بنابراین سعی کنید درست انتخاب کنید

در هر بیماری پا، ممکن است نیاز به استفاده از کفشی با خصوصیات خاص باشد که با بیماری دیگر متفاوت است ولی خصوصیات مشترکی وجود دارند که تمام کفش های طبی باید واجد آنها باشند. در هر بیماری پا، ممکن است نیاز به استفاده از کفشی با خصوصیات خاص باشد که با بیماری دیگر متفاوت است، ولی خصوصیات مشترکی وجود دارند که تمام کفش های طبی باید واجد آنها باشند. به این ترتیب که به مقدار بسیار کمی، زاویه هایی را که در آن ها به پا ضربه می خورد، تغییر می دهند. پوشیدن کفشهایی با پاشنه یا کفی از جنس چوب یا MDF، به هیچوجه توصیه نمیشود؛ جنس چوب و MDF (ام دی اف) میتواند به سرعت پاشنه پا را آزار دهد و باعث ایجاد درد در این ناحیه شود.

کفشهای قوسدار: در صورتی که کف پای بیمار صاف باشد یا قوس آن بسیار کم باشد احتمال ایجاد ناراحتی در مچ پا و ساق پای وی بیشتر میشود. برای مثال کفش هایی که پاشنه آنها چوبی است باعث آسیب و ایجاد ناراحتی در پاشنه پا می شوند. بنابراین بسیاری از ما با درد و ناراحتی پا زندگی میکنیم که توانایی بیرون رفتن و انجام فعالیتهایی را که دوست داریم محدود میکند و به دنبال راحتی و تسکین در اسرع وقت هستیم. کفش طبی شباهت زیادی به کفشهای استاندارد دارد و تنها تفاوت آنها این است که قسمت پنجه کفش طبی بزرگتر است و فضای بیشتری را در اختیار انگشتان قرار میدهد تا از فشرده شدن آنها پیشگیری گردد. به کمک چنین اطلاعات کمی و کیفی، متخصصین با سهولت بیشتری می توانند نسبت به تجویز دقیق تر کفی اقدام نمایند. استفاده از کفش طبی با کفی های مناسب میتواند به بهبود خارپاشنه کمک کند.

این کفش شیارهایی انعطافپذیر دارد که به شما اجازه میدهد راحتتر حرکت کنید. چرم انعطافپذیر است و راحت میتواند شکل پاها را به خود بگیرد. تعداد زیادی از افراد پاهای کشیده و برخی دیگر پاهای پهن تری را دارند و باید در هنگام خرید کفش این مسئله را مورد نظر قرار دهند و کفشی را تهیه کنند که به خوبی با پای آنها تناسب دارد و پاسخگوی نیازهای جسمانی آنها نیز است. ظاهر آن هم شیک و زیباست و میتوانید آن را در بیشتر موقعیتها بپوشید. بسیاری از مادران و حتی پدران ما این کفش را میپوشند و آن را دوست دارند.

کفش طبی کراکس (Crocs) با پشتیبان قوس تقویتشده و برآمدگیهای کف برای ماساژ دادن کف پا و مواد مخصوصی که باعث میشود کفش قالب پا شود به راحتی پاها کمک میکند و از دردهای کف پا میکاهد. کفش طبی چه تفاوتی با کفش معمولی دارد؟ کفش طبی مردانه علاوه بر محافظت از کف پا از کل ساختار پا حفاظت میکند و با کاهش درد و ایجاد توازن در پا از بروز علائم درد در هنگام راه رفتن جلوگیری میکند. هنگامی که این کفش را بپوشید باید وزن بدن به صورت متناسب بر روی تمام سطح کف آن پخش شود و سبب احساس راحتی در پا گردد. کفش طبی مردانه نیز یکی از انواع کفش های طبی است که آقایان می توانند با مراجعه به پزشک متخصص آن را مناسب با پا و مشکل پای خود تهیه کنند. قالب این کفش کمی کوچک است. این کفش طبی آمریکایی بسیار راحت است و برای مراقبت از پاهای شما عالی کار میکند.