بنابراین سعی کنید درست انتخاب کنید

یک کفش دیابتی باید محافظ داخلی داشته باشد. سطح داخلی یکنواخت : با دست کشیدن به تمام سطح داخلی کفش باید متوجه شویم سطوح یکنواخت و قوس های نرمی در درون کفش وجود دارد. در این صورت در کفش چسبیده و محکم ، به سطح داخلی کفش مالیده و باعث ساییدگی و درد میشود. افراد آگاه به مد اکنون میتوانند به دنبال پوشیدن این کفشها باشند زیرا دوران کفشهای زشت کمرنگ شده و تولید کنندگان کفش به ساخت کفشهای ارتوپدی زیبا میپردازند که از نظر ظاهری مدرن تر و جذاب تر هستند. با این حال، خبر خوب این است که کفشهای ارتوپدی مدرن در واقع حمایتی و راحت هستند و نه تنها کسانی که مشکلات خاصی دارند، بلکه همه میتوانند آنها را بپوشند. بدتر از همه، مشکلات از این قبیل تا زمانی که آنها را حل نکرده باشید، فقط بدتر میشود.

عدم انطباق پا فقط با گذشت زمان بدتر میشود و اگر آنها را به اندازه کافی نادیده بگیرید، ممکن است تنها گزینه اصلاحی شما در نهایت جراحی دردناک و تهاجمی پا شود. همچنین این نوع از کفش ها به حفظ تعادل و ایمنی مادر باردار در این دوران حساس کمک شایانی خواهد نمود. این کفش ها عرض های متنوع دارند. بسیاری از کودکان به کفشهای ارتوپدی احتیاج دارند زیرا در کودکانی که دچار فلج مغزی یا آسیب دیدگی مغزی شدهاند، سیستمها و ساختارهای کف پا، دچار اختلالاتی در سیستمها و ساختارهای کف پا و پایین پا میشوند. در هر بیماری پا، ممکن است نیاز به استفاده از کفشی با خصوصیات خاص باشد که با بیماری دیگر متفاوت است، ولی خصوصیات مشترکی وجود دارند که تمام کفش های طبی باید واجد آنها باشند.

آستر یا کفی قابل جابجایی – این پدهای قابل جابجایی در پا اجازه میدهد تا عمق بیشتری در کفش وجود داشته باشد تا در صورت نیاز بریس های تجویزی توسط پزشک متخصص را در خود جای دهد. پاشنههای خیلی بلند یا تیز معمولاً عدم تعادل ایجاد میکنند و فرصت بیشتری برای لغزش و افتادن باز میکنند. کفش طبی شباهت زیادی به کفشهای استاندارد دارد و تنها تفاوت آنها این است که قسمت پنجه کفش طبی بزرگتر است و فضای بیشتری را در اختیار انگشتان قرار میدهد تا از فشرده شدن آنها پیشگیری گردد. صافی کف پا معمولاً با چرخش شدید پا به داخل همراه است. برای معرفی اورتوزهای مناسب با بیماری فعلی شما با کلینیک تخصصی دکتر میر پا تماس بگیرید. برای بهبود این وضعیت باید کفشی با قوس مناسب پوشید. کفشهای ارتوپدی میتوانند به رشد و توسعه وضعیت صحیح راه رفتن فرزند شما کمک کنند و به حفظ تحرک، راحتی، رفع درد و در نهایت زندگی شادتر و سالم تر وی کمک میکنند.مشکلات پا، مچ پا و …

آیا به پوشیدن کفش طبی نیاز دارید؟ و یا آیا تا به حال از کفی ارتوپدی استفاده کردید! دارای فضای کافی برای انگشتان باشد تا فشار و سایش انگشتان به هم درون کفش اتفاق نیافتد. سایر اختلالات اندامهای تحتانی دارای علائم اختلالات پیچیده و چند سیستمی است. اختلالات مادرزادی پا، مچ پا و انگشتان پا علت ژنتیکی دارد. کفشی نباشد که كه پاشنه ان از 3 تا 3/5 سانتیمتر بلند تر باشد، هرچه پاشنه كفش از این اندازه بلندتر شود ، فشاری که روی كف پا وارد می شود بیشتر شده و این فشار به جلوی پا منتقل می شود و به انگشتان و پنجه پا اسیب می رساند.