده از کفیهای طبی در ابتدا ممکن است کمی برای شما غیر عادی و نامأنوس باشد. استفاده از کفیهای طبی به تنهایی ممکن است باعث تشدید زانو درد شما شود و کمکی به شما نخواهد کرد.

تعداد دیگری از عوارض پا در اثر بیماری یا حادثه و بعنوان یک دفورمیتی شکل ثابت به خود می گیرد و باعث تغییر شکل ثابت پا ، کوتاهی یا بد فرمی آن می شود. ممکن است شما موضوعاتی در این رابطه در اینترنت دیده باشید یا این سؤال را که آیا استفاده از کفیهای طبی باعث ابتلا به زانو درد میشوند را شنیده باشید. تاندونیت پاتلار: تاندونهای عضلات زانو ممکن است ملتهب شده یا آسیب ببینند. در صوت بروز این عارضه، درد به حدی شدید است که شما قادر به راه رفتن هم نخواهید بود. اگر ناترازی پاها علت ابتلا به درد پا، لگن یا پایین کمر باشد، معمولاً استفاده از کفیهای طبی سخت توصیه میشوند. کفش های متفرقه: کفش هایی که از کیفیت لازم برخوردار نباشند و استاندارد های پزشکی سلامت پا در آنها رعایت نشده باشد، موجبات مشکلاتی از قبیل زانو درد، کمر درد، پیچ خوردگی پا و …

کفش طبی ویژگی هایی دارد و بهترین کفش طبی زنانه کفشی است که این ویژگی ها را داشته باشد. کف داخلی کفش باید قوس هایی هماهنگ با قوس های کف پا داشته باشد. طراحان کفش نیز بسیار هوشمند هستند، صندلهایی با پشتیبانی خوب از قوس پا، و همچنین “پمپهای عملکرد” که کفشهای مجلسی با ساختار کفش ورزشی هستند، ایجاد میکنند. علاوه بر این، به ورزش و انجام فعالیتهای فیزیکی برای توانبخشی درد نیز نیاز داریم. مطالعات نشان میدهند اگر کفیهای طبی را به طور صحیح استفاده کنید، درد زانوی شما میزان چشمگیری کاهش مییابد. به طور مشابه، کفیهای طبی ضربات وارده با پاها و پاشنهها را کاهش میدهند و در نتیجه ضربات وارده بر زانوها در هنگام راه رفتن یا دویدن نیز کاهش مییابد.

زانو درد ممکن است به دلیل افزایش نیروی وارده بر مفاصل (به خصوص مفاصل زانو) در هنگام راه رفتن تشدید شود. انتخاب کفش یا کفی طبی از میان طیف وسیعی از این ابزارها که در بازار وجود دارند ممکن است دشوار باشد. اگر ما در مورد درمان زانو درد صحبت میکنیم، باید قبل از آن برای افزایش راحتی، کفشهای مناسبی انتخاب کنیم. این سؤال در اینجا مطرح میشود که انتخاب درست کفیهای طبی برای مشکلات زانو چیست. مطالعه گروهی که در فرامینگهام انجام شده نشان میدهد که بین تسکین زانو درد و استفاده از کفیهای طبی در موارد ابتلا به صافی کف پا رابطه معناداری وجود دارد شاید به این دلیل که ضربات وارده به پاهای صاف بدون استفاده از کفیهای طبی در هنگام راه رفتن افزایش مییابد. کفیهای طبی نرم: این کفیها برای ضربهگیری طراحی شدهاند و همچنین تعادل پاها را افزایش داده و فشار وارده بر نقاط دردناک را کاهش میدهند.