بهترین مارک کفش طبی چه خصوصیاتی دارد؟

که پایی خشک به همراه خارش و سوزش بین انگشتان پا یا در کف پا است که در اثر رشد قارچ ایجاد میشود. این حالت اندامی غیرعادی باعث احساس درد در بخش تحتانی ستون فقرات میشود، به علاوه پژوهشگران معتقدند که این وضعیت بر باروری خانمها و شانس باردار شدنشان اثر میگذارد. کفشهای نوک تیز فقط از بیرون خنک به نظر میرسند اما پاها در اثر فشار محکمی که از لبههای باریک جلو وارد میشود، بی صدا رنج میبرند. پس لطفا به سایز مناسب کفش طبی مورد نظر خود توجه داشته باشید و فریب صحبت فروشندگان کفش را که جا باز می کند و یا اگر کفی کفش را خارج کنید، هم سایز پایتان خواهد شد را به هیچ وجه نخورید! هرچند فاصله بین کف پا تا کمر بسیار زیاد به نظر میرسد، اما این دو عضو ارتباط نزدیکی با هم دارند و مشکلات کف پا میتواند به کمر درد دامن بزند.

اما پاشنه غیرعادی کفش تونینگ باعث توزیع غیریکنواخت وزن بدن میشود، در نتیجه فشار بیشتری به تاندونهای آشیل وارد میشود و مچ پا، زانو و کمر آسیب میبیند. پاشنه داشتن کفش گاهی یک ویژگی نامناسب برای افراد دچار ناهنجاریها یا آسیبدیدگیهای پا است، اما گاهی یک پاشنه کوتاه به بهبود وضعیت کمک میکند. گامهای کوتاهتر که خاص دمپاییپوشها است، فشار مضاعفی را به عضلات پایین کمر، مفصل ران و کف پا وارد میکند. به همین دلیل کفش طبی به خوبی از کمر، پا و از همه مهمتر مچ و کف پا حمایت میکند. بااین حال اگر بیماری که دچار مشکلی در کف و مچ پا است، از کمر درد نیز رنج ببرد، میتوان کمر درد را با درمان عارضه کف یا مچ پا تسکین داد. از آنجایی که روشهای درمان غیرجراحی کمردرد محدود است، کفش طبی غالباً راهکار مناسبی به شمار میآید، چرا که هم ارزان است و هم عوارض نامطلوب آن انگشتشمار است حساس شدن پا به لمس شایعترین عارضه پوشیدن کفش طبی است.

کفش پاشنه بلند دامنه حرکتی پا را محدود میکند و به بیماریهای مفصلی استخوانهای پا مانند انحراف انگشت شست، ناخن شست درون روییده و بدشکلی انگشت چکشی دامن میزند. این مشکل فقط به کفشهای زنانه محدود نمیشود – در بسیاری از کفشهای مردانه کفشهای بسیار نوک تیز نیز وجود دارد که با شکل طبیعی پا مطابقت ندارد. این کفش فوقالعاده راحت است و از چرم طبیعی دوخته میشود. البته حساسیت پا معمولاً به مرور زمان و به موازات عادت کردن به کفش طبی برطرف میشود. بسیاری از پزشکان برای درمان اسکلت کف پا کفشهای طبی را تجویز میکنند؛ کفشهایی که با هدف اصلاح ساختار اسکلت پا ساخته شدهاند. پزشکان بر این باورند که کفش پاشنه بلند اندامهای داخلی را به دیواره لگن فشار میدهد، در نتیجه عملکرد معده کند میشود و اختلالاتی در قاعدگی و باروری پیش میآید. چرا که انگشت اول روی انگشت دوم قرار می گیرد و در نتیجه فشار غیرطبیعی به ناخن وارد می شود.

جنس به کار رفته در یک کفش طبی زنانه مناسب باید دارای انعطاف پذیری مناسب بوده و مانع تعرق شدید پا ها در هنگام پیاده روی گردد. این محصول برای کسانی که دارای انحراف در ناحیه انگشتان پا هستند بسیار راحت است. پوشیدن کفش پاشنه بلند اجازه نمیدهد که پا عملکرد صحیحی داشته باشد و وزن بدن را رو به جلو به سمت برجستگی کف پا جابهجا میکند، در نتیجه فشار بیشتری به استخوانها و مفصلها وارد میشود. 1- محافظت از پا: با انتخاب کفش طبی میتوان از عارضههای دردناکی مانند: کشیدگی کف پا، صافی کف پا و خار پاشنه محافظت نمود. اگر برای ساخت کفش طبی از تکنولوژی دیجیتال استفاده شود، میتوان با دستگاه لیزری یا اسکنر تصویری سه بعدی را مستقیماً از خود پا یا مدل تهیه شده از روی پا، برای مثال قالبگیری شده با فوم یا گچ، تهیه کرد. برای بهبود چه بیماریهایی میتوان از صندل استاندارد و کفش طبی استفاده کرد؟